×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

«Vēnu pavasaris» iedzīvotāju veselībai 


venas22

“Dr. Mauriņa Vēnu centrs” arī šogad trīs pavasara mēnešus – martā, aprīlī un maijā – pastiprināti rūpēsies par iedzīvotāju kāju vēnu veselību, piedāvājot īpašas cenas vēnu saslimšanas diagnostikai un ārstēšanai ar skleroterapiju un kompresijas terapiju, kā arī lāzeroperācijām. Par “Vēnu pavasara” norisi konsultē centra vadītājs, ķirurgs, flebologs Uldis Mauriņš. 


 

– Kādēļ, jūsuprāt, ir būtiski aicināt iedzīvotājus vairāk rūpēties par kāju vēnu veselību?

– Rīkojam jau trešo “Vēnu pavasari”, jo Latvijā cilvēkiem ir maz informācijas par venozajām saslimšanām, to diagnostiku un ārstēšanas iespējām. Ārvalstīs dzīvojošie ir stāstījuši, ka tur iedzīvotāji daudz labāk zina – kāju vēnu kaites var izārstēt, tikai jāvēršas pie ārsta. Pie mums cilvēki staigā ar bumbuļainām kājām, kas liecina par slimām vēnām, bet Francijā ģimenes ārsts šādu pacientu uzreiz būtu aizsūtījis pie flebologa.

Pēc Bonnas universitātes statistikas un mūsu klīnikā veiktajiem novērojumiem, paaugstināts risks saslimt ar kāju vēnu slimībām ir līdz pat 70% no populācijas. Ar virspusējo vēnu varikozi slimo vidēji katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis. Vēl aizvien, īpaši savos reģionālajos izbraukumos, novērojam nepatīkamu tendenci, ka saslimšanas gadījumu kļūst ne tikai vairāk, bet slimības tiek ielaistas, bieži sasniedzot čūlu stadiju.

– Būt informētam – tas vienmēr ir labi, taču ko savas veselības labā var darīt tie cilvēki, kam nav daudz naudas?

– Jā, zinām, ka apmēram 40% pacientu tieši finansiālu apsvērumu dēļ atsakās no tiem nepieciešamās kāju vēnu operācijas. Lai nāktu šiem cilvēkiem pretī, kāju vēnu kaišu diagnostikai un ārstēšanai trīs pavasara mēnešus pēc kārtas piedāvāsim daudz zemākas cenas. “Vēnu pavasara” pirmajā mēnesī – martā – ikvienam pacientam pirmreizēja kāju vēnu diagnostika ar ultrasonogrāfijas izmeklējumu un ārsta konsultāciju maksā tikai 19 latus (parastā cena Ls 27 – 33). Jāpiebilst, ka ne vienmēr ir vajadzīga operācija, pieejamas arī citas mūsdienīgas kāju vēnu ārstēšanas metodes. Aprīlī pacienti varēs saņemt nozīmīgu atlaidi skleroterapijai, un “Vēnu pavasara” beidzamajā mēnesī – maijā – īpašas atlaides piedāvāsim vēnu lāzeroperācijām.

Aprīlī un maijā patīkamas cenas būs arī vēnu kompresijas zeķēm, bez kurām nav iedomājama slimo vēnu ārstēšana.

– Jūsu klīnika piedalās starptautiskos medicīniskos pētījumos. Vai arī šobrīd kādu no tiem īstenojat?

– Pagājušā gada oktobrī tika sākti trīs starptautiskas nozīmes pētījumi, kuru laikā vairāk nekā 1100 pacientiem, kas pēc medicīniskajiem kritērijiem atbilda pētījumu mērķgrupai, bija iespēja saņemt bezmaksas vai daļējas maksas konsultācijas par vēnu veselību.

 

Pašreizējā pētījumā tiek iekļauti 150 pacienti, kam ir konkrēts vēnu varikozes veids, kuru varam izoperēt daudz lētāk – par 245 latiem (parasti lāzeroperācijas cena – Ls 450). Turklāt cenā iekļauta arī kompresijas zeķe, jo šā pētījuma mērķis – pārliecināties, kā kompresijas terapija ietekmē vēnu lāzeroperācijas rezultātu.

 

Pašreizējā pētījumā tiek iekļauti 150 pacienti, kam ir konkrēts vēnu varikozes veids, kuru varam izoperēt daudz lētāk – par 245 latiem (parasti lāzeroperācijas cena – Ls 450). Turklāt cenā iekļauta arī kompresijas zeķe, jo šā pētījuma mērķis – pārliecināties, kā kompresijas terapija ietekmē vēnu lāzeroperācijas rezultātu. Jau šobrīd cilvēks ar aizdomām par vēnu varikozi var atnākt pie mums uz konsultāciju un, ja viņa vēnu saslimšana būs atbilstoša pētījuma kritērijiem, iekļausim operējamo sarakstā.

– Cik daudz lāzeroperāciju pavisam ir jūsu vēnu centra ķirurgu kontā?

– Varam būt lepni par izdarīto. Pagājušajā gadā esam veikuši 1029 kāju vēnu lāzeroperācijas, no tām 829 Rīgā un 200 – Latvijas reģionos. Konsultēti 6520 pirmreizējie pacienti – no tiem 2/3 Rīgā un 1/3 – reģionālajās vizītēs. Pavisam kopš mūsu centra dibināšanas 2009. gadā kāju vēnu diagnostika un ārstēšana veikta vairāk nekā 16 000 pacientu un kāju vēnu operācijas – vairāk nekā 2500 pacientu.

– Kur cilvēkam jāvēršas, lai saņemtu “Vēnu pavasara” īpašos piedāvājumus?

– Iedzīvotājiem vēnu saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu ar skleroterapiju un kompresijas terapiju, kā arī lāzeroperācijas par īpašām cenām piedāvājam “Dr. Mauriņa Vēnu centrā” Rīgā, Kalnciema ielā 33 vai Brīvības ielā 148.

Iesaku visiem vairāk rūpēties par profilaksi un saistībā ar kāju vēnu problēmām laikus vērsties pie ārsta. Nevajag nodarboties ar pašārstēšanos vai aptiekā pirkt kaut kādas smēres, no kurām tāpat nav nekādas jēgas.

Lai gūtu skaidrību par savu kāju vēnu veselību, iesaku atnākt pie vēnu ārsta uz konsultāciju un izmeklējumu. Pat ja pacients uzreiz nevarēs atļauties ārstēšanos, vismaz ieteiksim, ko viņam darīt, lai veselības stāvoklis nepasliktinātos.

 

 

Par ārstu Uldi Mauriņu

Dr. med. Uldis Mauriņš absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju, fleboloģiju apguvis Bonnas universitātē, kur 2009. gadā aizstāvējis disertāciju un ieguvis medicīnas zinātņu doktora grādu. Dr. Mauriņam ir vairāk nekā 18 gadu darba pieredze gan Latvijas, gan citās Eiropas klīnikās. Baltijas Fleboloģijas biedrības prezidents.

U. Mauriņš: “Akcija “Vēnu pavasaris” ir lieliska iespēja izzināt savu kāju vēnu problēmas, rūpēties par to veselību un nepieciešamības gadījumā veikt vajadzīgo ārstēšanu, jo pakalpojumiem ir būtiskas atlaides.”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+