×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Verandas jaunās iespējas (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēdējos gados verandas atkal sāk atdzimt gan pie vecām, gan jaunām mājām, turklāt ir stipri mainījušās to izbūves un lab­iekārtošanas tehniskās iespējas.

Lieveni, īpaši, ja tas atradās dārza pusē, iestikloja. Tā izveidojās veranda, kurā saimnieces novietoja solus un galdu, kur vasarās uzklāt pusdienas. Daudzviet iecienīts bija ierīkot mazu darba telpu. Smalkākām lauku verandām lika pat īpašu stiklojumu, kurā netrūka ne tonētu, ne slīpētu detaļu, kas piešķīra verandai īpašu šiku.

Modernu verandu izbūvē Ziemeļeiropā šajā jomā šobrīd līdere ir Zviedrija. Jaunā tipa multifunkcionālās verandas ir ļoti gaišas, to griestus veido caurspīdīgi polikarbonāta šūnu paneļi, bet sienas veido bīdāmas stikla – alumīnija konstrukcijas. Verandas var viegli piebūvēt pie ieejas durvīm vai izvēlēties jebkuru citu mājas pusi, piemēram, logu pārveidojot par stiklotām durvīm, kas ar verandu savieno iekštelpas. Skandināvu tipa verandas veido uz betona karkasa un izmanto masīvkoka konstrukcijas. Tomēr tām ir modernas bīdāmās alumīnija stikla sienas, kas ļauj verandu atbilstoši laika apstākļiem ātri pārveidot par atvērtu vai slēgtu telpu. Saulainā dienā tā izmantojama kā atvērta terase, bet aizvērtā veidā bīdāmo stikla sienu konstrukcija labi pasargā no piepeši uznākuša lietus vai vēja brāzmām. Polikarbonāta jumts ļauj maksimāli izmantot dienasgaismu. Grīdu visbiežāk veido eļļoti lapegles dēļi. Lai lietainā laikā bez bēdu varētu grilēt un drēgnākā laikā sasildīties, iespējams, jāapsver vienkārša dūmu uztvērēja ierīkošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvijā tik lēzenu verandas jumtu? Kā ziemā ar sniegu?

  2. kur var nopirkt un uzstādīt ? tas ir tas, ko ļoti vajag.

Draugiem Facebook Twitter Google+