Latvijā
Kriminālziņas

Vērtēs Rīgas domes amatpersonu dzīvokļu lietu 16

Foto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs Latvijas Televīzijas nesen ziņoto, ka būvkompānijas “Merks” dzīvokļi pirms desmit gadiem nonāca Rīgas domes amatpersonu rīcībā par cenu, kas esot bijusi zemāka par īpašuma vērtību.

Raidījums vēstīja, ka tas bija laiks, kad uzņēmumam ļāva privatizēt Skanstes ielas apkārtnes zemi un uzticēja celt hokeja halli. Ar būvkompānijai labvēlīgajiem lēmumiem saistīja vairākas Rīgas domes amatpersonas – toreizējo pilsētas mēru Gundaru Bojāru, Pilsētas attīstības departamenta direktoru Vilni Štramu, kā arī Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāju, pašreizējo Rīgas vicemēru Andri Ameriku (“GKR”), vēstīja raidījums. Visas šīs amatpersonas toreiz esot bijis viegli sastapt “Viesturdārza mājās”, kur viens no ekskluzīvākajiem dzīvokļiem esot nonācis Amerika ģimenes rīcībā. Dzīvokļa īpašnieks tobrīd gan bija kāds uzņēmums, kas piederēja Amerika bijušajam partijas biedram un biznesa partnerim Mārim Tamanim. 2006. gada jūnijā toreiz uz Tamaņa vārda nesen dibinātā firma dzīvokli esot iegādājusies par nepilniem 110 000 latu (156 515 eiro), tikpat liels dzīvoklis augšējā stāvā blakus mājā mēnesi vēlāk ar domes amatpersonām nesaistītai personai esot pārdots par 243 000 latu (345 757 eiro).

Pašlaik uzņēmuma, kuram pieder dzīvoklis, īpašniece ir Amerika sieva Ginta. Taču Ameriks noliedzis, ka dzīvokļa nonākšana ģimenes rīcībā saistāma ar atbalstu Skanstes rajona attīstībai. To noliedzis arī pašreizējais “Merka” valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš.

LA.lv