×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Vērtēs Rīgas privāto bērnudārzu darbības

Foto - LETAFoto - LETA

Viena no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta 2013.gada darbības prioritātēm būs privāto pirmsskolas izglītības iestāžu darbības izvērtējums, šodien Izglītības, kultūras un sporta komitejā pastāstīja departamenta direktors Guntis Helmanis.

“Mēs saņemam signālus no vecākiem, kas jautā, vai tas, kas notiek privātajās pirmsskolās, atbilst pašvaldības noteikumiem,” atzina Helmanis, atsaucoties uz trešdien medijos izskanējušo informāciju, ka vairāki privātie bērnudārzi, kas noslēguši līgumu ar pašvaldību par līdzfinansējuma saņemšanu, pieprasa papildu samaksu no vecākiem skaidrā naudā.

Kopumā Rīgas pašvaldības finansēti pirmsskolas izglītības pakalpojumi privātajās izglītības iestādēs tiek nodrošināti 3403 bērniem. Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu 93 latu apmērā mēnesī saņem 2110 bērni, savukārt dotāciju 30 latu apmērā – 946 bērni.

Lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, departaments ir noslēdzis sadarbības līgumus jau ar 71 privāto izglītības iestādi.

Pašvaldības deleģēto funkciju īsteno piecas privātās izglītības iestādes, par katru bērnu saņemot 125 latus mēnesī un nodrošinot ar vietām 347 bērnus.

Helmanis norādīja, ka dažkārt vecāki izsaka pretenzijas par privāto bērnudārzu darbu arī tad, ja līgumu ar izglītības iestādi noslēguši paši un pašvaldība tajā nav iesaistīta. Piemēram, kāda māmiņa paudusi neapmierinātību, ka par privāto bērnudārzu jāmaksā arī tad, ja bērns slimo, taču šajā gadījumā runa bijusi par līgumu, kuru noslēguši vecāki paši un kurā šāds punkts bija atrunāts. Helmanis uzsvēra, ka pašvaldība nevar iejaukties civiltiesiskā līgumā, ko privāta iestāde noslēgusi ar privātpersonu.

“Tas, ko varam darīt un arī darām – ja saņemam informāciju elektroniski, telefoniski vai rakstiski, ka kādā privātajā pirmsskolas izglītības iestādē netiek organizētas nodarbības atbilstoši izglītības programmai vai netiek ievērots dienas režīms, mēs to pārbaudām. Ja mēs atrastu, ka pirmsskolas izglītības iestāde negodprātīgi pilda līgumu, kas noslēgts ar departamentu, varam līgumu pārtraukt un iestādi vairs nefinansēt, bet tas jādara ļoti prātīgi, jo tur ir bērni, kam vajadzīga vieta bērnudārzā, un ģimenes, kam dzīves ritms tiek izjaukts,” skaidroja Helmanis.

Kā ziņots, Rīgas dome 2011.gadā pieņēma saistošos noteikumus par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas, kuros tika noteikta privāto izglītības iestāžu iesaistīšanas kārtība pašvaldības finansētā un līdzfinansētā pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanā.

2012.gadā tika veikti grozījumi minētajos noteikumos, kas paredz atvieglot nosacījumus Rīgas domes līdzfinansējuma saņemšanai, piemēram, iespēju saņemt līdzfinansējumu un turpināt gaidīt rindā vietu pašvaldības izglītības iestādē. Tāpat saistošo noteikumu grozījumi paredz palielināt iestāžu skaitu, kas var slēgt sadarbības līgumu ar departamentu par līdzfinansējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+