×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Kā ekspremjeri vērtē Kučinska valdības darbu? “LA” bijušo premjeru aptauja (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Apritējušas 100 dienas kopš Māra Kučinska valdības apstiprināšanas. Jautāju bijušajiem premjeriem, kā viņi vērtē šīs valdības līdzšinējo veikumu un cik rezultatīvu prognozē tās turpmāko darbu.

 

Māris Gailis: “Man ir labs iespaids. Patīk Kučin­ska vadības stils, nosvērtība, piezemētība, piemēram, izvēloties risināt tādus jautājumus, kuri ir reāli izpildāmi. Problēmas ir veselības nozarē, bet iestāja OECD bija labs solis – Kučinskim izkrita loze šo darbu ielikt savā labo darbu lādītē. Nezinu, vai Kučinskis uz to ir spējīgs, bet kaut kas ir jādara ar birokrātijas un nenormālo normatīvo dokumentu samazināšanu – ir daudz par traku. Ierēdņi ir ieskrējušies, ražo dokumentus un nemāk apstāties. Birokrātiju vajag piežmiegt, un to var izdarīt tikai ar stingru politisku gribu. Ieteiktu padomāt par premjera vietnieka nozīmēšanu, kas ar to nodarbotos. Kad, lidojot ar gaisa balonu, sāc krist, tev kaut kas ir jāziedo, jāmet ārā mantas – lai tikai paliktu gaisā. Tas ir pareizs gājiens, un es savulaik ziedoju četrus ministrus. Ja kāds ministrs nestrādā kā pienākas vai ir zaudējis sabiedrības uzticību, no viņa ir jāšķiras. Kučinskim no dažiem būtu jāatvadās.”

 

Vilis Krištopans: “Kā uzņēmējs uz valdību skatos bez emocijām. Vērtējums ir nekāds, jo valdību vērtēju tikai pēc tā, kā viņi tērē nodokļu maksātāju naudu. Diemžēl neredzu nekādas izmaiņas nedz veselības, nedz izglītības jomā. Vienmēr esmu uzskatījis, ka veselības apdrošināšanai ir jābūt. No tā miljarda, ko ziedo veselībai, vismaz trešdaļai jāiet caur apdrošināšanu, jo tikai apdrošinātājs var kontrolēt, kā to naudu iztērē. Esošajā veidā var iedot vēl vienu miljardu un nekas nemainīsies. Ir plāni un runas, bet nav kustības – cerams, lietas mainīsies. Ar esošo finansējumu pilnīgi pietiek, un jādara viss, lai uzņēmējiem ietu labāk, nevis jāuzliek papildu nodokļi. Paskatieties uz vienkāršajiem cilvēkiem, uzņēmējiem – neviens nemīl šo varu! “Liepājas metalurgs”, “Citadeles” pārdošana – visur ir tikai krāpšana. Valdība ir tik atrauta no reālās dzīves!”

 

Andris Bērziņš: “Uzdevumi, kurus mēģina nospraust šī valdība, ir pareizi. Brīdis ir grūts, jo koalīcija ir vāja un nevar saprast, ko no tās gaidīt – reformu veikšanu tas neveicina. Negribētu Kučinskim neko teikt priekšā, bet viņam ir jābūt taktiski ļoti gudram. Problēmas ir apzinātas un visiem skaidras, arī koalīcija jautājumus saprot, bet neviens negrib uzņemties atbildību un cenšas visu novelt uz citiem. Domāju, ka valdība izturēs līdz vēlēšanām. Nav kur likties! Neredzu arī citas iespējamās koalīcijas. “Saskaņa” ļoti komfortabli sēž opozīcijā, saprotot, cik grūti būs risināt sarežģītos jautājumus. Koalīcijai tas nāk tikai par labu. Tā, protams, ir netipiska situācija, jo citās valstīs opozīcija visu laiku skatās uz pirkstiem.”

 

Indulis Emsis: “Kučinska valdība izskatās stabila un pārliecinoša. Pēc ilgāka perioda atkal atjaunots tāds kā komandas darbs, kad premjers var sajust citu ministru atbalstu un otrādi. Viedokļu atšķirības tiek izsvērtas, un valdība pieņem savu stabilo pozīciju. Pirmajās 100 dienās to arī no valdības sagaida – lai tā parāda savas darba spējas un koncentrāciju uz aktuālajiem jautājumiem. Svarīgi būs kritiskie momenti – kā tikt galā ar divām lielajām ministrijām un nemieriem izglītības un veselības sistēmā. Tas nebūs viegls uzdevums. Sistēmas reorganizācijas uzlikšana uz pareizajām sliedēm būs ļoti liels izaicinājums. Otrais solis būtu budžeta pieaugums. Bez tā pirmais solis var nemaz neizdoties. Domāju, ka Kučinskis ir spējīgs vadīt visus šos darbus, jo viņš spēj abstrahēties no kašķiem un sīkumiem, viņš spēj koncentrēties uz lielajiem risinājumiem, un tas parāda viņa pieredzi un makroskatījumu uz lietu kopumu, kas pārējos ministrus nomierina. Domāju, ka Kučinska valdība strādās līdz pat vēlēšanām. Turklāt sekmīgi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tā rādās, ka Kučinskis ir tāds papīru priekšnieks, nevis reformators. Raksta plānus, no ministriem
  prasa to izpildi, droši vien pēc laika kādu ministru nomainīs, bet valstij no tāda vadītāja un vadības stila liela labuma nebūs. Stipri viduvēja personība, kaut arī Latvijas situācija prasa daudz ko vairāk.

 2. Viņi jau savādāk i nevar runāt.biznesu VID “noēdīs”

 3. Nekas nav padarīts,tikai vēl sliktāk,jo neviens tur nestrādā.

 4. klausijos viņu šorit pa TV Atbildēt

  cilvekam patīk melot, melo sīkumos ko protams 99% tautas nezin jo citigi nelasa mediju ziņas, un kas smiekligākais tad melo bez iemesla vai taustāma labuma, tik lai izgaismotu valdibu labākā gaismā, un pat ne savu, bet iepriek;šejo un vel iepriekšejo, lai ministrijām pierakstitu to ko viņas ne tik nav darijušas, bet tika piespiestas piekrist, to cenšas par ministrijuiniciatīvu pasniegt, un sliktos ministrijas lēmumus piedevet kā reiz pakļautajiem kantoriem….
  sīki stulbi meli, kas uzreiz sabojāja premjera tēlu

  • “Врут не по злому умыслу и не по глупости, а потому, что обман есть наиболее выгодная форма социального поведения. Закон работает сугубо формально и на любом материале. Потому врут даже тогда, когда в этом нет никакой надобности, и даже тогда, когда это вредно, ибо иначе не умеют.”
   А. Зиновьев: Зияющие высоты.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+