Latvijā
Novados

Vērienīga krāpšana “Ogres namsaimniekā”: aizturētas 11 personas 16

Foto Valsts policija. Ilustratīvs attēls

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus, aģentūru LETA informēja VP.

Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus.

Aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, tika piesaistīts Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.

Minētās izmeklēšanas laikā otrdien policija kopumā aizturējusi 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu vakar trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.

Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Tāpat sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Ogres novada pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks” minēto informāciju aģentūrai LETA nekomentēja.

Savukārt Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) minēto informāciju aģentūrai LETA nedz noliedza, nedz apstiprināja, sakot, ka viņa rīcībā pagaidām nav oficiālas informācijas no tiesībsargājošajām iestādēm par “Ogres namsaimniekā” notikušo.

“Ogres namsaimnieka” direktors pagaidām atrodoties atvaļinājumā un darbā viņam vajadzētu iznākt nākam pirmdien, tad arī varētu kļūt vairāk zināms par notikušo.

Pašvaldības vadītājs pieļāva, ka kratīšana uzņēmumā varētu būt veikta par darbībām ūdens saimniecības jomā, kas bijušas pavasarī. Par kādām tieši darbībām ir runa, Helmanis neprecizēja.

Portāls “Pietiek.com” vēsta, ka starp apcietinātajiem ir arī “Ogres namsaimnieka” direktors Aigaram Briedis.

Viņš tiekot turēts aizdomās par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 177.panta 3.daļā – “krāpšana, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujamieročus vai munīciju”.

Šī nav pirmā reize, kad ar Ogres pašvaldību saistītu iestāžu darbinieki nokļuvuši tiesībsargājošo iestāžu aizdomu lokā. Tā šopavasar prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Ogres bērnudārza “Riekstiņš” amatpersona un pieci darbinieki apsūdzēti par fiktīvu nodarbināšanu. Pieci Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki veica fiktīvi nodarbināto personu pienākumus, saņēma viņu vietā naudu, kā arī viltoja dokumentus, parakstoties fiktīvo darbinieku vārdā.

Kriminālprocesā par cietušo atzīta Ogres novada pašvaldība.

Savukārt Helmanis apsūdzēts par izspiešanu un pirmā instance viņam piespriedusi 38 000 eiro sodu. Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Helmani 2009.gadā aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kompromitējošs sižets. Vienlaikus aizturēts arī tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks.

LA.lv