Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
30. maijs, 2017
Drukāt

Ventu Vecumnieci mūžībā pavadot

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Venta Vecumniece. 1927. gada 3. decembris – 2017. gada 27. maijs.

Sestdien, 27. maijā, mūžībā aizsaukta Latvijas teātra Zelta fondā iekļautā ilggadējā Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece.

Viņa dzimusi 1927. gada 3. decembrī Daugavpilī. Mācījusies Daugavpils 2. pils. pamatskolā, Jēkabpils Valsts komercskolā, Republikas padomju tirdzniecības tehnikumā. 1949. gadā beigusi leģendāro Dailes teātra II studiju, kurā mācījusies kopā ar Viju Artmani, Hariju Liepiņu, Eduardu Pāvulu, Valentīnu Skulmi, Pēteri Pētersonu. Ar izcilību absolvējusi Maskavas Valsts teātra institūta Režijas nodaļu. Dailes teātrī ar pārtraukumiem spēlējusi, kā arī iestudējusi izrādes kopš 1949./1950. gada sezonas. Viņas jaunākā loma bija divos Ērika Hānberga darbu iestudējumos – Dzidra izrādē “Plikie un pusplikie” (2014) un “Pirmā grēka līcis” (2012). Venta Vecumniece ir arī veidojusi iestudējumus Daugavpils teātrī, Šauļu Drāmas teātrī Lietuvā un Smiltenes tautas teātrī.

Jaunāko paaudžu skatītāji Ventu Vecumnieci atpazīst pēc Lielmātes lomas Jāņa Streiča filmā “Rūdolfa mantojums” (2011), par ko viņa saņēmusi Nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps” kā labākā aktrise otrā plāna lomā. Tāpat Venta Vecumniece spēlējusi populārajā seriālā “Ugunsgrēks”.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+