Foto – Regīna Krastiņa

Vērpējs liepā… Ko ar tādu iesākt? 0

“Šo brīnumu atklāju liepas zaros ceļmalā pie mājām. Blakus esošajiem zariem noēstas visas lapas, palikuši tikai kātiņi. Varbūt varat pateikt, kas tas ir un ko man ar to iesākt?” 
Regīna Krastiņa

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
Lasīt citas ziņas

Redakcija iesūtītajos attēlos redzami bērzu vērpēja (Eriogaster lanestris) kāpuri. Tie barojas dažādu koku lapotnē – bērzos, ozolos, liepās, apsēs, kārklos.

Gadā parasti attīstās viena paaudze. Pārziemo kūniņas, aprīļa beigās vai maija sākumā izlido tauriņi un spirālveidā uz tievajiem viengadīgajiem zariņiem sadēj olas. Dējumā var būt pat 350 olu! Kāpuri šķiļas maija otrajā pusē.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Bērzu vērpēja kāpuri parasti uzturas vienkopus ligzdās, ko veido no satīklojuma. Tas labi aizsargā lig­zdas no putniem. Kāpuri tur slēpjas pa dienu, bet vakarā lien koka lapotnē baroties, – stāsta a/s “Latvijas valsts meži” Meža aizsardzības un ugunsapsardzības vadītājs Indulis Brauners. – Ja var tikt klāt, zaru ar visu koloniju nogriež un iznīcina. Var jau, protams, piņķerēties arī ar satīklojumu un kāpuru nolasīšanu.

Pirms iekūņošanās vērpēja kāpuri izklīst un jūlija beigās iekūņojas kokonā augsnē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.