×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Vienuviet 150 alus šķirnes: Vērmanes dārzā sākas miestiņa festivāls

Perkons_1

Autori: Anita Jaunbelzere, Kārlis Tomsons

Baltijā lielākais starptautiskais alus festivāls Latviabeerfest 2014 
no 23. līdz 25. maijam notiek Rīgā, Vērmanes dārzā 
.

Latviabeerfest 2014 piedalīsies alus ražotnes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Čehijas u. c. Eiropas valstīm, piedāvājot nobaudīt 150 dažādas alus šķirnes.

Pasākuma ietvaros Lido atpūtas centrā notiks arī kolekcionāru saiets un Baltijas valstu zinātniski profesionālā konference. Padomāts arī par izklaides un atpūtas pasākumiem. Būs īpaša zona bērniem, kur tie varēs satikt savus multiplikāciju filmu varoņus, būs stafetes, tiks ievēlēta Mis Latvija Beerfest. No trim skatuvēm skanēs dažāda mūzika, sākot ar roku, beidzot ar džezu un etno. Festivāla noslēgumā uzstāsies grupa Pērkons.

Līdzīgu pasākumu pērn apmeklēja vismaz 10 000 interesentu, kuri kopā izdzēra vairāk nekā desmit tonnas alus. Šogad līdzīgi kā pērn ieejas biļete festivālā maksās 1 latu jeb 1,4 eiro.

Latvianbeer_1Tāpat kā alus ražošana, arī festivālu rīkošana ir bizness. Tomēr alus darītājiem dalība šādā festivālā nozīmē daudz vairāk. Šis ir pasākums, kas stiprina nozares prestižu, veicina sadarbību un kopējās identitātes saglabāšanu. Latviabeerfest 2014 direkcijas un biedrības Alus brālība vadītājs Andrejs Šikors uzsver: “Šāds pasākums ir lieliska reklāma Rīgai un Latvijai kopumā. Tas palielina tūristu plūsmu, kam iespējams iepazīties ar latviskām tradīcijām, kā arī gūt ieskatu alus ražošanas daudzveidībā pasaulē.”

Šogad dažādās pasaules valstīs notiek vairāk nekā 560 alus festivāli. Ap 72% festivālu tiek organizēti ASV. Arī Kanādā. Eiropas valstīs visplašāk festivālus rīko Anglijā (127) un Vācijā (13). Festivāli notiek Beļģijā, Skotijā, Francijā, pat tādā vīna zemē kā Itālija. Arī Skandināvijas valstīs cieņā ir alus, un festivālus rīko Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Norvēģijā. Tos rīko Ķīnā, Japānā, Singapūrā un Dienvidāfrikā.

Mūsdienās alus festivālu organizācija iet roku rokā ar tūrisma industriju. Minhenes un Berlīnes festivāli spēj piesaistīt pat miljonos skaitāmus tūristus. Arī Prāgas un Belgradas festivāli orientēti uz tūristu pieplūdumu. Ievērību pelna Prāgas festivāls, kuru divu nedēļu laikā apmeklē daudzi tāli un tuvi ciemiņi no visas pasaules.

Baltijas valstīs alus festivālu rīkošana nav izņēmums, tā notiek kopš 1992. gada. Tos rīkojusi gan Latvijas Alus darītāju savienība, gan atsevišķas alus darītavas, kā Aldaris un Piebalgas alus. Alus festivālu Pilsētas svētku laikā rīko baušķenieki. Sevišķu ievērību pelna Valmiermuižas alus darītavas ikmēneša tirdziņi Ar gardu muti.

Bet Rīgā kārtējais festivāls Latviabeerfest notiek jau ceturto reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+