×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Vēršas prokuratūrā par Kaimiņa darbībām (8)

Foto - LETA Foto - LETA

No partijas “KPV LV” aizgājušais sabiedriskais aktīvists Ilmārs Poikāns vērsies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, aicinot izvērtēt Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV) darbības un viņa vadītās partijas iespējamo nelikumīgo finansēšanu.

Kaimiņš norādīja, ka par šo iesniegumu ir uzzinājis tikai pēc šīs informācijas parādīšanās publiskajā telpā šovakar, tāpēc nav paguvis ar to iepazīties. Taujāts par pārmetumiem saistībā ar “KPV LV” iespējamo nelikumīgu finansēšanu, kā arī saņemto līdzekļu iespējamo nedeklarēšanu, deputāts skaidroja, ka nevar sniegt komentārus pirms iepazīšanas ar publiskoto informāciju.

Politiķis pauda gatavību sniegt tiesībsargiem nepieciešamos paskaidrojumus. Kaimiņš arī retoriski vaicāja, kāpēc šī un pārējā ar šiem jautājumiem saistītā informācija ir parādījusies tagad, pirms 11.februārī gaidāmās “KPV LV” biedru sapulces, kur tiks apspriesta partijas piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās. Deputāts pieļāva, ka “kādam ļoti, ļoti negribas, lai biedru sapulce notiktu”. Vaicāts, vai šāds mērķis būtu Poikānam, “KPV LV” vadītājs atbildēja, ka nezina, kādas ir viņa intereses.

Komentējot situāciju, Kaimiņš norādīja, ka notiekošais ir “personīgi uzbrukumi”.

“Pieļauju, ka tas notiek ar atsevišķu tiesībsargājošās iestādēs strādājošu cilvēku atbalstu,” teikts iesniegumā Kalnmeieram. Sarunā ar aģentūru LETA Poikāns uzsvēra iesniegumā minēto pieļāvumu, ka starp Kaimiņa un ar Meroni saistītiem cilvēkiem panākta vienošanās 2014.gada oktobra beigās, drīz vien pēc 12.Saeimas vēlēšanām, iespējams, ļāvusi noslēgt vienošanos par reklāmas izvietošanu raidījumā “Suņu būda”, kā arī tā mājaslapā.

Poikāns pieļauj, ka pēc šīs vienošanās noslēgta vienošanās starp SIA “Suņu būda” Kaimiņa personā un SIA “Airtech” par AS “Ventbunkers” reklāmas izvietošanu attiecīgajos formātos. Meroni ieņem padomes priekšsēdētāja amatu “Ventbunkerā”, skaidrots iesniegumā prokuratūrai. Poikāns savā iesniegumā norāda arī, ka ar Meroni, iespējams, saistītā SIA “Media Support” noslēdzis sadarbības līgumu ar “Suņu būdu”.

“Suņu būdas” līgums ar “Airtech” paredzēja 10 000 eiro maksājumu, savukārt maksājums no “Media Support” raidījumam ienesis 60 000 eiro, pieļauj Poikāns. Viņš iesniegumā sīkāk izklāsta pamatojumu šiem apgalvojumiem, atsaucoties uz uzņēmumu gada pārskatiem.

Poikāns vienā no iesnieguma apakšsadaļām, kur aprakstīts kāds cits notikums, atstāsta sarunu ar “KPV LV” valdes locekli Ati Zakatistovu, kurš esot norādījis, ka “kaut kas ar Meroni esot bijis pašā sākumā (neprecizējot kas un kad tieši)”.

Iesniegumā Kalnmeieram arī skarts jautājums par skaidras naudas iegūšanu nereģistrētiem tēriņiem, tajā skaitā atsaucoties uz Latvijas Televīzijas raidījumā “De facto” vēstīto.

Iesniegumā ģenerālprokuroram izteikts pieļāvums, ka Kaimiņš, iespējams, ir atbildīgs par skaidrās naudas iegūšanas shēmas organizēšanu un ienākumu neuzrādīšanu kā amatpersona, jo vairākām personām, kuri nebija reālās darba tiesiskās attiecībās ar kādu SIA “Al De Media”, tika pārskaitīti 30 100 eiro, no kuriem lielākā daļa, iespējams, esot atdota Kaimiņam.

