×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Vērsis un Svari – Veneras pārvaldītās zodiaka zīmes. Kas par tām jāzina? (1)

versis

Autors – Ivars Gudrais, “Astro Avīze”

Saskaņā ar Latvijā pieņemto tradīciju gada valdošās planētas noteikšanā tiek lietota tā sauktā Magu zvaigzne un aizpagājušajā gadsimtā izdotais Krievijas grāfa un astrologa Brjūsa kalendārs, un pār 2018. gadu valda planēta Venera. Saskaņā ar astrologu mācībām, šī planēta mājo Vērša un Svaru zīmēs, ar kurām iepazīstinām tuvāk.

Vērša zīme Katrs, kurš kaut nedaudz interesējas par astroloģiju, droši vien būs iepazinies ar šīs zīmes vispārīgu raksturojumu kādā no interneta portāliem vai grāmatām. Saskaņā ar to viena no Vērša galvenajām īpašībām ir vēlme baudīt dzīvi greznībā un komfortā, taču, ja liktenis tādu iespēju nedāvā, gatavs arī smagi strādāt, lai to iegūtu. Tiek arī uzskatīts, ka “augstākās matērijas” šīs zīmes pārstāvjus interesē visai maz, viņiem pilnīgi pietiek ar komfortablu dzīvokli, izklaidēm, izsmalcinātu, garšīgu ēdienu un iespēju baudīt mīlas priekus.

Bieži šim raksturojumam pievieno arī tādas īpašības kā greizsirdību un egoismu. Vairums Vēršu ir skaisti un pievilcīgi cilvēki ar proporcionālām ķermeņa formām, taču tajā pašā laikā masīvi, ar īsu, bet spēcīgu kaklu un labi attīstītu ķermeņa augšdaļu. Lai noteiktu katras zodiaka zīmes pamatiezīmes un galvenās rakstura īpašības, nepieciešams zināt divus galvenos faktorus: planētu, kurai ir mājas šajā zīmē, un kādam pirmelementam (stihijai) tā pieder.

Vēl svarīgi arī kādā zonā – radīšanas, pilnbrieda vai transformācijas – atrodas attiecīgais pirmelements (par zonām, kurās var atrasties pirmelementi, un zodiaka zīmju analīzes vispārīgajiem principiem var lasīt mūsu izdevuma 2014. un 2015. gada laidienos (2014. g. 48.–49. lpp., 2015. g. 45. lpp.); tiem, kuri pazaudējuši vai arī nav savā laikā tos iegādājušies, var ieteikt doties uz bibliotēku vai ielūkoties http://www.la.lv/category/ astroavize/).

Sengrieķu filozofijā un arī astroloģijā Zeme ir pats smagākais pirmelements, kas veido redzamo, materiālo pasauli un tās formas. Tas atbilst matērijai, vielai, konkrētai tās formai, pats ir šī matērija un forma. Uz šo elementu, būdami garīgās pasaules “iemītnieki”, cenšoties iemiesoties, savā radīšanas fāzē tiecas pārējie trīs pirmelementi (Uguns, Ūdens un Gaiss) un tam piesaistās.

Pēc tam, izdzīvojot savu attīstības ciklu, šie pirmelementi pakāpeniski atraisās no Zemes (matērijas) pasaules, transformācijas fāzē atgūstot savu garīgumu, taču jau augstākā pakāpē un bez sekām nepaliek arī Zeme. Savā attīstības gaitā, uzņemot pārējos pirmelementus, tā tuvojas savam ideālam. Izejot caur Vērša, Jaunavas un Mežāža zīmēm, Zeme pati kļūst arvien garīgāka, līdz sasniedz pilnību (par Mežāža zīmi var lasīt mūsu izdevuma 2014. gada laidienā). Bet pagaidām Vērša zīmē tā ir tikko sākusi savu ceļu, ja tā varētu sacīt, “tīrā veidā”. No šejienes arī izriet liela daļa to īpašību, ko šai zīmei piedēvē lielākā daļa plašam lasītāju lokam domātie avoti – proti, tās, kuras balstītas uz pieķeršanos visam materiālajam, aizraušanās ar fizisko un juteklisko.

