Laukos
Bizness

Vērmanes dārzā rīt atklās ikgadējo alus festivālu “Latviabeerfest”0

Foto:LETA

Trešdien, 23.maijā Rīgā, Vērmanes dārzā ar svinīgu festivāla alus mucas spundes sišanu plkst.16 tiks atklāts 8.Starptautiskais alus festivāls “Latviabeerfest 2018”, kurš ar daudzveidīgu alus šķirņu klāstu un kultūras pasākumu piedāvājumu interesentus priecēs līdz pat svētdienai, 27.maijam, informē biedrībā “Alus brālība”.

Jau vairākus gadus lielo alus mucu atver Rīgas vicemērs Andris Ameriks kopā ar alus festivāla idejas entuziastu Andreju Šikoru un kādu no labākajiem valsts alus meistariem, tā simboliski pasludinot festivālu par atklātu.

Kā norāda Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermaloviča, festivāls ir lieliska iespēja vienuviet iepazīt teju visas labākās tradicionālās Latvijas un citu valstu alus šķirnes. “Un, ja to var baudīt kopā ar gardām uzkodām, labu mūziku – kas var būt labāks? Atliek vien novēlēt, lai kādu dienu tas sasniegtu pasaules slavenā vācu “Oktoberfest” līmeni,” sacīja Jermaloviča.

Tradicionāli alus nogatavināšanai izmanto ozolkoka mucas, koka kublus, vai muciņas. Saskaņā ar semču tradīcijām alu dzert no šādas muciņas Jāņos un Pēteros bija pašsaprotami. Gardi izdodas tie dzērieni, kas izturēti vecās mucās, kurās iepriekš uzglabāts viskijs vai vīns. Stiprais alkohols nomāc apiņu smaržu un padara putojošo dzērienu stiprāku. Katru gadu lielā alus muca pati “izdomā” vai tiks atvērta ar vai bez alus salūta. Organizatori ievērojuši – ja muca tiek atvērta bez salūta, alus tiek dzerts mazākos daudzumos, nekā tajos gados, kad tā ir atvērta ar salūtu. “Latviabeerfest” lielo alus mucu Latvijas lielākajiem alus svētkiem dāvāja senākais un zināmākais alus festivāls “Oktoberfest” un to darinājis Vācijas uzņēmums “Schmid”.

Svētku rīkotāji arī norāda, ka šogad festivāla galveno alus mucu pildīs alus darītava “Brālis”.

Šogad festivālā “Latviabeerfest 2018” varēs izgaršot ne tikai vairāk nekā 300 alus šķirņu no 50 alus darītavām, bet arī izbaudīt lietuviešu tradicionāli kūpinātās zivis un sierus vai poļu nacionālos maizes produktus. Būs iespēja salīdzināt un vienuviet izbaudīt Latgales alus darītavas “Kolnasēta” īsto latgaļu alu un lietuviešu mājbrūvētāju piedāvājumu. Craft Beer zonā ieraudzīsim gan Latvijas pašas jaunākās alus darītavas “Teika”, gan labi pazīstamu zīmolu “Labietis”, “Viedi”, “Tālavas ķēniņa alus”, “Pumpura alus”, “Miķeļa alus”, “Ārpus” un citu piedāvājumu.

Latvijā notiekošais alus festivāls nu jau ir oficiāli iekļauts Eiropas Alus festivālu kartē un katru gadu viesu skaits palielinās. “Latviabeerfest” jau kļuvis par tradīciju, kura gūst arvien lielāku Latvijas iedzīvotāju un ārvalstu ciemiņu Vairāk kā 75% festivāla apmeklētāju ir ārvalstnieki – no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Anglijas, Skandināvu valstīm, Kanādas, Apvienotiem Arābu Emirātiem un Austrālijas.

LA.lv