×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Vērtē Alūksnē plānotā Marijas paviljona metus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ SIA “Nams” Alūksnes novada pašvaldībā prezentēja izstrādātos būvniecības ieceres variantus Marijas paviljonam Alūksnes Pilssalā, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Tā kā Alūksnes novada pašvaldība tūrismu izvirzījusi par vienu no novada attīstības perspektīvām, tad Pilssalas attīstības plānā iekļautais atjaunojamais Marijas paviljons būtu viens no jaunā Alūksnes tūrisma maršruta pieturas punktiem. Paviljona nozīmīgākais izmantošanas mērķis būtu saistīts ar teritorijas popularizēšanu, tūristu apkalpošanu un informācijas sniegšanu tiem, taču šeit varētu notikt arī nelielas tikšanās, semināri, lekcijas un citi pasākumi, norāda Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Alūksnes novada pašvaldība, turpinot īstenot Pilssalas attīstības plānu, bija izsludinājusi iepirkuma procedūru Marijas paviljona būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai. Piedāvājumus iesniedza divi pretendenti, taču iepirkuma procedūru pašvaldībai nācās pārtraukt, jo abu piedāvājumu summas pārsniedza pašvaldības plānotā budžeta iespējas.

Paviljona būvniecības ieceres variantu izstrādei pašvaldība nolīga SIA “Nams”, ņemot vērā uzņēmuma pieredzi, izstrādājot līdzīgus projektus un līdzšinējo sekmīgo sadarbību ar pašvaldību. SIA “Nams” pašvaldībai piedāvāja divus risinājumus, saskatot veiksmīgu iespēju paviljona novietojumam izvēlēties esošo betonēto platformu, kas atrodas izdevīgā vietā – blakus celiņam, kas ved uz estrādi.

Aploka stāsta, ka vienā no piedāvātajiem variantiem paviljons būtu veidots no pilnībā caurredzama stikla, ar metāla jumtu pasūtītāja izvēlētā krāsu tonī, nelielu terasi ezera krasta virzienā. Paviljonā atrastos viena liela telpa klientu apkalpošanas letei, kur gan varētu izvietot informatīvos materiālus, gan apmeklētajiem būtu iespēja iemalkot kādu atspirdzinošu dzērienu, bet uz liela ekrāna būtu iespējams demonstrēt video materiālus par novadu. Savukārt pa kāpnēm varētu nokāpt līmeni zemāk, kur atrastos paviljona uzturēšanai nepieciešamās palīgtelpas un labierīcības apmeklētājiem, kas ar īpaša pacēlāja palīdzību būtu sasniedzamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Otrs piedāvātais paviljona risinājums būtiski atšķiras vien ārēji, jo šai gadījumā būve būtu nedaudz augstāka, bez terases, taču tās sienām būtu izmantots tonēts stikls lielu vitrāžu formā. Iekštelpu risinājums abos piedāvājumos līdzīgs.

Par paviljona būvniecības ieceres variantiem vēl diskutēs domes deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+