Zināmu vieglumu un eleganci, spēju būt šarmantam un neatvairāmam, kā arī tieksmi baudīt dzīvi Vērsim piešķir skaistuma un kultūras pavēlniece Venera. Tiesa, dzīves, sevišķi mīlas prieku, baudīšanai ar Veneru vien nepietiek – šeit sava loma ir arī šajā zīmē pacēlumā esošajam Mēnesim (atbild par instinktiem), tad zemākās oktāvas dzīves lutinātu Vērsi visai viegli varam iedomāties kā Tanheizeru Venus kalnā. Ja dzīve Vērsim nepiedāvā, ko viņš vēlas, viņš smagi un grūti strādā, kaut arī bez sevišķa entuziasma un ne vienmēr.

Grūti atrast vēl kādas zodiaka zīmes pārstāvjus, kuri savu mērķu sasniegšanai gatavi tik pamatīgi pūlēties. Kaut arī, iespējams, viņam nav pārāk svarīgas detaļas, viņš neliksies mierā ātrāk, kamēr viss nepieciešamais galvenajās līnijās būs paveikts un darba rezultāts atgādinās kārtīgi uzartu lauku vai no koka izveidotu pamatīgu un ērtu sēdekli. Astrologi uzskata, ka šo spēju viņam nodrošina pirmelements Zeme, tomēr autora ieskatā savu lomu spēlē arī tas, ka šī zodiaka zīme nosaukta daudzās zemēs izmantotā darba lopa vērša vārdā.

Nav izslēgts, ka analoģija ar šī dzīvnieka izskatu palīdzējusi arī veidot ieskatu par Vērša zīmei piederīgo ārējo veidolu. Ja vēl pievienojam šīs zīmes spēju būt reizēm pat slimīgi greizsirdīgam un privātīpašnieciskam, viņa neapvaldītās dusmu lēkmes (kuras gan ātri pāriet), ko nodrošina Vērsī trimdā esošais Marss, zemākās attīstības pakāpes Vērša portrets būs gandrīz vai pabeigts. Atliek vien piebilst, ka Vērsis ir arī visai konservatīvs, ne pārāk atsaucīgs visam jaunajam, ietiepīgs, un tā iemesls ir trimdā šeit esošais Urāns.

Astroloģijai kā cilvēces kultūras sastāvdaļai nebūtu sevišķas nozīmes, ja tā tikai bezkaislīgi fiksētu un izskaidrotu esošo indivīda attīstības pakāpi un nenorādītu ceļus, pa kuriem ejot, iespējams sasniegt augstākas virsotnes. Reizēm iespēju ir vairāk, ja planētas nav pārāk labvēlīgi izvietotas un piespiež, kā mēdz sacīt, “pārvērst defektu par efektu”, piemēram, transformēt Marsa ietekmē radušās dusmu lēkmes enerģijā, ko iespējams izmantot, lai beidzot ķertos pie darba, bet vēlmi ierobežot savu mīlas partneri transformēt, izmantojot senās Ķīnas domātāja Laodzi viedos vārdus: Labs slēdzējs bez bultām un atslēgām slēdz, Bet viņa slēgtais nav atdarāms, Labs saistītājs valgus nelieto, Bet viņa sietais nav atraisāms. (Viļņa Zariņa tulkojums no vācu valodas)

Kā norāda krievu astrologs Avesaloms Podvodnijs, sevišķu lomu Vērša iespējas pacelties augstākā attīstības līmenī dāvā 1977. gadā atklātais asteroīds Hīrons, caur kuru uz cilvēkiem realizējas augstāko planētu ietekme. Viņš pat uzskata, ka šī niecīgā planēta ir radusi savu mājvietu Vērsī un valda pār to. Būtiskākais gan tomēr ir tas, ka šī astrologa ieskatā Zemes stihijai ir piederīgas ne tikai fiziskās pasaules matērijas veidotās formas, bet arī citās pasaulēs – astrālajā, mentālajā u. c. –, veidotās, īsi sakot, domformas jeb Visuma matricas, ja vien tās ir pietiekami konkrētas.

