Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
5. maijs, 2016
Drukāt

Vērienīga datu zādzība: hakeri uzlauž simtiem miljonu e-pastu kontu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Hakeri ir uzlauzuši simtiem miljonu “Google”, “Yahoo”, “Microsoft” un “Mail.ru” e-pastu kontu un nozaguši lietotāju vārdus un paroles, kas nelegāli tiek pārdoti interneta Krievijas segmentā “Runet”, Lielbritānijas ziņu aģentūrai “Reuters” pavēstīja informācijas drošības eksperts.

272,3 miljonos uzlauzto kontu ir Krievijas populāŗākā e-pasta servisa “Mail.ru” lietotāju vairākuma dati, kā arī mazākā mērā “Google”, “Yahoo” un “Microsoft” lietotāju dati, sacīja ASV kompānijas “Hold Security” dibinātājs un vadošais speciālists informācijas drošības jomā Alekss Holdens.

Šis ir viens no lielākajiem datu zādzības gadījumiem, kas konstatēti pēc kiberuzbrukumiem lielākajām ASV bankām un mazumtirgotājiem pirms diviem gadiem.

“Hold Security” pētnieki atrada interneta forumā gados jaunu Krievijas hakeri, kurš lielījās, ka ir savācis un gatavs atdot 1,17 miljardu kontu datus.

No šī skaita atņemot atkārtotus ierakstus, speciālisti noskaidroja, ka šī informācija ietver 57 miljonus “Mail.ru” kontu – ievērojamu daļu no 64 miljoniem ikmēneša lietotāju, kā arī desmitiem miljonu “Gmail”, “Microsoft” un “Yahoo” e-pasta kontu un simtiem tūkstošu kontu Vācijas un Ķīnas e-pasta servisos.

Bija uzlauzti 40 miljoni “Yahoo Mail” kontu jeb 15% no šī e-pasta 272 miljoniem kontu, 33 miljoni jeb 12% “Microsoft Hotmail” kontu un 24 miljoni jeb 9% “Gmail” kontu.

Hakeris bija gatavs pārdot visus šos datus par 50 Krievijas rubļiem (0,66 eiro). Tā kā kompānijas politika ir nemaksāt par zagtiem datiem, hakeris tos atdeva tikai pēc tam, kad pētnieki piekrita publicēt atzinīgus komentārus par viņu hakeru forumos, sacīja Holdens.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+