×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Vērtēs Millera prasību pret Manfeldi saistībā ar mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” tekstiem (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas tiesa šodien plkst. 11 vērtēs producenta Jura Millera prasību pret Andru Manfeldi (Ugāri) par autortiesību atzīšanu un kompensācijas piedziņu saistībā ar viņai samaksāto autoratlīdzību par mūziklam “Cukurs. Herbets Cukurs” sarakstītajiem dziesmu tekstiem, ko autore tomēr nav atļāvusi izmantot.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Millers, viņš no Manfeldes tiesas ceļā mēģinās atgūt 500 eiro, ko viņš rakstniecei samaksājis par mūzikla dziesmu tekstu radīšanu. Darbs pie tekstiem ticis pabeigts, taču Manfelde Ukrainas notikumu, kā arī 16. marta norišu iespaidā liegusi Milleram tos izmantot.

Viņš pastāstīja, ka vērsies tiesā, jo Manfelde nav izpildījusi likumā par autortiesībām paredzēto. “Likums dod autoram tiesības brīvi rīkoties ar savu autordarbu, tostarp – arī atsaukt izmantošanu. Taču, ja autors izvēlas šādi rīkoties, viņam pienākas segt darba izmantošanu saistītos zaudējumus,” sacīja producents.

“Es te nerunāju par peļņu un zaudējumiem, bet gan par naudu, kas Manfeldei tika pārskaitīta par dziesmu tekstu izmantošanu un ko viņa atteikusies atmaksāt,” sacīja Millers.

Kā norādīja Millers, viņš situāciju mēģinājis risināt mierīgā ceļā, piedāvājot vairākus scenārijus, taču Manfeldei neviens no tiem neesot bijis pieņemams. “Lai atgūtu atpakaļ naudu, man nekas cits neatlika, kā vērsties tiesā,” uzsvēra producents.

Kā vēstīts, Millers iepriekš paziņoja, ka rudenī pirmizrādi piedzīvos mūzikls par Herbertu Cukuru. Pie libreta izstrādes tika piesaistīta rakstniece Manfelde, taču viņa Cukura pretrunīgās personības dēļ nolēmusi sadarbību pārtraukt. Pēcāk kā mūzikla dziesmu tekstu autors tika piesaistīts dzejnieks Pēteris Draguns.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Katrai tautai ir savas padibenes , kas nīst savu tautu un varoņus . Nebrīnīsimies par ** uzpirktu svēto govi . Tikai svētulei pie pirkstiem pielipusi sveša nauda , kas viņai samaksāta , bet darbs nav pabeigts Varbūt Latvijas nīdēji šai ** par naudu ir nopirkuši viņas godu , ka ne tikai aprejot nīst latviešus bet piesavinās svešu naudu
    Ceru ka goda vīrs Millers atgūs savu naudu

    • Ari okupantu un žīda pieminēšana skaitās cenzējama . Bet japriecājās ari par mazumiņu , ka latvieti pilnīgi nebloķē vai neizdzēs .Okupācijā Glavļit bija brīvāks un ar Satversmŗ ar varda brīvību nelielījās . Bet ko šai mankurtu , sarosītu kosmopolītu pielīšanas laikā izdarīsi ? Vai jagriežās pie okupantu preses , kur nav cenzūras ?

  2. Manfelde jau tagad ar krievipmēristu Girsu vienā frontē.

Draugiem Facebook Twitter Google+