Ilustrācija - Gatis ŠļūkaIlustrācija - Gatis Šļūka

Sasniedzot augstākās attīstības pakāpes, Vērša darbošanās lielā mērā tiek pārnesta uz šīm pasaulēm, un kā pavadonis šajā procesā lielā mērā var kalpot Hīrons. Vērša izaugsmi pat arī mums pierastajā, īstās matērijas, pasaulē var sekmēt arī pati Venera, kura atbild par visu, kas saistīts ar kultūru, un tās ietekmē šīs zīmes mākslinieciskā gaume var kļūt patiešām izsmalcināta. Arī mīlestībā šāds Vērsis neapmierināsies vairs tikai ar juteklisko. Ne velti, pat pabijušam Venus kalnā, Tanheizeram ir svarīga arī platoniskā Elizabetes mīlestība. Augstākās oktāvas Vērsis var būt, piemēram, atzīts mākslinieks, kurš iemieso neredzamajās pasaulēs klīstošās domformas mūsu redzamajā pasaulē vai pat zinātnieks, kurš kādu zinātnisku teoriju noslīpē līdz pašai pilnībai.

Ja virsotnes nav izdevies sasniegt, tas var būt vienkārši strādīgs un centīgs indivīds ar attīstītu skaistuma izjūtu, kuram reizēm ar mēru nav svešas arī gluži cilvēciskas vājības, piemēram, glāze laba vīna vai Havannas cigāra dūma uzvilkšana. Zemākās oktāvas Vērsim slavenam kļūt grūtāk, taču izņēmums varētu būt politiķi – diemžēl dažos apstākļos panākumus var gūt arī agresīvi problēmu risinājumi. Spilgts piemērs tam varētu būt, piemēram, Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis, kurš arī dzimis šajā zīmē.

Vērša zīmei raksturīgais, atbilstīgais
• Ķermeņa daļas: kakls, ausis.
• Slimības: aptaukošanās, cukura diabēts, gastrīts, aizcietējums, alerģija, klepus, aknu saslimšanas, saaukstēšanās, vairogdziedzera un galvas smadzeņu slimības, depresija.
• Profesijas: zemkopis, mērnieks, celtnieks, dizainers, kosmetologs, parfimērs, arhitekts, mākslas un mūzikas instrumentu izgatavotājs un pārdevējs, tēlnieks, gleznotājs, uzņēmējs, menedžeris.
• Krāsas: zaļā, rozā, gaiši zilā, krēmkrāsa.
• Metāls: varš.
• Dārgakmeņi, minerāli: smaragds, ahāts, tīģera acs, jašma, malahīts, topāzs, turmalīns, berils, avanturīns.
• Dzīvnieki: govs, zilonis, pūce.
• Ēdiens: visi sakņaugi, labības produkti, āboli, bumbieri, banāni, spināti, sparģeļi, artišoki.
• Augi: salvija, timiāns, biškrēsliņš, lakrica, piparmētra, vīģes un mandeļu koki, kļava, plūme, ciprese, ābele, mirte, lini.
• Valstis, reģioni un pilsētas: Kipra, Irāna, Egejas jūras salas, Šveice, Turcija, Dublina, Parma, Palermo, Sentluisa.
• Slavenības: Ļeņins, K. Markss, V. Putins, M. Tečere, O. de Balzaks, M. Robespjērs, V. Šekspīrs, P. Čaikovskis.
• Vērša zīme ♉ simbolizē vērša ragus. Antīkajā pasaulē, senajā Romā, Vērsis tika saistīts ar mītu par Zevu, kurš pārvērties par skaistu baltu vērsi, lai iepatiktos meitenei, ar kuru doties mīlas dēkā.

PAR SVARU ZĪMI LASI NĀKAMAJĀ LAPĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ha-ha-ha!
    V.Putins minēts gan kā Vērsis, gan Svari:)))
    Raksta ticamība = nulle.
    Ne jau zvaigznes nosaka cilvēka dzīvi……………..
    Bet ja tiešām nosaka, tad nožēlojami tas ir.

Draugiem Facebook Twitter Google+