×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Vēršas policijā par cietsirdību pret kažokzvēriem; publisko šausminošus foto (23)

Foto - "Dzīvnieku brīvība"Foto - "Dzīvnieku brīvība"

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” vērsusies Valsts policijā, lūdzot uzsākt kriminālprocesus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem piecās Latvijas zvēraudzētavās, kurās šā gada rudenī videomateriālos dokumentēti slimi, ievainoti un bez veterinārās aprūpes atstāti dzīvnieki, informē biedrībā. Uzmanību – nepatīkami skati!

Biedrības videomateriāli no 2012. un 2014. gada parāda šokējošus dzīvnieku turēšanas apstākļus un rada aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem zvēraudzētavās AS “Grobiņa” Grobiņas novadā, ZS “Stirnas” Ropažu novadā, SIA “Onikss AB” Jelgavas novadā, SIA “Velvet Mink” Ventspils novadā un “Lāčplēsis ZF” Lielvārdes novadā.

“Ir pamats aizdomām, ka cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem vairākās zvēraudzētavās notiek ilgstoši un sistemātiski – jau 2013. gada februārī vērsāmies Valsts policijā ar iesniegumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem sešās Latvijas zvēraudzētavās. Šī gada materiāli parāda, ka situācija nav mainījusies – acīmredzot nežēlība pret dzīvniekiem ir šīs industrijas norma,” uzsver biedrības “Dzīvnieku brīvība” priekšsēdētājs Aivars Andersons.

“Dzīvnieku brīvība” lūgusi Valsts policiju izvērtēt videomateriālos redzamos pierādījumus un zvēraudzētavās strādājošo personu darbības un bezdarbību atbilstoši Krimināllikuma 230. pantam, kā arī veikt visas nepieciešamās darbības, lai novērstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Biedrība vērš Valsts policijas uzmanību uz to, ka apstākļi minētajās zvēraudzētavās acīmredzami neatbilst Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktajām prasībām: nav nodrošināti dzīvnieku sugu fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām atbilstoši apstākļi, nav laikus veikta dzīvnieku veselības aprūpe un viņi tiek pakļauti sāpēm un ilgstošām ciešanām.

Kadros redzami slimi, novājināti dzīvnieki un dzīvnieku līķi, kas sākuši sadalīties krātiņos kopā ar dzīviem un veseliem dzīvniekiem. Dzīvnieki cieš no dažādiem savainojumiem, ielaistām brūcēm, infekcijām un skeleta deformācijām. Redzami arī antisanitāri apstākļi: ekskrementu kaudzes, netīri sprostu režģi, migas un ūdens trauki, kā arī sprostu konstrukcijas, kas rada savainojumu risku dzīvniekiem. Daudziem dzīvniekiem nav pieejams dzeramais ūdens.


“Dzīvnieku brīvība” uzskata, ka ir pārkāpts Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. pants un nodarījumā saskatāma cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, kā rezultātā daudzi dzīvnieki ir sakropļoti, novārguši un miruši.

Dzīvnieku aizsardzības likuma 12. panta pirmā daļa paredz, ka par šā likuma pārkāpumiem personas saucamas pie likumā noteiktās atbildības. Saskaņā ar Krimināllikuma 230. pantu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pilna apmēra 2014. gada rudenī Latvijas zvēraudzētāvās uzņemtie video materiāli ar pierādījumiem par to autentiskumu skatāmi http://ej.uz/zver14

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. shito visu vajadzeetu globaali aizliegt!! tos visus iipashniekus varetu patureet buuriiti un acis izbakstiit araa… necilveki riebiigie

 2. Kā tad, kungu dāmām vajag greznu kažoku ,,prezentācijām,,.Jāstaigā uz pleciem ar dīrātu beigtu lapsu, kuras stikla acis spīd……….

