Latvijā
Rīga

Vēršas Ģenerālprokuratūrā par iespējamiem RD amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem 0

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns Foto – LETA

Pievienots Jakrina komentārs

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns vērsies Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par iespējamiem Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem.

Šā gada 28.maijā televīzijas raidījums “Nekā Personīga” ziņoja par atsevišķu privātu organizāciju – biedrību darbību Rīgas domes Satiksmes departamenta telpās Rīgā, Ģertrūdes ielā 36. Raidījumā tika minēts, ka vienu no šīm privātajām organizācijām, līdz kļūšanai par Rīgas domes amatpersonu, vadījis domes Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins.

Raidījumā minēts, ka privāta organizācija – Taksometru nozares darba devēju organizācija – ievāc maksājumus no taksometru nozares komersantiem, bet maksājumu neveikšanas gadījumā, dīvainas apstākļu sakritības rezultātā, šie komersanti saņem dažādus sodus no RD Satiksmes departamenta.

“Ja minētā informācija ir patiesa, jāsecina, ka RD atgriezušies 90.gadu biznesa tikumi. Ja “Nekā Personīga” sniegtā informācija apstiprināsies, varam teikt, ka, dzīvojot 21.gadsimta, Rīgā pilsētas pārvalde un rekets ir viens neslēpts cieši savijies veidojums. Turklāt neviens no iesaistītajiem savas saites pat neuzskata par nepieciešamu slēpt,” norāda Smiltēns.

Jakrins, iespējams, atrodas interešu konfliktā, atļaujot RD struktūras – Satiksmes departamenta – telpas un resursus izmantot astoņām privātām struktūrām. Šādas darbības vien var klasificēt pēc Krimināllikuma 318.panta – dienesta pilnvaru ļaunprātīga izmantošana, norāda deputāts.

Pamatojoties uz šo informāciju, Smiltēns Ģenerālprokuroru lūdz pieņemt iesniegumu un izvērtēt to pēc būtības, kā arī uzdot izmeklēšanas iestādēm ierosināt kriminālprocesu par iesniegumā minētajiem apstākļiem un saukt pie atbildības vainīgās personas.

Savukārt Jakrins aģentūrai LETA pauda pārsteigumu par to, “cik daudz aplamību vienā paziņojumā ir spējīgs pateikt Smiltēna kungs”.

Viņš norādīja, ka, tiekot apstiprināts par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju, nekavējoties uzrakstījis iesniegumu par savas darbības pārtraukšanu minētajā sabiedriskajā organizācijā.

Turklāt Rīgas domes Satiksmes departaments nomā telpas no Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas nami” Ģertrūdes ielā 36, tāpat kā to dara vēl neskaitāmas citas organizācijas, tajā skaitā mākslas skola un jogas studija. Departaments nav tiesīgs un nekad nav iznomājis telpas trešajām pusēm.

Jakrins pauda, ka taksometru kontroli visā Rīgā veic Kontroles dienests ikdienas darbu ietvaros, līdz ar to, ja tiek konstatēti pārkāpumi, par tiem pārvadātājs vai uzņēmējs saņem sodu.

2016.gadā Kontroles dienests pārbaudījis 10 413 taksometrus. Savukārt Kontroles dienestā par pārkāpumiem sastādīti administratīvo protokoli un piemērots administratīvais sods 456 taksometriem. Rīgas Pašvaldības policija taksometriem ir sastādījusi 204 protokolus par pārkāpumiem un piemērojusi 660 administratīvo pārkāpumu sodus, informēja Satiksmes departamenta direktors.

LA.lv