Horoskopi un mistika
Horoskopi

Vērsis un Svari – Veneras pārvaldītās zodiaka zīmes. Kas par tām jāzina? 16

Foto – Fotolia

Autors – Ivars Gudrais, “Astro Avīze”

Saskaņā ar Latvijā pieņemto tradīciju gada valdošās planētas noteikšanā tiek lietota tā sauktā Magu zvaigzne un aizpagājušajā gadsimtā izdotais Krievijas grāfa un astrologa Brjūsa kalendārs, un pār 2018. gadu valda planēta Venera. Saskaņā ar astrologu mācībām, šī planēta mājo Vērša un Svaru zīmēs, ar kurām iepazīstinām tuvāk.

Vērša zīme Katrs, kurš kaut nedaudz interesējas par astroloģiju, droši vien būs iepazinies ar šīs zīmes vispārīgu raksturojumu kādā no interneta portāliem vai grāmatām. Saskaņā ar to viena no Vērša galvenajām īpašībām ir vēlme baudīt dzīvi greznībā un komfortā, taču, ja liktenis tādu iespēju nedāvā, gatavs arī smagi strādāt, lai to iegūtu. Tiek arī uzskatīts, ka “augstākās matērijas” šīs zīmes pārstāvjus interesē visai maz, viņiem pilnīgi pietiek ar komfortablu dzīvokli, izklaidēm, izsmalcinātu, garšīgu ēdienu un iespēju baudīt mīlas priekus.

Bieži šim raksturojumam pievieno arī tādas īpašības kā greizsirdību un egoismu. Vairums Vēršu ir skaisti un pievilcīgi cilvēki ar proporcionālām ķermeņa formām, taču tajā pašā laikā masīvi, ar īsu, bet spēcīgu kaklu un labi attīstītu ķermeņa augšdaļu. Lai noteiktu katras zodiaka zīmes pamatiezīmes un galvenās rakstura īpašības, nepieciešams zināt divus galvenos faktorus: planētu, kurai ir mājas šajā zīmē, un kādam pirmelementam (stihijai) tā pieder.

Vēl svarīgi arī kādā zonā – radīšanas, pilnbrieda vai transformācijas – atrodas attiecīgais pirmelements (par zonām, kurās var atrasties pirmelementi, un zodiaka zīmju analīzes vispārīgajiem principiem var lasīt mūsu izdevuma 2014. un 2015. gada laidienos (2014. g. 48.–49. lpp., 2015. g. 45. lpp.); tiem, kuri pazaudējuši vai arī nav savā laikā tos iegādājušies, var ieteikt doties uz bibliotēku vai ielūkoties http://www.la.lv/category/ astroavize/).

Sengrieķu filozofijā un arī astroloģijā Zeme ir pats smagākais pirmelements, kas veido redzamo, materiālo pasauli un tās formas. Tas atbilst matērijai, vielai, konkrētai tās formai, pats ir šī matērija un forma. Uz šo elementu, būdami garīgās pasaules “iemītnieki”, cenšoties iemiesoties, savā radīšanas fāzē tiecas pārējie trīs pirmelementi (Uguns, Ūdens un Gaiss) un tam piesaistās.

Pēc tam, izdzīvojot savu attīstības ciklu, šie pirmelementi pakāpeniski atraisās no Zemes (matērijas) pasaules, transformācijas fāzē atgūstot savu garīgumu, taču jau augstākā pakāpē un bez sekām nepaliek arī Zeme. Savā attīstības gaitā, uzņemot pārējos pirmelementus, tā tuvojas savam ideālam. Izejot caur Vērša, Jaunavas un Mežāža zīmēm, Zeme pati kļūst arvien garīgāka, līdz sasniedz pilnību (par Mežāža zīmi var lasīt mūsu izdevuma 2014. gada laidienā). Bet pagaidām Vērša zīmē tā ir tikko sākusi savu ceļu, ja tā varētu sacīt, “tīrā veidā”. No šejienes arī izriet liela daļa to īpašību, ko šai zīmei piedēvē lielākā daļa plašam lasītāju lokam domātie avoti – proti, tās, kuras balstītas uz pieķeršanos visam materiālajam, aizraušanās ar fizisko un juteklisko.

