×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Vērienīga krāpšana: No ES struktūrfondiem izmāna 69 000 eiro

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aizdomās par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu vairāk nekā 69 000 apmērā, Valsts policija (VP) uzsākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai ir veiktas nelikumīgas darbības saistībā ar finansējuma izkrāpšanu mantkārīgos nolūkos. Izmeklēšanas laikā, aizdomās par krāpšanu aizturētas divas personas, informēja policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Policija iepriekš saņēmusi informāciju, ka kāds projektu iesniedzējs, iespējams, izkrāpis naudu no ES struktūrfondu līdzekļiem vairāk nekā 69 000 eiro apmērā. Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, VP uzsāka kriminālprocesu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka, lai panāktu ES struktūrfondu līdzekļu piešķiršanu, kāds uzņēmums iesniedza projektu, kurš guva atbalstu un tika realizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas laikā, kura uzraudzība notika piecus gadus.

Uzsākot projekta realizāciju, iesniedzēji pildīja projektā paredzētās saistības, tomēr nākamos gadus Lauku atbalsta dienestā (LAD) vairs netika iesniegtas gada pārskata atskaites no konkrētā projekta iesniedzēja, nepaskaidrojot, kādēļ šīs saistības tiek pārtrauktas. Veicot pārbaudi projekta realizācijas vietā, LAD darbinieki konstatēja, ka konkrētais uzņēmums neveic komercdarbību, kā arī nav ne miņas no iegādātajām iekārtām.

Par notikušo policija uzsākusi kriminālprocesu par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu nodarījumu krimināllikumā paredzētā atbildība ir brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šī gada novembrī kriminālprocesa laika Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica vairākas kratīšanas un aizturēja 1959. un 1974.gadā dzimušas personas. Aizdomās turētām personām šobrīd piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Policija turpina izmeklēšanu, lai skaidrotu visus notikušā apstākļus un iesaistīto personu atbildību nodarītajā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+