×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Vēršas pret Krievijas telekanāliem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) turpinās apspriest iespējamos soļus pret Lietuvā retranslētajiem Krievijas telekanāliem “RTR Planeta” un “NTV Mir Lithuania”, kā arī “Ren TV Baltic”.

Pret tiem tiek veikta izmeklēšana par iespējamiem Lietuvas likumdošanas pārkāpumiem. Kā pieļāvis komisijas priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns, abu pirmo telekanālu retranslācija, konstatējot atkārtotus likumu pārkāpumus, varētu tikt apturēta uz gadu. Viņš arī atgādinājis, ka atsevišķu šo kanālu veidoto programmu retranslācija pērn jau tika apturēta uz trim mēnešiem.

Novembrī komisija izvērtēja “RTR Planeta” un “NTV Mir Lithuania” un izteica aizdomas par nepieņemamu informācijas pasniegšanas veidu, likuma un žurnālistu ētikas principu pārkāpumiem, norādīdama, ka informācija sniegta neobjektīvi un nav balstīta uz pierādījumiem, cenšoties noskaņot skatītāju noteiktā virzienā un, iespējams, kūdot uz karu un neiecietību. Decembrī LRTK nolēma sākt izmeklēšanu par Britānijā licencētā “Ren TV Baltic” izplatīto informāciju, norādot, ka 19. novembrī pārraidē “Maldu teritorija” ietvertā informācija daudzos gadījumos nav bijusi balstīta uz pierādījumiem, kurinot nacionālo neiecietību un kareivīgu noskaņojumu un tādējādi, iespējams, pārkāpjot Lietuvas likumu par sabiedrības informēšanu. Ja tiks atzīts, ka šis likums pārkāpts, komisija varētu uz trim mēnešiem apturēt tās telekanāla pārraides, kas veidotas ārpus Eiropas Savienības, Eiropas ekonomiskās telpas un citām valstīm, kas ratificējušas Eiropas Padomes konvenciju par pārrobežu televīziju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+