Kultūra
Mūzika

Vērienīgā koncertā Likteņdārzā ar īpašu pirmatskaņojumu pieminēs Baltijas ceļu0

Publicitātes foto

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma Baltijas ceļa 30. gadadienu, sestdien, 24. augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts “Saule, Pērkons, Daugava – Baltijas ceļam – 30!”, ziņo koncerta producente Maira Miķelsone.

Komponists Mārtiņš Brauns par godu šim notikumam ir radījis jaunu skaņdarbu ar Uģa Brikmaņa pēdējā dzejoļa vārdiem veltītu Latvijai un latviešu tautai. Skaņdarbs pirmo reizi skanēs šai koncertā.

Svētku koncerta “Saule, Pērkons, Daugava – Baltijas ceļam 30!” programmā iekļautas mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku saistītas melodijas un dziesmas.

Koncertā piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, komponists Juris Kulakovs, koris “Gaudeamus”, Ogres sieviešu koris “Rasa”, jauktais koris “Cantus Fortis”, folkloras ansamblis “Vērtumnieki”, dziedātāji Ieva Akurātere, Lorija Vuda, Aija Andrejeva un citi.

Savukārt dejotāji pazīstamā horeogrāfa Agra Daniļeviča vadībā Daugavas krastā izdejos skaistus dejus priekšnesumus. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss un režisore Dace Micāne-Zālīte.

“Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi – būt brīviem.

Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu

un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas – latvieši, lietuvieši un igauņi ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava – Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai,” skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne-Zālīte.

Kokneses kultūras cilvēki, dziedātāji, dejotāji līdzēs koncerta dalībniekiem un viesiem pirms koncerta veidot simbolisku Baltijas ceļu, sadodoties rokās un vienojoties kopīgās dziesmās.

Koncerts tapis pēc biedrības ” Latvijai” iniciatīvas un par biedrības līdzekļiem, tas sāksies Likteņdārzā 24. augustā plkst. 18.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Nacionālā kultūras centra prasībā pret “Biļešu paradīzi” uzņēmums iesniedzis mierizlīguma pieteikumu
17 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Liepājā atklāta Andra Gaujas filmai “Nekas mūs neapturēs” veltīta fotoizstāde
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Kristīne Adamaite, Artis Sīmanis un Inga Šļubovska-Kancēviča Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēgumā
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
8 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
7 stundas