×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Verpakovskis: Esam gatavi spēlētājus un trenerus pārbaudīt ar melu detektoru

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Lai gūtu pārliecību, ka jaunizveidotās futbola komandas “Liepāja” spēlētāji neliek likmes totalizatoros, vienības vadība ir gatava spēlētājus pārbaudīt ar melu detektoru, intervijā laikrakstam “Kurzemes Vārds” izteicies vienības prezidents Māris Verpakovskis.

Kā zināms, pēc pagājušās sezonas tika likvidēts viens no slavenākajiem Latvijas futbola klubiem “Liepājas metalurgs”, bet pilsētas pārstāvniecību Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs “Liepāja”.

Vēl šī gada sākumā visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases uzbrucējs Verpakovskis profesionāli spēlēja Grieķijas čempionātā, bet tagad viņš karjeru noslēdzis un pievērsies organizatoriskiem darbiem.

“Pats savulaik biju domājis, ka kļūšu par spēlētāju aģentu. Pēdējos mēnešos notika straujš pavērsiens manā karjerā un dzīvē,” intervijā atklājis Verpakovskis. “Es pildu vairākus amatus – sporta direktora, administratora un citus. Dažās sfērās ir mazliet grūtāk, bet mums ir spēcīga komanda, cits citu papildinām, domāju, ka viss būs kārtībā. Nejūtu diskomfortu, esmu palicis tajā lietā, kurā esmu bijis visu dzīvi, varu teikt, ka jūtos ērti.”

“Vispirms sākām runāt ar visiem spēlētājiem, kas šeit bija palikuši. Vajadzēja saglabāt sastāvu. Sākām kluba juridisko pārņemšanu. Līdz sezonas sākumam bija palikušas sešas vai septiņas nedēļas, tas bija diezgan kritisks laiks, lai veidotu komandu, bet domāju, ka ar visu diezgan veiksmīgi tikām galā,” atcerējās Verpakovskis. “Man liekas, ka optimāli saglabājām iepriekšējo vienību, plus vēl piesaistījām jaunus spēlētājus. Esam paveikuši lielu apjomu, ir labi padarīta darba izjūta. Visu jau parādīs spēļu rezultāti, bet pagaidām jūtos labi.”

Jaunā sezona sākās aizvadītajā nedēļas nogalē, liepājniekiem atklāšanas mačā ar rezultātu 2:1 pieveicot “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu.

Tāpat nākamā mēneša sākumā vienību gaida dalību Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kurā tā tiksies ar “Jūrmalu”, kaut sacensības pagājušajā sezonā iesāka vēl “Liepājas metalurgs”. Sekmīga snieguma gadījumā “Liepāja” jau šosezon var kvalificēties UEFA Eiropas līgai, tomēr Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) var liegt komandai divus gadus piedalīsies Eirokausos, ja netiks pierādīts, ka tā ir “Liepājas metalurga” saistību pārņēmēja.

“UEFA šajā ziņā ir ierobežojumi, bet mūsu federācijai ir jāpierāda, ka “Liepāja” ir iepriekšējā kluba pārņēmēja, nevis jauns klubs,” teica Verpakovskis. “Ir izņēmumi, un, ja federācijai izdodas pierādīt, tad varēsim spēlēt jau šogad, bet, ja UEFA uzskatīs, ka mūsu klubs ir jauns, tad tās divarpus vai trīs sezonas nevarēsim eirokausos spēlēt. Ļoti ceram, ka federācijai šis darbs izdosies. Juridiski mēs visu esam sakārtojuši, lai būtu iepriekšējā kluba pārņēmēji.”

Tāpat Verpakovskis paslavēja “Liepājas metalurga” komandas vadību, kas nebija atstājusi parādus.

Kā zināms, jau pirmajā kārtā virslīgas čempionātu skāris totalizatoru skandāls un nelikumīgā spēles rezultāta ietekmēšanā tiek vainota “Jūrmalas” vienība, kas pirms tam šogad tika izslēgta no virslīgas Ziemas kausa.

“Futbolistiem ir pateikts, ja mums radīsies aizdomas par to, ka klubā kāds ar kaut ko tādu nodarbojas, tad mēs esam gatavi spēlētājus, trenerus un citus ar komandu saistītus cilvēkus pārbaudīt ar melu detektoru, un mēs zinām, kā to izdarīt,” kaujinieciski noskaņots ir Verpakovskis. “Komandā būs nopietni sodi par parādīšanos totalizatoru kantoros, vienalga, uz kādu sporta veidu tiks liktas likmes. Ja kāds tur būs redzēts, tad sodi būs lieli. Gribam, lai par klubu nebūtu šādu runu, tāpēc jau no paša sākuma gribam izskaust to iespējamību.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+