“Iespējams, patiesībā deputāta Artusa Kaimiņa aktivitātes tiek izvērstas kādu citu personu uzdevumā prettiesisku mērķus sasniegšanas un politikas veidošanai; šīs uzdotās aktivitātes tiek finansētas pilnīgi necaurspīdīgā, un, iespējams, nelikumīgā veidā,” minētajā dokumentā raksta Poikāns.

Iesniegumā cita starpā aicināts, izmantojot Kriminālprocesa likumā noteiktos līdzekļus, saukt pie likumā noteiktās atbildības Kaimiņu par, iespējams, notikušu naudas līdzekļu neatļautu saņemšanu vai šo līdzekļu nedeklarēšanu.

Vaicāts, vai šīs informācijas publiskošana nenāk par labu partijas “Latvijai un Ventspilij” vadītājam Aivaram Lembergam, Poikāns atbildēja, ka nevar dzīvot melu pasaulē ar pamatojumu, lai tikai patiesības publiskošana nenāktu par labu kādam sliktajam.

Kā ziņots, Kaimiņš iepriekš sociālajā tīklā “Facebook” publicēja ierakstu, kur apgalvoja, ka par Neo sevi dēvējošais informācijas tehnoloģiju speciālists Poikāns, kurš kopā ar Kaimiņu piedalījās partijas KPV LV dibināšanā, viņam mēģina celt neslavu.

LTV raidījums “De facto” iepriekš vēstīja, ka mikrouzņēmuma “Al De Media” īpašnieks Linards Kālis, kurš vairākus gadus strādājis pie Kaimiņa, apgalvo, ka deputāta uzdevumā fiktīvi nodarbinājis vairākus cilvēkus.

Iesniegumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) Kālis arī raksta, ka daļu no saņemtās algas devis deputātam atpakaļ skaidrā naudā. To raidījumam sacījusi vēl kāda persona, kas saņēmusi naudu no Kaimiņa. Savukārt Kaimiņš noliedz, ka būtu saņēmis nedeklarētus ieņēmumus.

Kā norāda “de facto”, ja iesniegumā minētais ir patiesība, tad prātā nāk divi iemesli, kādēļ šāda naudas atdošana caur citu firmu varētu būt notikusi. Kaimiņš kā deputāts nedrīkst strādāt un saņemt algu savā uzņēmumā, taču deputātam nav liegts no “Suņu būdas” izņemt dividendes, bet tad viņam būtu jāmaksā 15% peļņas nodoklis, kamēr mikrouzņēmumā nodoklis līdz šim gadam bija 9%. Otrs iemesls ir tāds, ka Kaimiņš, iespējams, negrib radīt liekus jautājumus, no kurienes saņemta nauda “Suņu būdas” veidošanai.

LETA jau ziņoja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) izvērtē un analizē saņemto informāciju par kādu Saeimas deputātu, kurš, iespējams, vainojams fiktīvā nodarbināšanā un izvairījies no nodokļu nomaksas, tomēr aizbildinoties ar likuma prasībām, VID neatklāja, vai runa ir par Kaimiņu. “Ja pārkāpumi tiks konstatēti, personai tiks piemērota normatīvajos aktos paredzētā atbildība,” uzsvēra VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kaimiņš uzkāpis Lembergam uz varžacīm, jo izteicis vēlmi kandidēt Ventspilī un Poikāns raksta iesniegumu pie ģenerālprokuroram. Tajā nav neviena fakta, bet tikai kaut kādi pieņēmumi vai atstāstījumi kas sagrābstīti no “Suņu būdas” ekskrementiem.”Iespējama esot KPV LV nelikumīga finansēšana, iespējams, Kaimiņš strādā citu personu uzdevumā, iespējams, viņš nodarbinājis fiktīvus cilvēkus, iespējams, viņš saņēmis nelegālu naudu un , iespējams, viņš nav to deklarējis”. Un kur tad vēl kādas citas personas atstāstījums, ka Kaimiņam, iespējams, ir bijusi saistība pašu Meroni, Lemberga ienaidnieku nr1! Un visā šajā deputāta NOMELNOŠANĀ vēl tiek iesaistīta LTV-1! Vai tas viss pārāk uzkrītoši neliecina, kā Latvijā notiek izrēķināšanās ar esošai varai nepaklausīgiem cilvēkiem, pat deputāta statusā! Tiek safabricēts iesniegums bez faktiem, ar neskaitāmiem “iespējams” un cilvēks jau tiek notiesāts PUBLISKI. Bet ja šie daudzie “iespējams” izrādīsies blefs, tad kurš atbildēs par cilvēka goda un cieņas aizskaršanu: Poikāns, Ufo,”de facto” vai īstais pasūtītājs? Vai varbūt prokuratūra, kura atbild par visa veida likumu ievērošanu valstī? Visi tad būs nevainīgi, tāpat līdz šim.

