Dabā

Vēro tiešraidē mazo ērgļu ligzdošanu0

Foto – mammadaba.lv

Pateicoties LVM komandas darbam un LVM vecākā vides eksperta Uģa Bergmaņa pieredzei plēsīgo putnu izpētē, šogad ikvienam ir iespēja sekot notikumiem divās mazo ērgļu apdzīvotajās ligzdās, izmantojot 4G interneta tiešraides priekšrocības.

Egles ligzdā ērglis vēl arvien ir viens pats, tāpēc tas ligzdā praktiski neuzturas. Savukārt otrā – apses ligzdā – notiek aktīva rosība, abi putni jau pārojas, un Uģis Bergmanis prognozē, ka jau aprīļa beigās būs sagaidāma pirmā ola. Tēviņš šobrīd regulāri nes barību ērgļu mātītei. “Tas ir ļoti būtiski, jo tas nozīmē, ka barības ir pietiekoši, mātīte jūtas labi un pirmā ola būs sagaidāma pavisam drīz, ja vien nenotiks kas negaidīts,” spriež Uģis Bergmanis.

VĒRO TIEŠRAIDI!

 

“Ligzdas ir izvietotas LVM Ziemeļlatgales mežsaimniecības mikroliegumos, kas nodrošina netraucētu ligzdošanas vietu. Lai saglabātu īpaši aizsargājamos meža biotopus un aizsargājamās dzīvnieku un augu sugas, LVM apsaimniekotajos mežos 32,2 tūkstošu hektāru platībā ir noteikts mikrolieguma statuss. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos mikroliegumu platība pieaug par diviem līdz trīs tūkstošiem hektāru.

LA.lv