Latvijā
Politika

Vērtēs rosinājumu liegt transporta atlaides trešo valstu pilsoņiem3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rosinātās likuma izmaiņas, lai trešo valstu pilsoņiem nevarētu piešķirt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

Likumprojekts paredz, ka braukšanas maksas atvieglojumus varētu saņemt Latvijas valstspiederīgie, Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices pilsoņi, kā arī bezvalstnieki.

Pēc likumprojekta autoru domām, šādas izmaiņas motivēs cilvēkus saglabāt vai iegūt Latvijas valstspiederību, tāpat būšot pozitīva ietekme uz pašvaldību budžetiem.

Deputāti rosināja Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma grozījumus iekļaut šodienas Saeimas sēdes darba kārtībā, tomēr parlamenta vairākums šo priekšlikumu neatbalstīja. Līdz ar to grozījumi tiks vērtēti nākamnedēļ.

Kā ziņots, SIA “Rīgas satiksme” (RS) braukšanas maksas atlaides piešķir vairākām iedzīvotāju grupām, tostarp – nestrādājošiem pensionāriem. Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, nestrādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi bez maksas RS transportlīdzekļos var braukt no 63 gadu vecuma, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri agrāk – jau no 55 gadu vecuma.

Par šo jautājumu ir sākušās diskusijas arī Rīgas domes līmenī.

LA.lv