Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Vera Singajevska: viņai piederēja bērnu sirdis

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdienas vakarā, neilgi pirms savas 91. jubilejas, mūžībā aizgājusi aktrise Vera Singajev­ska-Āboliņa.

Tautā iemīļotā aktrise, kas vislielāko popularitāti guvusi ar spoži atveidoto zviedru bērnu grāmatu autores Astridas Lindgrēnes radītā tēla Karlsona lomu un citiem tēliem bērnu lugās, dzimusi 1923. gada 28. aprīlī Svinarnas sādžā Viņņicas apgabala Kijevas guberņā Ukrainā.

No 1945. līdz 1953. gadam strādājusi Jelgavas teātrī, pēc tam līdz 1992. gadam ‒ Jaunatnes teātrī, arī Nacionālajā teātrī. 1947. gadā izveidojusi tautas deju ansambli “Kalve”. 1995. gadā aktrisei pasniegts ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

“Esmu dzirdējusi aktierus sakām, ka aktiera darbs ir tik grūts, saviem bērniem to nenovēlot. Man ir otrādi. Mans mūžs ir bijis ļoti skaists, esmu varējusi izdzīvot tik dažādas dzīves un iepriecināt skatītājus. Man piederēja bērnu sirdis,” aktrise teica sarunā ar žurnālu “Mājas Viesis” pirms gada, savā 90. dzimšanas dienā.

Atvadīšanās no Veras Singajevskas notiks piektdien, 2. maijā, no 11.30 līdz 13.30 Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē.

Pievienot komentāru

Hermaņa režisētās "Madama Butterfly" pirmizrādi "La Scala" rādīs arī RīgāTrešdien, 7. decembrī, notiks Alvja Hermaņa režisētās operas "Madama Butterfly" pirmizrāde pasaulslavenajā opernamā "La Scala", un to, vietējiem skatītājiem par prieku, tiešraidē varēs noskatīties arī Rīgā kinoteātrī "Splendid Palace".
Draugiem Facebook Twitter Google+