×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Vērienīgu pretterorisma mācību laikā slēgs Gaismas pili

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Piektdien, 5.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3 notiks pretterorisma mācības “Kurbads 2014”. Šīs pretterorisma mācības organizē Drošības policija (DP), kas ir atbildīgā iestāde par pretterorisma pasākumu plānošanu un koordinēšanu valstī, informē DP.

Mācībās piedalīsies pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Mācību gaitā tiks iesaistīti arī dažādi materiāltehniskie resursi.

Pretterorisma mācību laikā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka Rīgā, Mūkusalas ielā 3, apmeklētājiem būs slēgta. Ap mācību norises vietu nav paredzēti satiksmes kustības ierobežojumi, līdz ar to šo mācību norise neietekmēs Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesu ikdienas gaitas.

Pretterorisma mācību “Kurbads 2014” plānošana tika uzsākta 2013.gadā un to mērķis ir atbilstoši reaģēšanas plānam pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristu uzbrukums sauszemes objektam. Iepriekšējos gados DP organizēja vairākas pretterorisma mācības, kurās tika pārbaudītas pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas ieviest reaģēšanas plānus, ja ir noticis teroristu uzbrukums pret kuģi un civilās aviācijas objektu.

Neraugoties uz to, ka terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir salīdzinoši zems, regulāras pretterorisma mācības ir nepieciešamas, lai pārbaudītu pretterorisma pasākumos iesaistīto iestāžu spējas operatīvi reaģēt krīzes situācijā un novērst to sekas, veicināt sadarbību starp dažādām institūcijām, kā arī identificēt un savlaicīgi novērst trūkumus, kas var ierobežot pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas operatīvi un efektīvi reaģēt šādos gadījumu. Šādu spēju pārbaude ir būtiska arī pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē, kad mūsu valstī notiks daudzi starptautiska mēroga pasākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+