×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Vērtēs likuma izmaiņas, lai nebūtu šķēršļu Okupācijas muzeja rekonstrukcijai (8)

Okupācijas muzeja vizualizācijaOkupācijas muzeja vizualizācija

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Latvijas Okupācijas muzeja likumā, kas esot nepieciešami, lai nebūtu šķēršļu Okupācijas muzeja rekonstrukcijai.

Koalīcijas deputātu ierosinājums, ko vērtēs Saeima, paredz papildināt likumu ar pantu par padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksu, nosakot, ka tam noteikts nacionālo interešu objekta statuss.

Tāpat likumprojektā tiks noteikts, ka memoriāla kompleksa būvniecības projekts ietver muzeja ēkas pārbūvi, tostarp jaunas piebūves jeb “Nākotnes nama” būvniecību un okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Likumprojektā arī paredzēts, ka “Nākotnes namu” būvēs pēc arhitekta Gunāra Birkerta projekta.

Kā ziņots, par Okupācijas muzeja piebūves “Nākotnes nams” tehniskajiem risinājumiem lems eksperti un sabiedrības pārstāvji publiskā diskusijā, ko plānots noslēgt līdz Ziemassvētkiem, vienojušies Rīgas pašvaldības un muzeja pārstāvji.

Iepriekš Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis atzinumā Rīgas pilsētas būvvaldei ieteicis neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja piebūves būvniecībai.

Septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pieņēma lēmumu pagarināt ar muzeja piebūves “Nākotnes nams” būvprojektu saistītās dokumentācijas izvērtēšanas termiņu, kas saskaņā ar Administratīvā procesa likumu var būt līdz 2016.gada 11.maijam.

Pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas kultūrvēsturisko vērtību. Tajā pašā laikā gan kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), gan Ministru prezidente atbalsta piebūves īstenošanu. Arī Rīgas mērs un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs pauduši, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina.

Reaģējot uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu par astoņiem mēnešiem pagarināt laiku, kurā Rīgas pilsētas būvvalde var izskatīt jautājumu par “Nākotnes nama” būvatļaujas izsniegšanu, Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ir uzrakstījusi protesta vēstuli.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ja esošajai ēkai vajadzīgi jauni celtniecības darbi, tad tiešām būtu vērtīgāk, ka muzejs ir citur. Nevienam pārvietošana kaitējumu neradīs, bet laukums un apkārt esošie nami varēs “brīvāk elpot”.

  2. Nekādā gadījumā vēl piebūve, kaut kāda paplašināšanās, kas aizsedz Vecrīgas skatu! Šis muzejs ir Momentāli jāaizvāc prom no šīs vietas! Šī kaste jānojauc! Viņā bojā visu skatu! Šo muzeju vajag pārcelt uz citu vietu! Izvēle milzīga, vienīgais lēmējiem Prātiņš nevirzās uz pareizā virzienā! Šim muzejam, šeit nav vietas! Šeit vajag maziņu, zaļu, ziedošu skvēriņu. Ar ziedošiem ceriņu krūmiem, ar skaistu ziedu dobēm! Tāds skats izkrāšņotu Vecrīgas skatu! Omu, garstāvokli visiem! Viss pirmām kārtām, Mums Latviešiem!

  3. Laiks nolikt vieta “Kikereguu” cekistu kompanijas centienus novakt Okupacijas muzeju un to saimnieka zveribu pieradijumus.

  4. Represētajiem no šīs piebūves tikpat labuma kā taksim no piektās kājas. Tikai bezjēdzīga naudas izšķiešana un Vecrīgas aizmūrēšana ar jaunu sienu. Lai izmanto lietderīgi esošā muzeja pagrabtelpas.

  5. Tāds zārks , kas aprij Vecrīgu, skaisti demonstrē latviešu pašreizejo esību. Kapā.

  6. Ja izvērtētu Ušakova darbību, pilnvaras, noliktu šo sākumam pie vietas, un panāktu lai DP beidzot sāk strādāt Latvijas valsts interesēs, lai tādiem atņemtu šīs valsts pilsonību, atkristu puse problēmu.

  7. johaidī- noraut šo skaisto mūra skatu braucot pār tiltu , drusku grafiti un atkal būtu iztapuši briseles godmaņu politikai

  8. Paldies Saeimai, kas novērsīs bažas par Gailes, Prinča un Vircava patiesajiem mērķiem, par kuriem varam tikai nojaust!

Draugiem Facebook Twitter Google+