Zināmu vieglumu un eleganci, spēju būt šarmantam un neatvairāmam, kā arī tieksmi baudīt dzīvi Vērsim piešķir skaistuma un kultūras pavēlniece Venera. Tiesa, dzīves, sevišķi mīlas prieku, baudīšanai ar Veneru vien nepietiek – šeit sava loma ir arī šajā zīmē pacēlumā esošajam Mēnesim (atbild par instinktiem), tad zemākās oktāvas dzīves lutinātu Vērsi visai viegli varam iedomāties kā Tanheizeru Venus kalnā. Ja dzīve Vērsim nepiedāvā, ko viņš vēlas, viņš smagi un grūti strādā, kaut arī bez sevišķa entuziasma un ne vienmēr.

Grūti atrast vēl kādas zodiaka zīmes pārstāvjus, kuri savu mērķu sasniegšanai gatavi tik pamatīgi pūlēties. Kaut arī, iespējams, viņam nav pārāk svarīgas detaļas, viņš neliksies mierā ātrāk, kamēr viss nepieciešamais galvenajās līnijās būs paveikts un darba rezultāts atgādinās kārtīgi uzartu lauku vai no koka izveidotu pamatīgu un ērtu sēdekli. Astrologi uzskata, ka šo spēju viņam nodrošina pirmelements Zeme, tomēr autora ieskatā savu lomu spēlē arī tas, ka šī zodiaka zīme nosaukta daudzās zemēs izmantotā darba lopa vērša vārdā.

Nav izslēgts, ka analoģija ar šī dzīvnieka izskatu palīdzējusi arī veidot ieskatu par Vērša zīmei piederīgo ārējo veidolu. Ja vēl pievienojam šīs zīmes spēju būt reizēm pat slimīgi greizsirdīgam un privātīpašnieciskam, viņa neapvaldītās dusmu lēkmes (kuras gan ātri pāriet), ko nodrošina Vērsī trimdā esošais Marss, zemākās attīstības pakāpes Vērša portrets būs gandrīz vai pabeigts. Atliek vien piebilst, ka Vērsis ir arī visai konservatīvs, ne pārāk atsaucīgs visam jaunajam, ietiepīgs, un tā iemesls ir trimdā šeit esošais Urāns.

Astroloģijai kā cilvēces kultūras sastāvdaļai nebūtu sevišķas nozīmes, ja tā tikai bezkaislīgi fiksētu un izskaidrotu esošo indivīda attīstības pakāpi un nenorādītu ceļus, pa kuriem ejot, iespējams sasniegt augstākas virsotnes. Reizēm iespēju ir vairāk, ja planētas nav pārāk labvēlīgi izvietotas un piespiež, kā mēdz sacīt, “pārvērst defektu par efektu”, piemēram, transformēt Marsa ietekmē radušās dusmu lēkmes enerģijā, ko iespējams izmantot, lai beidzot ķertos pie darba, bet vēlmi ierobežot savu mīlas partneri transformēt, izmantojot senās Ķīnas domātāja Laodzi viedos vārdus: Labs slēdzējs bez bultām un atslēgām slēdz, Bet viņa slēgtais nav atdarāms, Labs saistītājs valgus nelieto, Bet viņa sietais nav atraisāms. (Viļņa Zariņa tulkojums no vācu valodas)

