×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Vērtēs brāļošanos ar neatzītās Krimas partiju (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Tatjana Ždanoka.

Valdošā koalīcija vakar vienojusies tieslietu ministra amatam virzīt Nacionālās apvienības (NA) pārstāvi Gaidi Bērziņu. Viņš sola, ka viens no pirmajiem darbiem, atgriežoties ministra krēslā, būs uzdevums atbildīgajām iestādēm izvērtēt Latvijas Krievu savienības (LKS) noslēgto līgumu ar neatzītās Krimas premjera pārstāvēto politisko spēku “Krievu vienotība”.

Latvijas drošību sargājošās iestādes un atbildīgās ministrijas līdz šim ar pārsteidzošu iecietību izturējušās pret eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas dibinātās LKS noslēgto līgumu ar okupētās Krimas valdošo partiju, kā arī citiem šā politiskā spēka provokatīvajiem izlēcieniem.

LKS parakstītais līgums, tāpat kā T. Ždanokas viesošanās Krimā starptautiski neatzītā referenduma laikā, palīdz Krievijai leģitimizēt Krimas okupāciju. Tomēr Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzskata, ka uztraukumam nav pamata. “Mūsu partneri gan Eiropas Savienībā, gan NATO, gan Ukrainā skaidri zina mūsu pozīciju, ko paudušas Latvijas augstākās amatpersonas. Mēs iestājamies par Ukrainas teritoriālo integritāti un neatzīstam Krievijas īstenoto Krimas aneksiju. Ārlietu ministrija nosoda tādas darbības, kas tā vai citādi leģitimizē Krimas nelikumīgās varas iestādes,” teica ministrs.

Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka LKS nepārstāv Latvijas valsti un šīs politiskās partijas rīcība nekādi nevar tikt saistīta ar Latvijas valsts oficiālo nostāju, bet vienlaikus atzīmēja, ka Latvijā tāpat kā citās ES valstīs ir politiķi, kuru viedoklis krasi atšķiras no valsts oficiālās nostājas. “Ždanoka ar domubiedriem mēģina pakalpot Krievijai tās informatīvajā karā ar Rietumiem. Diemžēl tādu dīvaiņu pietiek gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs,” nopūtās Rinkēvičs. Tomēr viņš neuzskata, ka valsts iestādēm vajadzētu reaģēt uz LKS noslēgto līgumu. “Tas jāvērtē vēlētājiem! Vēršoties pret LKS, mēs tikai pievērsīsim šiem margināļiem nepelnītu uzmanību un dosim viņiem iemeslu bļaut par to, kā šeit apspiež krievvalodīgos,” sprieda ministrs.

Citādās domās ir Saeimas deputāts G. Bērziņš (NA), kuru valdošā koalīcija vienojusies apstiprināt tieslietu ministra amatā. Bērziņš sola, ka viens no viņa pirmajiem darbiem būs uzdevums Uzņēmumu reģistram un Drošības policijai izvērtēt LKS noslēgto līgumu. Politiķis arī pieļāva iespēju, ka viņa vadībā Tieslietu ministrija varētu sagatavot likumu grozījumu iniciatīvas, lai ļautu operatīvāk vērsties pret šādām partijām.

Kā noskaidroju Uzņēmumu reģistrā (UR), valsts pārvaldē ir sadalītas kompetences attiecībā uz partiju reģistrēšanu un to darbības uzraudzību. UR veic reģistrēto partiju uzskaiti un nodrošina šīs informācijas pieejamību sabiedrībai, kā arī seko līdzi tam, vai partija izpilda likumā noteiktās prasības par dokumentu iesniegšanu. Savukārt citu valsts iestāžu kompetencē ir šo partiju darbības uzraudzība un kontrole, sekojot līdzi tam, vai tās darbojas atbilstoši mūsu valsts likumiem. Saskaņā ar Partiju likumu tikai tiesa var lemt par kādas konkrētas partijas darbības apturēšanu vai pat izslēgšanu no partiju reģistra. Uzņēmumu reģistrs bez tiesas nolēmuma nevienu partiju no reģistra pašrocīgi izslēgt nav tiesīgs. Līdz ar to šajā situācijā tiesībsargājošajām ie­stādēm, kas uzrauga partiju darbību, būtu jākonstatē, vai tā neapdraud sabiedrības kārtību un valsts drošību, un tad jāvēršas ar pieteikumu tiesā. Pagaidām neviena ie­stāde to nav darījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Vērīgais***Latvijā Atbildēt

  Kāpēc Ždanoka var ņirgāties par Latviju un Latviešiem? Kam pieder šī teritorija kosauc par LATVIJU?…

  • Латвия принадлежит народу Латвии.татьяне Жданок в том числе.
   Или я что то пропустил?:)))))

 2. Visu laiku vērtē, vērtē un vērtē. Labāk nebūtu solījuši – tukšas runas, jo nekas nav izvērtēts… Cerība uz Bērziņu. Vai tiešām Ždanokai pašai nav neērti baudīt Eiropas labumus un ienīst valsti, kura baro? Kāpēc Krima, bet ne Gazas sektors?

 3. Jāvirza steidzamības kārtā process uz pilsonības atņemšanu šai putina un aksjonova šļuhai!!! Kad nebūs Latvijas pilsone,viss pārējais nokārtosies automātiski,gan EP deputātes krēslu nāksies atstāt,jo Krievijas un Krimas pahana pārstāvniecība tur nav paredzēta gan Latviai naidīgas “partijas”izveidošana būs ļoooti stipri apgrūtināta.

