×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Vērtē 36,6 °C žurnālists

almants_lasa3

400 tūrisma vietas Latvijā. Sastādījis Ilmārs Birulis. Lauku Avīze

 

Mūsu kolēģis, izdevniecības Lauku Avīze redaktors, Ilmārs Birulis pēc grāmatu veidošanas par Latvijas puķēm, augļiem un ogām ķēries arī pie tūrisma. Šīs sērijas jaunākajā izdevumā aprakstītas 400 tūrisma vietas Latvijā. Ikviens no 101 maršruta sastādīts tā, lai tajā būtu apskatāmi vairāki interesanti objekti, taču nav ar tiem arī pieblīvēts, piedāvājot pa trim četrām apskates vietām katrā. Interesanti, ka ceļvedis nesniedz detalizētu satura rādītāju, bet tikai laprādi ar divpadsmit apvidiem Latvijas kartē, sākot ar valsts rietumiem un beidzot ar austrumiem.

Šī grāmata iepriecinās gan tos, kuri ir iecienījuši plānot savu ceļu, gan arī tos, kuriem patīk improvizēt un mainīt iespējamo galamērķi, jo maršruti neatrodas tālu cits no cita. Katrai no apskates vietām sarūpēta sava fotogrāfija, kas rada priekšstatu par objektu. Tomēr fotogrāfija ir viens, kamēr redzēšana savām acīm – kas cits. Jaunais ceļvedis būs ļoti noderīgs cilvēkiem, kuri bieži brauc ar automašīnu, jo katrs maršruts ir attēlots kartē, īpašu uzmanību veltot ceļu nosaukumiem, pie viena tekstā pieminot, vai būs jābrauc pa drebelīgu vai, gluži otrādi, gludu ceļu.

Patīkami, ka šajā izdevumā nav tikai vispārīga informācija par konkrēto apskates objektu – par vairumu tūrisma vietu ir atrasta kāda teika, nelieli ieskati to vēsturē un interesanti fakti. No grāmatas uzzināju, ka 19. gadsimtā Valgundes klosterī ieradušās pirmās sešas mūķenes, lai sāktu klostera celtniecību. Izrādās, ka Bolēnu Acu avotā, kas atrodas netālu no Gaiziņkalna, ūdens temperatūra visu cauru gadu ir septiņi grādi. Avotam dots tāds nosaukums, jo tas spējot dziedēt acu vainas. Ceļvedī atradīsiet arī nelielu stāstu par Priekules Ikaru, kurš 17. gadsimta beigās ar paša darinātiem spārniem no vietējās baznīcas torņa spējis veikt divus kilometrus tālu lidojumu. Tiesa, par šādu varoņdarbu viņu atzina par Dieva zaimotāju un sadedzināja uz sārta.

Tomēr, kā atzinis ceļveža sastādītājs, šie 400 izceltie tūrisma objekti nevar būt paši galvenie un svarīgākie Latvijā. Katrs taču ceļojumā dodas ar savu subjektīvo iespaidu par to, kas viņam šķiet svarīgs.

Šo grāmatu vērts savā plauktā likt ne tikai tāpēc, lai kalpotu kā ceļvedis – noderēs arī kā uzziņas līdzeklis. Latvijā ir ļoti daudz skaistu vietu. Šis izdevums palīdzēs par tām uzzināt un rosinās vismaz daļu no šiem četriem simtiem iepazīt varbūt jau šovasar!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+