Kā norāda krievu astrologs Avesaloms Podvodnijs, sevišķu lomu Vērša iespējas pacelties augstākā attīstības līmenī dāvā 1977. gadā atklātais asteroīds Hīrons, caur kuru uz cilvēkiem realizējas augstāko planētu ietekme. Viņš pat uzskata, ka šī niecīgā planēta ir radusi savu mājvietu Vērsī un valda pār to. Būtiskākais gan tomēr ir tas, ka šī astrologa ieskatā Zemes stihijai ir piederīgas ne tikai fiziskās pasaules matērijas veidotās formas, bet arī citās pasaulēs – astrālajā, mentālajā u. c. –, veidotās, īsi sakot, domformas jeb Visuma matricas, ja vien tās ir pietiekami konkrētas.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Sasniedzot augstākās attīstības pakāpes, Vērša darbošanās lielā mērā tiek pārnesta uz šīm pasaulēm, un kā pavadonis šajā procesā lielā mērā var kalpot Hīrons. Vērša izaugsmi pat arī mums pierastajā, īstās matērijas, pasaulē var sekmēt arī pati Venera, kura atbild par visu, kas saistīts ar kultūru, un tās ietekmē šīs zīmes mākslinieciskā gaume var kļūt patiešām izsmalcināta. Arī mīlestībā šāds Vērsis neapmierināsies vairs tikai ar juteklisko. Ne velti, pat pabijušam Venus kalnā, Tanheizeram ir svarīga arī platoniskā Elizabetes mīlestība. Augstākās oktāvas Vērsis var būt, piemēram, atzīts mākslinieks, kurš iemieso neredzamajās pasaulēs klīstošās domformas mūsu redzamajā pasaulē vai pat zinātnieks, kurš kādu zinātnisku teoriju noslīpē līdz pašai pilnībai.

Ja virsotnes nav izdevies sasniegt, tas var būt vienkārši strādīgs un centīgs indivīds ar attīstītu skaistuma izjūtu, kuram reizēm ar mēru nav svešas arī gluži cilvēciskas vājības, piemēram, glāze laba vīna vai Havannas cigāra dūma uzvilkšana. Zemākās oktāvas Vērsim slavenam kļūt grūtāk, taču izņēmums varētu būt politiķi – diemžēl dažos apstākļos panākumus var gūt arī agresīvi problēmu risinājumi. Spilgts piemērs tam varētu būt, piemēram, Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis, kurš arī dzimis šajā zīmē.

Vērša zīmei raksturīgais, atbilstīgais
• Ķermeņa daļas: kakls, ausis.
• Slimības: aptaukošanās, cukura diabēts, gastrīts, aizcietējums, alerģija, klepus, aknu saslimšanas, saaukstēšanās, vairogdziedzera un galvas smadzeņu slimības, depresija.
• Profesijas: zemkopis, mērnieks, celtnieks, dizainers, kosmetologs, parfimērs, arhitekts, mākslas un mūzikas instrumentu izgatavotājs un pārdevējs, tēlnieks, gleznotājs, uzņēmējs, menedžeris.
• Krāsas: zaļā, rozā, gaiši zilā, krēmkrāsa.
• Metāls: varš.
• Dārgakmeņi, minerāli: smaragds, ahāts, tīģera acs, jašma, malahīts, topāzs, turmalīns, berils, avanturīns.
• Dzīvnieki: govs, zilonis, pūce.
• Ēdiens: visi sakņaugi, labības produkti, āboli, bumbieri, banāni, spināti, sparģeļi, artišoki.
• Augi: salvija, timiāns, biškrēsliņš, lakrica, piparmētra, vīģes un mandeļu koki, kļava, plūme, ciprese, ābele, mirte, lini.
• Valstis, reģioni un pilsētas: Kipra, Irāna, Egejas jūras salas, Šveice, Turcija, Dublina, Parma, Palermo, Sentluisa.
• Slavenības: Ļeņins, K. Markss, V. Putins, M. Tečere, O. de Balzaks, M. Robespjērs, V. Šekspīrs, P. Čaikovskis.
• Vērša zīme ♉ simbolizē vērša ragus. Antīkajā pasaulē, senajā Romā, Vērsis tika saistīts ar mītu par Zevu, kurš pārvērties par skaistu baltu vērsi, lai iepatiktos meitenei, ar kuru doties mīlas dēkā.

PAR SVARU ZĪMI LASI NĀKAMAJĀ LAPĀ!