 3. Man top skaidrs, kāpēc mēs Latvijā esam tur kur esam, jo ražošanu cenšamies iznīcināt viesiem iespējamiem līdzekļiem. Man ir jautājums visiem šiem neprofesionālajiem “zinātājiem”: Vai jūs gaļu, olas, pienu pārtikā nelietojat? Arī šo pārtikas produktu tirdzniecībai tur dzīvniekus nebrīvē un viņi slimo. Vai neviens no šo komentāru rakstītājiem nevalkā vilnas džemperus, zeķes, cimdus? Arī šos dzīvniekus tur nebrīvē un cērpot vilnu dzīvniekam ir stress un bieži vien ievainojumi. Tad arī šis nozares pēc visu komentētāju domām ir jālikvidē! Un komentētājiem jāaizliedz lietot elektroenerģiju, jo HES-os iet bojā zivis, vēja ģeneratoros un elektroenerģijas pārvades līnijas- putni.
  Taču vienreiz domājat, ko runājat un ko cenšaties panākt! Domāju, ka latvieši ir gudrāka tauta. 🙁

  • Jā, tāpēc ka pieļaujam tādu ‘ražošanu’, tāpēc arī esam tur kur esam. Tāpēc, ka mūsu vidū ir cilvēki, kuri attēlos redzmajā situācijā it neko sliktu nesaskata.
   Turēt dzīvniekus tumsā, antisanitāros apstākļos, bez ūdens, izpuvušām acīm, nograuztām ķepām, kopā ar līķiem – tā ir ražošana?
   Visam ir robežas – nevar šādu cietsirdību un sadismu attaisnot ‘biznesa’ vardā.

   • Ja dzīvniekus turētu bez ūdens un antisanitāros apstākļos un neārstētu, tad te nevienam nevajadzētu uztraukties un kažokzvēru bizness iznīktu pats no sevis.

 4. Nav divu domu – ŠI MEŽONĪBA IR JĀAIZLIEDZ!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Tāpat kā uz cigarešu pakas obligāti jābūt attiecīgam uzrakstam un fotogrāfijai, tāpat par obligātu vajag pieņemt likumu, ka pie katra kažokādas izstrādājuma jābūt kādai no šīm šausminošajām fotogrāfijām.

 6. TTieshaam no visas sirds noveelu sho audzeetavu uztureetaajiem, iipashniekiem liidziigu likteni kaa shiem dziivniekiem, lai saap, lai saap taa kaa vinjiem………..Un tas pat veel buus par maz. Lai saap taa, ka aiziet liidz vinju minismadzeniiteem, ka dziivaa radiiba ir dziivaa radiiba un lielaaka ” zveera” par cilveeku nav…

 7. Reizēm iešaujas prātā tāda drūma doma, ka kažokzvēru audzētājus pašus vajadzētu salikt tajos būros. Lai izbauda “labturības prasībām atbilstošu” mūža ieslodzījumu drāšu sprostā, kurā knapi var apgriezties. Un beigās “humāno nonāvēšanu” gāzes kamerās vai no anālā elektrošoka. Varbūt saprastu to vienkāršo principu – nedari otram to, ko negribētu, lai dara tev. Nepelni uz otra ādas.

 8. Valkātāji , lai jums silti un labi! Tas viss notiek tikai jūsu negausīgā pieprasījuma dēļ 🙂

 9. Interesanti, ja piedzīs naudas sodu, tad 100 punkti, ka tā tiks valstij, par dzīvniekiem būs nospļauties, ka tik kaut kur naudas sodu piedzīt!!
  Dzīvnieki cieš! Tādiem visu mūžu aizrestēm vajag sēdēt.
  Cilvēki, kuri tā dara, nevar mainīties. Viņi to darīs visu laiku…
  Ka tik nopelna.

 10. mans uzskats ir tads, ja no vienas puses audze sos zverus, tad nevajag visu vinu muzu mocit, labakus apstakļus un lielakus burus. Ja nevar garantet tad lai sledz ciet, nesajiet maksligo kazokadu, tas tagad mode. Galu mums vajag lai izdzivotu, bet adu- nedzivojam ledus laikmeta.

 11. .. tos paraziitus kas vispar iegadajas sho dzivnieku kazokus, kur nu vel tos .. kam tas ir bizness !

 12. Ceru, ka policija darīs savu darbu godprātīgi, un ierosinās lietu, un savukārt tā nepazudīs tiesvedības koridorios, bet tiks iztiesāta ātri – jo dzīvneiki cieš, un ciešanas turpinās arī tieši šobrīd.

