×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Vērtē 36,6 °C lasītāja

20120413-151827-12

Neziņas mākonis. Zvaigzne ABC

 

“Anonīmais autors, nodēvējot šo grāmatu par gudru padomdevēju katram, kurš vēlas meditēt, ļoti pamatoti piebilst, ka tā nav domāta visiem,” atzīst Sanita Plātere, latviešu valodas skolotāja, kura tikai pirms dažiem gadiem atklāja ārkārtīgi iedarbīgu dzīves kvalitātes uzlabošanas līdzek-
li – meditāciju.

“Juris Rubenis gan sacījis, ka sacerējums pirmo reizi publicēts 1912. gadā un kopš tā brīža kļuva par garīgu bestselleru. Man to gribas mazliet apšaubīt. Tas nozīmē, ka ļoti daudzi to pirkuši un lasījuši, un apguvuši meditāciju. Būtu tikai loģiski, ka arī iemācījušies. Tikai kur visi šie ļaudis ir?

Bet tā nekādā gadījumā nav grāmatas vaina. Tā tiešām ir draugs – vienkārša, neuzbāzīga, loģiska, toleranta, iedrošinoša. Taču nav domāta tādam, kurš šajā dzīvē nejūtas īsti labi, tāpēc meklē kaut ko, kas varētu palīdzēt. Viņš jutīsies vīlies. Tāpat kā nopietns biznesmenis, kurš nu apņemtos iemācīties neveltīt uzmanību šīs pasaules lietām. Nesanāks! Ateisti atkrīt paši par sevi. Un arī tie, kuriem grūti pieņemt kristīgās baznīcas retoriku – visus tos sātanus, grēkus, elles. Arī steidzīgie ir riska grupa, jo šādas grāmatas jālasa lēni un pamazām, apzinoties, ka nozīme ir katram vārdam.

Pārfrazējot kādu reklāmas saukli, tā ir grāmata tādiem kā es. Tādiem, kuri mēģina saskatīt šīs pasaules likumsakarības, atmetot visas automātiski un nekritiski pieņemtās nosacītības. Tādiem, kuriem Dievs nav padzīvojis kundziņš ar kvēlu vēlēšanos pārliecināt, ka cilvēka augstākais tikums ir ciest. Tādiem, kuri ieraksta piezīmju grāmatiņā mērķī trāpījušās domas gan no Fromma darbiem, gan seriāla Intrigante. Tādiem, kuriem tuvs daoisms un budisms, kuriem patīk saskatīt sakarības starp visām pasaules reliģijām un filozofiskajām mācībām. Tādiem, kuriem svarīgi dzirdēt un izlasīt, ko sacījis Juris Rubenis. Tā bija grāmata man. Ja, lasot visu šeit minēto, kaut vienu reizi piekrītoši pamāji ar galvu, tā ir grāmata arī tev.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+