Svaru zīme

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Arī šo zīmi pārvalda Venera, tikai tās raksturīgais pirmelements ir cits – Gaiss –, un tas arī atrodas pavisam citā – pilnbrieda – zonā. Atšķirībā no Zemes Gaiss, tāpat kā trīs pārējie pirmelementi, pieder smalkajai pasaulei, un tas nosaka gan šīs zīmes raksturojumu, gan Veneras “uzvedību” tajā. Gaiss ir pirmelements, kurš veido mentālo – ar prātu aptveramo domu un ideju –, kā arī savstarpējo sakarību un komunikāciju pasauli. Ja Dvīņu zīmei ir svarīga komunikācija par konkrētām lietām (valdnieks Merkurs, radīšanas zona), Svaru zīmei, kurā valda Venera un kas atrodas pilnbrieda zonā, svarīga ir iesāktā novešana līdz harmonijai.

Ja Dvīņu zīme pārvalda atsevišķas domas un idejas un to kustību (pārvalda “dievu ziņnesis” Merkūrs), Svariem ir būtiski atsevišķās domas un idejas savienot vienotā veselumā, izveidot no tām harmonisku sistēmu. Tēlaini runājot, ja Dvīņu un Merkūra pārziņā ir atsevišķi diskusijas dalībnieki un to iespēja savstarpēji uzklausīt vienam otru, tad Svaru ziņā ir šīs diskusijas iznākums – ideja vai teorija, kura radusies šīs diskusijas rezultātā un kurā jau izsvērtas un līdzsvarotas visu tās dalībnieku domas, uzskati un intereses.

Svaru uzdevums nav viegls – no vienas puses, viņiem nepieciešams izprast situācijas vissmalkākās nianses, rīkoties uzmanīgi, bet no otras – droši un enerģiski, lai harmonizētu situāciju. Kā tas viņiem izdosies, nosaka gan citu planētu izvietojums horoskopā, gan pašu Svaru attīstības pakāpe. Svari ir vienīgā zodiaka zīme, kas nepārstāv kādu dzīvu būtni. Tie ir kā mehānisms, kuram svešas gan kaislības un aizrautība, gan emocijas. Šī iemesla dēļ Venera šajā zīmē zaudē sev raksturīgo siltumu un dvēseliskumu, kas tai raksturīgs Vērša zīmē, līdz ar to Svaru sasniegtā harmonija nedaudz atgādina skaistumu, kas Andersena pasakā piemita Sniega karalienes valstībai – ne velti šajā zīmē Saturns ir pacēlumā. Tomēr no pilnīgas nejūtības pret šāda skaistuma izraisītām bēdām un ciešanām Svarus glābj to valdniece Venera. Vēl jo vairāk tādēļ, ka tā nekādi neveicina saprašanos un harmoniju.

No otras puses, tieši Saturns piešķir Svariem spēju “mīļā miera labad” klaji nepieslieties vienas vai otras puses viedoklim un saglabāt līdzsvaru. Nākamās Svaru zīmei svarīgās planētas ir Saule un Marss. Kritumā esošā Saule palīdz Svariem ieraudzīt katrā situācijā būtisko, svarīgāko ne no personiskā (tādēļ arī Saule ir tieši kritumā), bet augstāku ideju un principu viedokļa, bet Marss, kas Svaros atrodas trimdā, dod nepieciešamo enerģiju, lai sasniegtu harmoniju. Kā vienmēr, planētu, kuras kādā zīmē ir kritumā vai trimdā, ietekme ir pozitīva tikai tad, kad attiecīgās zīmes pārstāvim izdodas sasniegt augstāku attīstības pakāpi. Kā zināms, Saule horoskopā nosaka būtisko, tā īpašniekam svarīgāko.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Svari vairāk orientējas uz vispārīgi, ne personiski būtisko, tādēļ šajā zīmē tā ir kritumā. Zemākās attīstības pakāpes Svariem šī planēta vēl neļauj ieraudzīt tos vispārīgos principus, kas nodrošina harmoniju un taisnīgumu, tā vietā orientējoties uz attiecīgajā sabiedrībā vai pat tikai kādā tās grupā pieņemto priekšstatu par tām. Šādi Svari var būt labi cenzori, pastāvošās ideoloģijas un sabiedriskās struktūras aizstāvji. Ja turklāt viņiem ir spēcīgi attīstīts šeit trimdā esošais Marss, viņi nespēj lietot savu enerģiju īstajā laikā un vietā, un iedomātas harmonijas sasniegšanai var tikt izmantotas pat visai drastiskas metodes. Tad iespējams, ka kādā pat visai policejiskā valstī gandrīz visi tās pilsoņi nobalso par tās Svaru zīmē dzimušo vadoni… Tiesa, pat šādā gadījumā Svariem nepiemīt Vērša zīmei raksturīgais raupjums, un līdz masveida represijām parasti nenonāk.

