×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Verpakovskis dusmīgs uz Latvijas Futbola federāciju (1)

foto: LETAfoto: LETA

Daudzsološajam Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta klubam “Liepāja” Latvijas Futbola federācija (LFF) mutiski ilgstoši solījusi, ka tā saņems licenci dalībai Eirokausu sacensībās, tāpēc negatīvais lēmums bijis ļoti nepatīkams pārsteigums, sarunā ar aģentūru LETA atzina liepājnieku kluba prezidents Māris Verpakovskis.
Kā zināms, pirms nedēļas notikušajā LFF klubu licencēšanas komisijas sēdē samērā negaidīti tika pieņemts lēmums, ka “Liepāja” nesaņems licenci dalībai UEFA Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā, bet tās vietā prestižajās sacensībās debitēs Jūrmalas “Spartaks”.
“Liepājas” klubs pārņēma savulaik izjukušo “Liepājas metalurgu” ar visām tā parādsaistībām. Kaut izskanēja informācija, ka liepājniekiem vēl joprojām nav izdevies atrisināt visas priekšgājēja nedienas, vienība nokārtoja parādsaistības, tomēr licenci tāpat nesaņēma, jo nebija nacionālās federācijas biedrs vismaz trīs gadus. “Liepāja” cerēja būt kā “Liepājas metalurga” saistību un parādu pārņēmēja.
Verpakovskis apstiprināja, ka piektdien “Liepāja” iesniegusi apelāciju par negatīvo lēmumu.
“Gaidījām, ka mums tiks piešķirta licence un jau šogad spēlēsim Eirokausos, tāpēc bijām nepatīkami pārsteigti un uzskatām, ka tas nav taisnīgs lēmums. Šodien iesniedzām apelāciju,” izteicās kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs, kurš atklāja, ka ilgstoši tikuši saņemti mutiski solījumi no LFF, ka komanda saņems licenci. “Ja to nebūtu, mēs pagājušajā sezonā komandu būtu būvējuši pavisam citādāk – bez mērķiem par kopvērtējuma trijnieku un kausa iegūšanu.”
Verpakovskis uzsvēra, ka pat negatīvs apelācijas lēmums vienības nākotni neietekmēs.
“Ja šāds lēmums paliks, emocionālā ziņā tas, protams, būs nepatīkams, tomēr tiksim pāri. Izdzīvosim arī finansiāli, kaut bijām rēķinājušies ar Eirokausu naudu,” atzina vienības prezidents.
Tāpat Verpakovskis noliedza apgalvojumus, ka lēmums par liepājnieku nepielaišanu sacensībām pieņemts, jo to nosaka Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) kritēriji.
“UEFA apstiprina katras federācijas kritērijus, kas klubiem nepieciešams dalībai Eirokausos. Līdz ar to tas bija LFF lēmums pēc UEFA apstiprinātiem kritērijiem,” teica Verpakovskis.
Galīgais lēmums par “Liepājas” komandas potenciālo dalību Eirokausos sagaidāms nākamās nedēļas ceturtdienā.
“Liepāja” savā debijas sezonā virslīgā ieņēma ceturto vietu, bet “Spartaks” palika sestajā vietā. Pērn piekto vietu izcīnījušajai Daugavpils “Daugavai” netika apstiprināta licence dalībai šīs sezonas Latvijas čempionātā, tāpēc tā uz piedalīšanos Eirokausos nepretendēja.
Kā zināms, šovasar valsts čempione “Ventspils” piedalīsies UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas sacensībās, bet UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā startēs arī iepriekšējās sezonas otrā un trešā spēcīgākā komanda “Skonto” un “Jelgava”.
Pirms licencēšanas komisijas sēdes bija bažas arī par “Skonto” pielaišanu sacensībām, jo pret vienību ierosināts tiesiskās aizsardzības process (TAP). Tomēr “Skonto” valdes loceklis Kārlis Villerušs aģentūrai LETA pauda, ka galvenajos jautājumos vienības dokumenti esot sakārtoti, kamēr ar spēlētājiem ir panāktas savstarpējās vienošanās, ka saistības laika gaitā ar viņiem tiks dzēstas.
Pagājušajā sezonā Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) sankciju dēļ Eirokausos nevarēja piedalīties “Skonto” komanda, bet Rīgas un “Daugavpils “Daugavas” vienībām pienākošās naudas summas par dalību sacensībās netika izmaksātas, jo tās tur aizdomās par spēļu rezultātu sarunāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    Profesiram Viktoram Ivbulim kādriz spota darbinieka, formulai ka ledus hokeja tārps izēdis Bakstbola ābolu, tagad varētu pievienot ka šis tārps izgrauzis arī futbolu. . Pat valsts sacīkšu laikā Skonto stadions ir gandrīz pilnīgi tukšs. Nav ja aeī stadionu,par labu pat nesapņojot. Toties lielais futbola zinātājs un itkā parpagandists Miķelis Rubenis nesen tin bagātīgi apbalvots. Vai par to ka pirms WW1 R’īgā bija 100 futbola laukumi – ar apmali vārtiem, pat sēdietām, gludu zālāju. Bet nebija ledus hokeja, kur viss maksā tūkstošos. Miljoni ieslīdējuši ledus hoeja platājā kaatā par EM 13. vietu,paturot prātā ka pa īstam šo marģinālo speli pasaule peikopj labi ducis valstu. Tālradē gan redzma skat’tāju plūdus Eiropas valstu laukumos, kur tādi ir ne mazums un ar zālāju,kurā geribās pagozētie un kas neprasa elektribu.

Draugiem Facebook Twitter Google+