 2. iespējams, iespējams, iespējams, :-) Atbildēt

  iespējams, iespējams …
  iespējams, Poikāns atstrādā savu nelikšanu aiz restēm…
  iespējams, tiem pārējiem personāžiem uzrakti skeleti
  un “dota iespēja izvēlēties” vienam no diviem: vai
  gremdēt Kaimiņu, vai pašus gadiem vazās pa pratināšanām…
  Kur tie “godīgie” bija >2 gadus, ka neziņoja ? A ?

  • Kaimiņš nevienam nav jāgremdē, viņš nogrims pats, tas taču redzams no paša sākumā, ka Saeimā izmanto pamatprofesijas elementus, uz kuriem cilvēki, diemžēl, uzķeras, cerot, ka šis nu būs īstais gaismas nesējs.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”.

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Kad zaglis apzog zagli – Dievs smejas”.
  —–
  .
  “Kad pāris STULBU ĀŽU badās…”
  ( precedents – iz “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” hroniskās ikdienas )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kad zaglim zagli apzagt “gadās”,
  Vai – pāris STULBU ĀŽU badās,
  Par smirdīgākās bārdas “godu” ~
  Smej Radītājs par š’tādu “podu”:
  .
  “Šo jēgt būs “fiškas brāķiem”, VISIEM,
  Bez “atrunām” vai “kompromisiem” ~
  NAV profīta no MUĻĶU “lauriem”,
  Ne ĀŽU tandēmam, be “bauriem”!…”

  Var ĀZIS ĀZIM pie(mīzt) bārdu,
  Ar “masmēdekļos” blētu vārdu,
  Vai “natūrā” – uz šauras laipas,
  Kur sīklopiņi “krānus staipa”.
  Var “velnaģīmji” …(taisīt) čupas,
  Viens otram kaut uz “fiškas” glupas,
  Bez šaubām – “publiskajā telpā” ~
  Lai “glupais pūlis” ņirdz, bez elpas.
  .
  Var MELUS tiražēt un KLAČAS,
  Līdz – ĀŽIEM būs “uz kātiem ačas”,
  Un žokļi atkārsies līdz nabām,
  Ne vienai “klačubābai” – ABĀM.
  Var ĀZIS brēkt, ka šis nav kretīns,
  Bet – tas, kurš “(m)āžojas” šim pretī,
  Jo “primāri” (no ABIEM ĀŽIEM),
  Šis “orientēts” uz ĀŽU māžiem.
  .
  Var ĀŽI zombijfanus kūdīt,
  Uz sugas biedriem “šķidri pļūtīt”,
  Kā “troļļiem” izpildoties, prasti,
  Kaut – pašiem noķēzot SEV asti.
  Var ĀŽI tēlot “godavīrus”,
  Un izmantot kā “mušpapīru”,
  Gan to, ka slavē SILES “valsti”,
  Gan blēt, ka ĀŽI = “tautas balsti”…

  Kad ĀZIM “apjāt” ĀZI “gadās” ~
  Gan STULBU ĀŽU pāris badās,
  Par smirdīgākās bārdas “godu”,
  Gan zombijfanu bars “gāž podus”.
  .
  Bet “titulnācija” – “lauž krēslus”,
  Dēļ ekstāzes, kad ĀŽU mēslus,
  Bāž ATKAL “masmēdekļi” mūlī,
  Uz “LUMPEŅ-šoviem” kāram pūlim…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Vel lidz sim nesaprotu,ka tadi cilvecini vada Latviju,kuriem vieta butu cirkus,labaka gadijuma varetu pildit atbildigu darbu ar slotu,vai par nelikumigam darbibam sedet drosa vieta,pilna valsts apgadiba.

Draugiem Facebook Twitter Google+