Vardarbība drīzāk norisinās idejiskā un informatīvā līmenī. Kā jebkurai, arī Svaru zīmei dzīve ir grūtāka, ja planētas horoskopā neveido harmoniskus aspektus, taču tā dod arī lielāku iespēju gūt dzīves mācības. Svariem ar šādām planētām horoskopā jāizvairās no vairākām galējībām – pirmkārt, Marsa pārliekas steigas un pat brutalitātes dēļ rezultāts reizēm var izrādīties visai bēdīgs, kā teicis Laodzi: Ja, labojot lielu netaisnību, savukārt pieļauj netaisnību, Vai to gan var par labu darbu saukt? “Slikti“ novietota Saule savukārt var radīt nespēju starp daudzajiem kādas problēmas vai situācijas aspektiem ieraudzīt galvenos un svarīgākos.

Savukārt “slikti” novietots Saturns var likt atzīt par vienīgo pareizo savu, jau agrāk pieņemto viedokli. Situācija tomēr, pēc autora ieskatiem, nav bezcerīga, tikai jācenšas attīstīties, pārvēršot zaudējumus ieguvumos. Jāsaprot, ka ilgtermiņā arī lokālās grupas intereses tiks apmierinātas labāk, ievērojot plašākas sabiedrības vēlmes.

Svariem dzīve ir vieglāka ar labvēlīgi novietotām planētām horoskopā. Šādi Svari mēdz būt ar “jau šūpulī ieliktām” diplomāta spējām, spēju nogludināt asumus un uzturēt dialogu pat strīdīgās situācijās. Šādi cilvēki parasti bauda cieņu un autoritāti apkārtējā sabiedrībā, pie viņiem bieži vēršas kā arbitra konflikta gadījumā. Apkārtējie labprāt uzturas viņu sabiedrībā, jo ar viņiem ir patīkami sarunāties. Tomēr šai situācijai bieži ir arī ēnas puses. Vēlme par katru cenu dzīvot mierā un harmonijā var novest pie tā, ka trūkst pašam savu spriedumu un cilvēks ir gatavs piekrist jebkurai ideoloģijai, ja tikai tā pašam (vismaz pagaidām!) nodrošina mieru.

Saistītie raksti
Linda Ivanova
Horoskopi un mistika
Jaungada horoskops. Kāds katrai zodiaka zīmei būs 2018. gada 1. janvāris? 3
15. decembris, 2017
IB
Inguna Balgalve
Horoskopi un mistika
Planētu cilpas 2018. gada horoskopā: iespēja iedziļināties sevī
11. janvāris, 2018
Ieva Bērziņa
Horoskopi un mistika
Labklājības horoskops. Kā katra zodiaka zīme pelnīs 2018. gadā?
5. janvāris, 2018
KB
Kristaps Baņķis
Horoskopi un mistika
Tukšās dienas jeb čika laiks 2018. gadā. Skaidro astrologs Kristaps Baņķis 1
14. janvāris, 2018
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Planētas zodiakā un debesīs 2018. gadā. Kalendārs
14. janvāris, 2018
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Ezoteriskais horoskops 2018. gadam: aptumsumi, īpašie periodi, attiecības
7. janvāris, 2018
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Kā tulkot Suņa rējienu? Austrumu horoskops visām zodiaka zīmēm 2018. gadam 1
8. janvāris, 2018
IB
Inguna Balgalve
Horoskopi un mistika
Numeroloģiskā prognoze 2018. gadam. Dzīvot nozīmē darboties! 3
13. janvāris, 2018
Inga Prūse
Horoskopi un mistika
Čigānu horoskops. Kas sagaida katras zodiaka zīmes sievieti 2018.gadā 1
9. janvāris, 2018
Ieva Bērziņa
Horoskopi un mistika
Talismani 2018. gadam visām zodiaka zīmēm: krāsas, materiāli, nozīmes 1
9. janvāris, 2018
Ieva Bērziņa
Horoskopi un mistika
Kurām horoskopa zīmēm būs labvēlīgs 2018. gads? 3
10. janvāris, 2018
IB
Inguna Balgalve
Horoskopi un mistika
Labākais horoskops 2018. gadam. Ko Suns atnesīs katrai horoskopa zīmei, stāsta astroloģe Inguna Balgalve 1
12. janvāris, 2018
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Tematiskā Avīze – “Astronomija/astroloģija. Prognozes 2018”
2. novembris, 2017

