×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Vērtē Latvijas pensionāru šķelšanos

Jau vairākos rakstos esam vēstījuši, ka Latgales pensionāru apvienība nolēmusi vairs nesadarboties ar Latvijas Pensionāru federāciju. Pēc šā gada 5. martā publicētās Edmunda Gekiša vēstules aicinājām izteikties arī citus pensionārus. 


 

Varētu arī ziedot

Pievienojos E. Gekiša viedoklim rakstā “Kliedziens tuksnesī” (“LA”, 5.03.2012.). Atceros, kā Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja A. Verze taisnojās, ka viņu piespieduši parakstīt valdības lēmumu par pensiju samazināšanu. Nevienu tā vienkārši nevar piespiest, dzīvojam taču demokrātiskā valstī.

Dzirdam runas, ka federācijai trūkst līdzekļu, maz ir tādu, kas strādā brīvprātīgi bez samaksas. Es būtu ar mieru ziedot kādu latu, ja justu, ka organizācija tiešām strādā pensionāru labā.

Valentīna Krivma (72) Priekuļu novadā

 

Kad ambīcijas 
nomāc veselo 
saprātu

No savas dzīves 84 gadiem pirmie četrpadsmit man saistās ar Latgali. Šis samērā īsais laiks atstājis neizdzēšamas pēdas, mīlestību un gaišas atmiņas par Latgales sirsnīgajiem un darbīgajiem ļaudīm. Tieši tādēļ Latgales vairāku pensionāru organizāciju  “dumpis” man neļauj vienaldzīgi stāvēt malā un noskatīties, kā šis bezprāts beigsies.

Uzskatu, ka pie atsevišķu Latgales pensionāru organizāciju atšķelšanās novedusi nevis uzskatu vai viedokļu atšķirība, bet atsevišķu organizāciju vadītāju nepiepildītās ambīcijas. Zofijai Zujevai ar grupu atbalstītāju (..) izdevās panākt Latvijas Pensionāru federācijas ārkārtas kongresa sasaukšanu ar galveno mērķi – gāzt federācijas vadītāju, bet tas cieta fiasko. Ainu Verzi atkārtoti ievēlēja par priekšsēdētāju. Taču ambiciozie nemiera cēlāji negrib rimties. Ir sākusies jauna kampaņa, kas novedusi pie Latvijas pensionāru kustības šķelšanās, bet tā jau ir traģēdija visai Latvijas pensionāru saimei. Ļoti žēl, ka atsevišķiem separātistiem pievienojies krietns skaits to Latgales novadu pensionāru organizāciju vadītāju, kuri vāji orientējas nevalstisko organizāciju lomas, tiesību un iespēju izpratnē, pavisam vāji orientējas LPF darbības specifikā un iespējās regulēt likumdošanu pensiju jomā.

(..) Latvijas Pensionāru federācijas visas aktivitātes un  prasības, kas izvirzītas Saeimai, valdībai un Labklājības ministrijai, bijušas pārdomātas, labi argumentētas un vienādi attiekušās uz visiem Latvijas pensionāriem, neignorējot nevienu reģionu. Būtu labi, ja visi Latgales nemiera cēlāji regulāri lasītu laikrakstu “Latvijas Pensionārs”, tad būtu kaut cik objektīvs priekšstats par to, kādu darbu paveikusi un veic LPF Latvijas pensionāru interešu aizstāvībā. (..) Atgādinu – ja grib, lai sabruktu kāda ideja, organizācija vai kustība, to vajag sašķelt, tālākais notiks pats no sevis.

Antons Kivlenieks, LPF domnieks, Talsu pensionāru biedrības priekšsēdētājs

 

Jāmaina 
domāšanas veids

Esmu sašutis, ka strādājošam pensionāram no pirmā darba algas lata jāmaksā nodoklis. Par to pensionāri runā bieži, tomēr izmaiņu nav. Uz mūsu nopelnīto darba algu neapliekamais minimums neattiecas.

Lai gūtu atbalstu, meklēju rokā Latvijas Pensionāru federāciju. Diemžēl nekur nevarēju uzzināt, kad notiek kongresi, domes vai valdes sēdes. Devos pats uz federācijas biroju Bruņinieku ielā. izrādījās, ka esmu ieradies tieši laikā – tur notika kārtējā sapulce. Tomēr manas pro­blēmas nevienu neinteresēja. Kad pateicu, ka esmu strādājošs pensionārs, pārmeta – ko es te maisoties, ja vēl strādāju.

Pareizi dara latgalieši, ka protestējot atstāj federāciju. Uzskatu, ka organizācijai jāmaina domāšanas veids, attieksme. Kur vēl tālāk, ja pirms 11. Saeimas vēlēšanām LPF priekšsēdētāja paraksta sadarbības memorandu ar apvienību “Par labu Latviju”, bet vēlāk izrādās, ka pati ir tās vēlēšanu sarakstos.

Jānis Kļaviņš (75) Rīgā

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+