Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Video: Vērienīgajā naudas viltošanas lietā septiņi aizturētie

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Saistībā ar atklāto apjomīgo viltotu ASV dolāru banknošu izgatavošanu Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem Rīgā aizturējusi septiņas personas. Viltoto naudas zīmju izgatavošanas vietas atrašana prasījusi nepilnus divus gadus.

Kā stāstīja policijas pārstāvji, 2014.gada septembrī tika aizturētas trīs personas par viltotu 100 dolāru naudas zīmju izplatīšanu, bet izmeklēšanas gaitā netika iegūti pierādījumi naudas izcelsmei. Turpmāko gadu laikā kopā ar partneriem tika konstatēts, ka tāda paša tipa naudas zīmes tika izplatītas Latvijā, ASV un Anglijā.

Veicot analītisko darbu, tika sašaurināta iespējamās tipogrāfijas atrašanās vieta, konstatējot, ka tā atrodas Latvijā.

Secīgi šā gada 15.aprīlī tika aizturētas septiņas personas. Šajā procesā tika veiktas 13 kratīšanas, izņemti lietiskie pierādījumi – tipogrāfijas iekārtas, dažādas klišejas. Kopumā uzieti 3,5 miljoni viltotu ASV dolāru.

Četras personas tika apcietinātas, bet trim personām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kvalitāte viltotajiem ASV dolāriem bijusi labā līmenī. Šis ir lielākais konstatētais viltotas naudas daudzums Latvijas vēsturē.

VP šodien arī atklāja, ka pērnā gada novembrī ENAP arī aizturēja trīs personu grupu par viltotu eiro izgatavošanu un 50 eiro naudaszīmju izplatīšanu. Arī šajā gadījumā policija uzgāja nelegālo tipogrāfiju. Kā noskaidrojusi policija, abas naudas viltotāju grupas nebija savstarpēji saistītas.

Policija patlaban turpina pirmstiesas izmeklēšanu. Uz vairākiem žurnālistu jautājumiem nevarēja sniegt precīzas atbildes, līdz ar to šobrīd ir grūti pateikt, cik daudz viltoto naudaszīmju ir palaists apgrozībā.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+