×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Vērtē jaunas nodokļu atlaides


Foto - LETAFoto - LETA

Valsts pārvalde patlaban vērtē iespēju ieviest nodokļu atlaides uzņēmumiem, kas procesu uzlabošanai izmanto informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT). 
Šādu viedokli vakar diskusijā pēc IKT nozares prioritāšu hartas parakstīšanas izteica Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce.


Ekonomikas ministrijas (EM) skatījumā tehnoloģiju izmantošana ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem tālākā produktivitātes paaugstināšanā, īpaši maziem un vidējiem ražošanas uzņēmumiem, kas ir nākotnes eksporta pieauguma kaldinātāji. Pēc viņa vārdiem, tehnoloģijas bieži vien palīdz pārlēkt uz nākamo līmeni.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa, kas diskusijā rosināja jautājumu par atlaidēm, norādīja, ka uzņēmumi, kuri izmanto IKT risinājumus, piemēram, biznesa procesu modernizācijai, ražošanas procesu attīstībai, strādā efektīvāk, ir labāk pārstāvēti eksporta tirgos un līdz ar to arī rada lielākus nodokļu ieņēmumus. Uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaide, pēc viņas domām, varētu būt kā grūdiens.

Pūce atgādināja, ka savulaik tika ieviestas UIN atlaides investīciju projektiem, orientējoties uz ražošanas iekārtām, tomēr patlaban valsts atļaujas skatīties arī uz IKT risinājumiem. Patlaban notiekot diskusijas ar kolēģiem valsts pārvaldē, meklējot kopīgu risinājumu.

 

Pēc EM valsts sekretāra norādītā, ir skaidrs, ka jāiet vēl viens solis tālāk un atlaides bāzei jāpievieno attīstības izdevumi, jaunu tehnoloģiju izstrāde, jaunu informācijas sistēmu izstrāde. Vēl gan arī jātiek skaidrībā par fiskālo ietekmi.

 

“Esam pilnīgi pārliecināti, ka UIN atlaides instruments, kuru izmanto gan vietējie, gan ārvalstu investori ienākšanai tirgū, ļoti ātri atpelnās, jo rodas darba vietas, tiek maksāti nodokļi,” skaidroja Pūce.

EM Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktores vietnieks Kristaps Soms stāstīja, ka patlaban notiek darbs pie modernas industriālās politikas, plānots pārskatīt un atrast efektīvākos atbalsta instrumentus, un nodokļu atlaides ir pierādījušās kā efektīvs atbalsta instruments.

IKT hartu parakstījušas dažādas nevalstiskās organizācijas, augstskolas, uzņēmumi un valsts iestādes. Kopumā to atbalstījušas vairāk nekā 20 organizācijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+