Māksla

Vērienīga Latvijas mūsdienu mākslas izstāde0

Foto – Inese Zelmane

“Rīgas mākslas telpā” līdz 29. janvārim skatāma Latvijas mūsdienu māksla izstādē “Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?”.

 

Ekspozīcijā ar vienu vai vairākiem darbiem iekļauti daudzi izcili Latvijas mūsdienu mākslinieki. Izstādē pārstāvēto vairāk nekā simts autoru vidū ir Kristians Brekte, Gints Gabrāns, Leonards Laganovskis, Ģirts Muižnieks, Arturs Bērziņš, Jānis Avotiņš, Māris Subačs, Kristaps Ģelzis, Ritums Ivanovs, Krišs Salmanis, Līga Purmale, Ilmārs Blumbergs, Ieva Iltnere un daudzi citi. Tādējādi vienas izstādes ietvaros blakus skatāms dažādu paaudžu autoru veikums. Līdztekus pašu jaunāko mākslinieku kompozīcijām var skatīt populāru, kā arī jau nedaudz piemirstu autoru darbus.

Izstādes telpisko koncepciju veidojis vācu mākslinieks Kristians Helvings, bet ekspozīcijas kuratore ir mākslas zinātniece Inga Šteimane, kura izstādes virsraksta jautājumu uzdevusi katram no 128 izstādes dalībniekiem.

“Tāpat var darīt katrs skatītājs, domās apcerot izstādi. Skatītāji var jautāt arī cits citam par mākslas darbu autoriem – viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot? Atbilžu skaits būs bezgalīgs, un tās visas būs interesantas,” izstādes ievadā raksta 
I. Šteimane.

Protams, ekspozīcijas koncepcija, lai gan visai izvērsta, ir gana plaši interpretējama, un atlasītos darbus tiklab varētu apkopot zem kāda cita vienlīdz brīvi tulkojama virsraksta. Tajā pašā laikā nemainīgi augsti ir darbu mākslinieciskās kvalitātes standarti, izstādes ietvaros piedāvājot skatītājiem sastapties ar daudziem spilgtiem pēdējo gadu laikā tapušiem Latvijas tēlotājas mākslas paraugiem.

Kopumā “Rīgas mākslas telpā” skatāmā izstāde gan atlasīto darbu un autoru skaita dēļ, gan pateicoties visai ietilpīgajai koncepcijai uzskatāma par kādreiz tik populāro Rudens izstāžu idejisko mantinieci.

 

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Iznācis unikāls fotoalbums par Strenču vēsturi
6 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Par godu Edītes Pauls-Vīgneres jubilejai atklās plašu personālizstādi
Nedēļa
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mūžīgais opozicionārs. Saruna ar mākslinieku Juri Dimiteru 1
Nedēļa

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Veselam
Trakumsērgu atved no Āzijas: Daugavpilī mirušo sievieti nebija iespējams izglābt
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki
26 minūtes
LE
LETA
Sports
WADA uz četriem gadiem diskvalificē Krieviju
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 1
52 minūtes
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
1 stunda