×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Vērosim sēklas! Izstāstat, kā izaug vai neizaug veikalā iegādātās sēklas

seklas-m

Latvijas Dārzu biedrība aicina visus Latvijas dārzu mīļotājus sākt sēklu monitoringu! Vērosim, kas izaug vai neizaug un cik labi izaug no veikalā iegādātās sēklu paciņas.

 

Kādēļ to darīt? Valsts iestādēs, kas atbildīgas par sēklu kvalitāti un kontroli, neesot ienākusi neviena sūdzība par no Eiropas ievestajām amatieru sēklām un to kvalitāti. Tas ļaujot secināt, ka viss kārtībā, un nav nekāda pamata uz atvieglotiem noteikumiem ļaut audzēt sēklas vietējiem amatieriem vai ievest no Krievijas (to nepieļauj vienotā iekšējā Eiropas tirgus aizsardzība). Taču prakse liecina par pretējo – daudzi mazdārziņu īpašnieki sūdzas par sēklu dīgtspēju, šķirnes neviendabīgumu. Sevišķi melnajā sarakstā pēdējos gados nokļuvuši burkāni, kāposti. Turklāt Latvijas klimatiskie apstākļi krietni atšķiras no tām zemēm, kurās sēklas audzētas.

Rīkojies tā! Neaizmet iegādāto sēklu paciņu, kad sēklas izsētas. Saglabā to! Vislabāk, ja neizmetīsi arī čeku par pirkumu un pierakstīsi, kurā veikalā un kad tās pirktas. Ja sēkla nesadīgst, sadīgst slikti vai raža neatbilst solītajam, ziņo par to Latvijas Dārzu biedrībai. Pavisam labi, ja vēstulei varēsi pievienot arī sliktās ražas fotogrāfiju. Kaut­rēties vai vainot sevi dārznieku prasmju trūkumā šoreiz nevajag. Kad rudenī apkoposim visus iesūtītos sēklu monitoringa rezultātus, varēsim izdarīt secinājumus, kuru firmu sēklas sagādājušas vislielāko vilšanos. Līdz ar to pierādīsim, ka arī ar mazdārziņu amatieriem un viņiem domātajām sēklām mazajos iepakojumos jokot nevar!

Paziņo par sēklu monitoringu arī draugiem un kaimiņiem!

Adrese saziņai (sūti vēstules ar pievienotu tukšo sēklu paciņu (ja tā saglabāta) un aprakstu par savu problēmu šīs sēklas lietošanā): Latvijas Dārzu biedrība, Vārnu iela 11–14, Rīga, Latvija, LV–1009

Tālrunis informācijai: 29477564 : 26117817

E-pasts: darzu.biedriba@inbox.lv

www.darzubiedriba.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+