×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Vērmaņdārzā ar pompu atklāj valdības sēžu tiešraides

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Skanot aplausiem un fanfarām, vakar Vērmanes dārzā svinīgā pasākumā tika atklāta Ministru kabineta sēžu translēšana internetā. Turpmāk ikvienam interesentam no jebkuras vietas Latvijā vai pasaulē, kur pieejams interneta pieslēgums, būs iespēja sekot līdzi valdības sēdē notiekošajam.

 

Uz svinīgo tiešraižu sākšanas pasākumu ar videomonitoriem aprīkotā teltī Vērmanes dārzā bija sapulcināts teju pilns MK sastāvs ar premjeru Valdi Dombrovski priekšgalā, skanēja mūzika. Ministri eksaltēti stāstīja, cik šis brīdis ir unikāls un vēsturisks, bet pieaicinātās eks-pertes Iveta Kažoka un Nellija Ločmele pauda piesardzīgu cerību, ka interneta tiešraides nepārvērtīs valdības darbu par šovu. Taču to, ka kameras ministrus neatstāj vienaldzīgus, varēja just jau pirmajā sēde, kurā tās tika lietotas – premjers sākumā klātesošos sveica ar pirmo sēdi, kas ir atklāta visai sabiedrībai, bet satiksmes ministrs Anrijs Matīss pirms ziņošanas par savu jautājumu sveica arī visus tos, kas sēdi vēro tiešraidē. Videopārraidei iespējams sekot līdzi ne tikai internetā, bet arī vairākos MK ēkā izvietotos monitoros.

Kopumā ne pārāk izprotama bija jau tā izrāde, ko MK tēla veidotāji sacēluši ap šo notikumu. Interneta tiešraides un iespēja sabiedrībai sekot līdzi ministru darbam, protams, ir pozitīvas pārmaiņas, bet tas jau sen vairs nav nekas jauns un revolucionārs.

Piemēram, Saeimas sēdēm jau kopš 2006. gada iespējams sekot līdzi tiešsaistē parlamenta interneta lapā, bet radiotranslācijā – vēl senāk. Arī daudzas pašvaldības ievieš sēžu tiešsaistes iespējas vai grasās to darīt. Tādēļ ministru runas par “vēsturisko brīdi” lika pasmaidīt.

Kā paskaidroja Valsts kancelejas Komunikāciju departamenta vadītāja Laine Kučinska, Latvija tomēr ir īpaša ar to, ka esam tikai otrā valsts Eiropā, kur nodrošinātas šādas tiešraides no valdību sēdēm. Atklātības ziņā mūs apsteiguši kaimiņi lietuvieši, kuriem valdības sēžu raidīšana internetā notiek jau trīs četrus gadus. “Šo pasākumu apzināti rīkojam ārā parkā, tādējādi simbolizējot, ka turpmāk valdības sēdēm iespējams sekot no jebkuras vietas,” paskaidroja L. Kučinska. Svinīgais pasākums izmaksājis aptuveni 300 latus un iekļaujas Valsts kancelejas sabiedrisko attiecību izdevumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+