Sports
Citi sporta veidi

Vērienīgā Rīgas līča regatē aicinās iestāties par Baltijas jūras tīrību0


Pēc vasaras saulgriežiem aptuveni 40 jahtas sacentīsies Rīgas līča regatē.
Pēc vasaras saulgriežiem aptuveni 40 jahtas sacentīsies Rīgas līča regatē.
Foto: Publicitātes foto

Uzreiz pēc Līgo svētkiem un Jāņu dienas 25.jūnijā tiks dots starts Rīgas jūras līča regatei (“Gulf of Riga Regatta 2019”, kas paralēli iezīmēs arī Latvijas Atklāto jūras burāšanas čempionātu un jauniedibinātā Livonijas kausa izcīņu.

Pulcējot ap 40 burāšanas komandām no Baltijas jūras reģiona valstīm, sacensības norisināsies no 25.jūnija līdz 29.jūnijam. Regates dalībnieki piestās Montu, Kuresārē, kā arī Roņu salā, ar finišu Kuivižu ostā. Vienlaikus regates laikā paredzēti arī dažādi pasākumi, kuros plānots akcentēt jautājums par Baltijas jūras ekoloģisko stāvokli, veicinot veselīgu diskusiju dalībnieku un regates apmeklētāju vidū.

“Šī ir otrā reize, kad tiks organizētas “Gulf of Riga Regatta” sacensības. Vēlamies kāpināt pasākuma kvalitāti, padarot šīs sacensības par konkurētspējīgām ar citu valstu regatēm, lai ieinteresētu pat visprasīgākos burātājus. Turklāt arī šā gada mērķis ir noskaidrot Latvijas Atklātās jūras burāšanas čempionus, nodrošināt augsta līmeņa regati, veicinot pozitīvu sāncensību starp komandām, kā arī uzzināt, kuras komandas pirmo reizi izcīnīs Livonijas kausu,” pauž Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) valdes loceklis Valters Romans, vienlaikus pārstāvot arī Latvijas Jūras burāšanas asociāciju kā regates līdzorganizators.

Viņš arī norāda, ka sadarbībā ar “Intelligent Systems” notiks dalībnieku jahtu globālā pozicionēšana, kas regates mājaslapā ļaus sekot līdzi sacensību norisei un redzēt jahtu atrašanās vietas reālā laikā.

Rīgas jūras līča regates laikā uzmanība tiks pievērsta vides un ekoloģijas jautājumiem, īpaši akcentējot Baltijas jūras vides veselību. Lai veicinātu gan pašu regates dalībnieku, gan arī skatītāju izpratni par jūras ekosistēmas izmaiņām, jūras piesārņojumu un sniegtu praktiskus padomus jūras tīrības uzlabošanai un saglabāšanai, sacensību organizatori sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu (LHEI) būs sagatavojuši arī informatīvus materiālus un organizēs krasta lekcijas.

“Rīgas jūras līča regate ir izcila vieta, kurā runāt par jūras ekoloģijas aktuālajiem jautājumiem tai skaitā makro- un mikro- plastmasas piesārņojumu, svešzemju sugām Latvijas ūdeņos un eitrofikāciju. Mūsu uzdevums ir radīt veselīgu diskusiju par pašreizējo situāciju Rīgas līcī un Baltijas jūrā, kā arī aicināt sacensību dalībniekus pievērst lielāku uzmanību savu un līdzcilvēku ietekmei uz apkārtējo vidi,” ir pārliecināta LHEI pārstāve Ieva Putna.

“”Linstow” grupa atbalsta projektus, kuros tiek akcentēti jautājumi par dabas daudzveidības saglabāšanu un ilgtspēju. Kopš 2017.gada mūsu grupa ir daļa no projekta “A Plastic Free Planet”,” stāsta regates ģenerālsponsora pārstāvis “Linstow Center Management” valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds. “Mums ir patiess prieks, ka regates organizatori vienlaikus sacensību garam, iezīmē arī globālus jautājumus, izglītojot gan dalībniekus, gan arī sabiedrību kopumā. Tikai veicinot izpratni par Baltijas jūras ekosistēmu un tās piesārņojumu, kā arī iezīmējot nākotnes perspektīvas, mēs varam situāciju pamazām uzlabot.”

Saistītie raksti

Ikviens interesents ir aicināts 29.jūnijā apmeklēt Kuivižu ostu, lai no plkst.11 līdz plkst.15 varētu baudīt sacensību noskaņu klātienē. Īsi pirms apbalvošanas ceremonijas, plkst. 16 LHEI pārstāvji interaktīvi pastāstīs par jūras grunduli, kā arī būs unikāla iespēja šo zivi arī nobaudīt. Apbalvošanas ceremonijas plānota plkst.17.

Ar pasākuma programmu iepazīties iespējams oficiālajā mājaslapā – https://gulfofrigaregatta.eu/lv

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Elvja Merzļikina pirmā NHL aizsargķivere – “Blue Jackets” fani būs sajūsmā!
18 stundas
LE
LETA
Sports
Šteinberga arī nākamajā sezonā baudīs Venēcijas kanālu daili
18 stundas
LE
LETA
Sports
Rīgas “Dinamo” noslēdz pārbaudes laika līgumu ar “Liepājas” vārtsargu
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
46 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
51 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Dienvidkorejā pie Japānas vēstniecība aizdedzinās un mirst vīrietis
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
3 stundas