 4. Sen jau tas bija izdarāms un tādu Ždanokas patiju vajadzēja izslēgt no vēlēšanu sarakstiem!

 5. Vai ždanoka nav grigulej māsa- nu līdzīgas, ka izpļautas plūmes i raksturā un politikā?

 6. Cik ilgi vēl cietīsim šo pretīgo personu, plinera ārdīšanos ielās, ušakova necienīgo izteikšanos par ministru Rinkeviču !Vai ko tādu varētu aļauties citā valstī! Latviešu cerība uz Gaidi Bērziņu- beidzot lieciet tiem ievērot Latvijas likumus vai izraidiet no valsts, vēl zadornovu lai paņem līdz !

  • tie Latvijas liberālie likumi jau tādu “izraidīšanu” neparedz … Bet, lai to panāktu, tad būtu jāievēl tāda Saeima, kas attiecīgos likumus izmainītu. Gatavosimies vēlēšanām!

 7. Vai mums katru dienu tā maita jāredz LA lapā? Vai tā LA sagatavo mūs parlamenta vēlēšanām?

 8. Pārstāv vai nepārstāv, vienalga. Galvenais, ka LKS esamība pēc būtības Latvijā veicina sabiedrības dalīšanos pēc etniskā principa un diskreditē Latvijas valsti pārējās pasaules acīs. LKS pārstāvju iespējamība nokļūt valsts struktūrās un ES parlamentā ir kaut kas neiespējams, kas, diemžēl, pašreizējās likumdošanas bezzobainības dēļ kļuva iespējams. Arī SC kā “Vienotās Krievijas” filiāles esamība ir tāds pats nonsenss. Ļaujot šādiem veidojumiem vaļu, drīz vien varam sagaidīt zaļos un pieklājīgos arī Alūksnē un Rēzeknē. Parastie demokrātijas principi šādu veidojumu neitralizēšanā postpadomju teritorijā diemžēl nedarbojas, kas pēdējos 20 gados nez cik reizes ir pierādījies dzīvē. Tāpēc jāstiprina likumdošana, definējot šo veidojumu īpašības un tieši liedzot tiem nokļūt pie varas, ļaujot spēka struktūrām darīt visu iespējamo, lai neitralizētu šo veidojumu aktīvistus.

  • Piereģistrēt partiju var personīgi ar savu lēmumu kāds valsts iereidnis bez kaut kādas tiesas, bet izsvītrot – desmit gadus jātiesājās un jākrāj pierādijumus. Tā ir demokrātija! Plīners valsts vārdā tiekās ar žurnalistiem, apmelo valsti un mūsu politiķi pēc tam taisnojās visādās safantazētās komisijās. Vai nav par daudz vienai mazai valstiņai?

 9. To zdanoku,un parejos krievus,kas te lec virsu latviesu tautai,lai kratas uz krieviju.

 10. Labāk rinkēvičs būtu sarījies dāņu desas un atbrīvojis vietu normālam ārlietu ministram.

 11. Nevajag vērtēt, tāpat taču nekas nemainīsies. Netērējiet laiku un naudu.

 12. SASONS ir sen izgājis no modes!

 13. Jācer ka varbūt beidzot kaut kas tiks reāli darīts nevis tikai runāts pret šiem krievu atbalstītāju maitas putniem.

 14. ždanoka intervijā 1.baltijas kanālam atklāti pateica – Latvijā valda rusofobija un Krima ir labs piemērs tam, ko var panākt krievi…..
  Tie nav draudi?
  nesaprotu,ko DP guļ?????

 15. NĀVI rossijas FAŠISTIEM un to atbalstītājiem …..

 16. Pēdējais laiks “vērtēt”, v.s. izmeklēt, Tatjanas Ždanokas, N. Ušakova u.c. pretvalstisko darbu.

 17. Šādi cilvēki nedrīkst būt Saeimas deputāti!

 18. … Te nav runa par kadu velmi, bet par vajadzibu un tas izpildijumu no jau aktuali un oficiali aprdraudetam Baltijas valstim !!!

  … To pierada ari NATO virspavelnieka bridinajums vajadzibai but gataviem ‘zalajiem viriniem’, NATO valstis … !

 19. … Laiks nomainit ari so nemainigo atbalstitaju Arlietu ministrijas ‘parprastai’ demokratijas visatlautibai … un tas turpinosai pasivitates politikai, lidzdalibnieku, Rinkevicu …

  … Ja Eiropa un ASV mus nesapratis sobrid — mus aizstavot sevi un savas valsts intereses, savas tiesibas dzivot bez arejiem un ieksejiem draudiem un agresiju pret valsts konstituciju un tas esamibu, no Kremla vai ta surogatu instituciju atbalstitu 5. kolonnas, tas lidzskrejejiem un atbalstitajiem, sava tiesiska, civilizeta, nacionalaja valsti, tad ar tadu neatbilstigu pasreizeju AM politiku – valsts aizsardzibai un pilsonu drosibai, ka ari Internacionali pienemtiem un ratificetiem ligumiem un konvencijas noteiktam pamattautas un citu pilsonu tiesibam – … tad mes esam uz neatgriesanas ‘ smalka genocida’ celu tik un ta … !

 20. Beidzot sāciet kaut ko darīt,tā tālak vairs nevar turpināties ! Ždanoka vien nozīmīgi ir jāizraida no Latvijas,tas taču atklāts Latvijas ienaidnieks!

 21. Ir beidzot jālikvidē Latvijai naidīgās partijas ,bet to vadītājiem jāatņem pilsonība un jāizraida no Latvijas !

 22. Atsaukt no EP, atnemt pilsoniibu, izraidiit no valsts – tAS BUUTU SAAKUMAM tikai normaali

Draugiem Facebook Twitter Google+