Stāsta, ka daži fašistisko koncentrācijas nometņu priekšnieki ļoti mīlējuši savu ģimeni un bijuši lieli mākslas cienītāji. Sadzīviskā līmenī šādiem cilvēkiem viegli kļūt atkarīgiem no draugiem (pat ja tie neaicina uz labu), mīlestības u. tml. Lai izkļūtu no šīs situācijas, nepieciešams pacelties pāri savas tuvākās apkārtnes taisnīguma un harmonijas izpratnei, spēt novērtēt situāciju plašākā kontekstā un arī aizstāvēt savu viedokli, ja ne visi tam piekrīt. Palīdzēt šeit var Saturna un pat Jupitera ietekme. Ja tas izdodas, vai arī augstāks attīstības līmenis sasniegts jau iepriekšējās dzīvēs, šādi cilvēki var būt atzīti tieslietu sistēmas darbinieki, arī gleznotāji, no kuru gleznām dveš miers un harmonija.

Svariem raksturīgais, atbilstīgais
• Ārējais izskats: garas kājas, slīpi pleci, smalki un maigi sejas vaibsti, dzīvas un izteiksmīgas acis, daudziem arī viļņaini un cirtaini mati.
• Ķermeņa daļas: nieres, jostasvieta, endokrīnā sistēma.
• Slimības: nieru, pūšļa, urīnceļu, venozās sistēmas, ādas un nervu sistēmas slimības.
• Profesijas: dizainers, gleznotājs, mākslas un visa, kas saistīts ar mūziku, pārstāvis, pārdevējs, modelis, diplomāts, tieslietu jomas darbiniekis (izņemot prokuroru), starpniecības pakalpojumu sniedzējs, padomnieks.
• Krāsas: gaišzilā, rozā, melnā, tumšā aveņkrāsa, dzintarkrāsa, citrondzeltenā.
• Metāls: varš.
• Dārgakmeņi, minerāli: safīrs, opāls, akvamarīns, avanturīns, ametists, hrizolīts, zaļais turmalīns, nefrīts, malahīts, mēness akmens, topāzs, heliotrops.
• Dzīvnieki: visi mazie dzīvnieki, balodis, gulbis, ķirzaka un citi mazi reptiļi.
• Augi: āboliņš, salvija, pētersīlis, kļava, platāna, papele, vīģes koks, ceriņi, mežrozīte, visas puķes ar ziliem ziediem, kāršroze, roze, vīnogulājs, melisa, dālija. • Valstis, reģioni un pilsētas: Argentīna, Birma, Ķīna, Tibeta, Ēģipte, Vīne un Austrijas Alpu rajona pilsētas, Lisabona, Orlī, Anglija.
• Slavenības: V. Putins, K. van Damme, O. Vailds, Vergilijs, D. Didro, M. Ļermontovs, Mahātma Gandijs, D. D. Eizenhauers, B. Bardo, S. Jeseņins.
• Svaru zīme ♎ simbolizē līdzsvarā esošus svaru kausus. Antīkajā pasaulē to saistīja ar laiku, kad diena un nakts ir vienāda garuma – harmonijā.

LA.lv