  Turklāt, šādi apstakļi fermā ir drauds apkartējai videi un cilvēku veselībai tai skaitā – netīrība un slimības iet roku rokā.
  Bet dzīvniekus ārkārtīgi žēl. Neviens dzīvnieks nav pelnījis šādas ciešanas tikai tāpēc, lai kāds cilvēks varētu tikt pie kažoka :(.
  Novēlu policijas darbiniekiem nenobīties, bet rīkoties !

 13. Pareizi dara, ka vēršas policijā. Tos necilvēkus, kas šādi moca dzīvniekus, vajag sodīt. Ja PVD netiek galā, tad varbūt policijai izdosies.

 14. kārtejā cīņa par steika tiesibām:) jus vel no kautuves video publicejiet un sākat pret gaļas lietošanu protestēt. rūpnieciska ražošana nav tas pats kas ģimenes mīlulis

 15. Ārprāts cik briesmīgi, kādās mokās un sāpēs viņi tur dzīvo :(((((

  • Vai pats tur biji? Kaut vienā no audzētavām. Pats redzēji apstākļus, vai vadamies un ķērcam tikai pēc video, kas ir pasūtījums un izveidots velns zin kur, tikai ne Latvijas audzētavās?? Dzīvnieku draugi atradušies! No acīmredzamās liekulības nelabi metās. Lai publicē video no kautuvēm, kur kauj govis, cūkas, zirgus, lai tauta piebāztu vēderus – ko tad darīsiet? Arī brēksiet, ka jābeidz audzēt visi dzīvnieki Latvijā un ēdam soju? Burkānu arī vardarbīgi izrauj no zemes, tāpat kartupeli – tak ļaujiet viņiem augt dabīgā vidē, nemokiet ar izrakšanu, nomizošanu (pasarg dies, dzīvam ādu dīrā!) un apēšanu. Kaut kāda dubulta morāle sanāk te lielai daļa, ne tā?!

   • visam ir sava norma tomēr! Nevajag salīdzināt dārzeni ar dzīvnieku !
    Ja reiz veido šādas iestādes no kuriem iegūst cilvēkiem vajadzīgos materiālus tad arī vajag padomāt par to kvalitāti! tu piemini lopkautuves, tātad tu esi bijis kādā? vai tur ir šādi apstākļi? vai tur ir govis ar pūžņojošām acīm? vai vistas ar inficētu ādu?
    Bizness katram ir savs , bet kāds viņš ir ,tā jau ir īpašnieka problēma!
    interesanti tomēr, ja jau tie ir tikai dzīvnieki , tad kapēc nēpārdodas cilvēkādas jakas,cepures,cimdi? Mēs taču arī esam zīdītāji!
    Un ja šadi inficēts dzīvneks iekož kādam darbiniekam, viņš saslimst pašam nezinot, dodas publiskās vietās un pārnēsā infekciju tālāk līdz beidzot tas būs globāli!
    (Uz šo komentāru atbildēju tikai tāpec ka zojja izdomāja salīdzināt dārzeni ar dzīvu radību kas raud,priecājas skumst,kuram sāp tā pat kā cilvēkiem)
    P.S. Nokaunējies būtu labāk!

 16. Bet vai tos dzivineikus tur atstaja jeb uz slimnicu aizveda?

 17. No vienas puses zvēraudzētavas ar lielu naudu, no otras puses cilvēki, kuri to negrib pieļaut, vai tie dzīvnieciņi- ar to, ka viņu kažociņš patīk …… ir nolemti…..šī valsts nav spējīga par savu tautu parūpēties, kur nu vēl dzīvniekiem, kuri arī it tiesīgi dzīvot un nemocīties būros !!! Es esmu par kažokzvēru aizsardzību, bet manī ir parliecība, ka valsts ierēdņi to aizsardzību atbalsta tikai mutiski….. kārtējo reizi varu teikt – es mīlu šo ZEMI , bet neieredzu valsti………………..

Draugiem Facebook Twitter Google+