Laukos
Gaļa un zivis

Vērienīgā konferencē Rīgā spriedīs par Āfrikas cūku mēra izplatību0

Foto – Linda Dombrovska

Lai debatētu par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatības ierobežošanas iespējām, šā gada 1.un 2.jūnijā Zemkopības ministrijā notiks starptautiska konference.

Plānots, ka tajā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kā arī ES un trešo valstu lauksaimniecības ministri un veterināro dienestu vadītāji.

Konferencē sērgas skarto valstu lauksaimniecības ministri un veterināro dienestu vadītāji pārrunās slimības izplatību, ierobežošanu un aktualitātes.

Konferenci rīko Zemkopības ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Jau vēstīts, ka mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 510 mežacūkām 56 novadu 119 pagastos. Mājas cūku populācijā ĀCM šogad 13.janvārī skāra “Ancers” fermu “Rukas” Krimuldas novadā, kur nedēļas laikā likvidētas 5023 cūkas. Savukārt 7.februārī sērga uzliesmoja kompānijas otrajā fermā Salaspils novada “Bunčos”, kur likvidēts vairāk nekā 8500 cūku ganāmpulks.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv