×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. septembris, 2012
Drukāt

Vēršas pret valstij nelojālu skolotāju

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “VL”/”TB”/LNNK aicina izglītības ministru pievērst uzmanību gadījumam, kad Rīgas 40. vidusskolas skolotājs radio ēterā paziņojis, ka ir nelojāls Latvijas valstij, un rast risinājumu, lai šādi skolotāji nevarētu strādāt Latvijas izglītības iestādēs. 


 

Kā informēja nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa, Rīgas 40. vidusskolas krievu valodas un literatūras skolotājs Vladislavs Rafaļskis radio ēterā paziņojis, ka ir nelojāls Latvijas valstij. “Esmu gatavs godīgi pateikt, ka esmu šai valstij nelojāls. Es šo režīmu vienkārši nicinu. Tas atgrūž arī manus bērnus un rada tiem daudz problēmu,” paudis Rafaļskis.

Rafaļskis ir partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (“PCTVL”) aktīvists, kurš atpazīstamību iemantojis kā izglītības reformas pretinieks. Nacionālā apvienība uzsver, ka šis skolotājs “par valsts līdzekļiem saņem algu un skolo nākamos Latvijas pilsoņus”, tāpēc šāda situācija ir nepieņemama un prasa strauju rīcību.

 

“Rafaļska pretvalstiskos izteikumus aicināsim izvērtēt drošības iestādes, tikmēr no Izglītības un zinātnes ministrijas sagaidām tūlītējus soļus, lai nepieņemamo situāciju novērstu un konkrētajam skolotājam vismaz Latvijas izglītības iestāžu durvis turpmāk būtu slēgtas,” izteicās nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

 

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis aicinājis Rīgas pašvaldību vērst uzmanību uz iespējamu likuma normu pārkāpumu Rīgas 40. vidusskolas skolotāja rīcībā par viņa izteikumu radio ēterā. Ministrs atgādina, ka Izglītības likumā ir noteikts, ka pedagoga pienākums ir veidot izglītojamā attieksmi pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti, audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus. Ķīlis norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrija vispārīgās izglītības skolu pedagogus darbā nepieņem un līdz ar to nevar atlaist. Tā ir pašvaldības kompetence.

“Varu tikai paust nožēlu, ja kādam jādzīvo valstī, kurai ir nelojāls. Valsti veido tās cilvēki, un nelojalitāte valstij ir necieņa pret visiem tās cilvēkiem, kuri piedalās valsts dzīvē. Tā kā Latvija ir brīva valsts, šādi uzskatīt nevienam nevar aizliegt, taču vienlaikus jāatzīst, ka pedagogam šādus uzskatus paust nepiedien,” uzsver Ķīlis.

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa informēja, ka personas subjektīvā attieksme pret valsti, tostarp arī negatīva, nevar būt par pamatu krimināltiesiskas izvērtēšanas sākšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+