Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
12. maijs, 2015
Drukāt

Vērienīga izlase

izlase_8

Latvijas Nacionālais kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu rīt plkst. 14 kinoteātrī “K.Suns” (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) bibliotēku, augstskolu un izglītības pārvalžu pārstāvjiem no visas Latvijas pasniegs Latvijas filmu izlasi.

Divdesmit piecos diskos apkopotas Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības – 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas), grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas. Spēlfilmu sarakstā vecākā ir režisora Leonīda Leimaņa filma “Purva bridējs” (1966), jaunākā – Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu” (2013). Dokumentālā kino izlase sākas ar Ivara Kraulīša “Baltajiem zvaniem” (1961) un beidzas ar Dāvja Sīmaņa “Escaping Riga” (2014). Savukārt animācijas spektru iesāk Arnolda Burova pirmā filma “Ki-ke-ri-gū!” (1966) un Rozes Stiebras “Zelta sietiņš” (1975), bet noslēdz Signes Baumanes “Akmeņi manās kabatās” (2014) un Reiņa Kalnaeļļa “Zelta zirgs” (2014). Izlasei pievienots informatīvi izglītojošs bilingvāls katalogs latviešu un angļu valodā, kuru rakstījušas Dita Rietuma, Inga Pērkone, Zane Balčus, Ieva Pitruka un Ieva Viese. Kataloga redaktore ir Kristīne Matīsa, izlases dizaina autors – mākslinieks Arnis Grinbergs. Šī izlase ir pirmā tik apjomīgā Latvijas kino reprezentācija DVD formātā, to paredzēts izplatīt Eiropā un citās valstīs, kurās ir Latvijas vēstniecības un pārstāvniecības.

Pievienot komentāru

Divi Dailes grandi. Spēlmaņu nakts balva par mūža ieguldījumu - Dreģei un Strengam23. novembrī "Spēlmaņu nakts" balvu par Mūža ieguldījumu saņems Dailes teātra aktieri Juris Strenga un Olga Dreģe.
Draugiem Facebook Twitter Google+