×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Vērtēs, vai veselības stāvoklis ļauj Ķīlim turpināt darbu ministra amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Izvērtējot ārstu norādījumus, tuvāko nedēļu laikā Reformu partijā (RP) tiks pieņemts kopīgs lēmums, vai izglītības ministrs Roberts Ķīlis varēs turpināt darbu ministra amatā, aģentūrai LETA sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Pēc politiķa vārdiem, RP nekādus aicinājumus Ķīlim, kurš nav partijas biedrs, neizteiks, un viss būs atkarīgs no ministra veselības stāvokļa. Ķīlis pašlaik ir garākā prombūtnē, kuras laikā cenšas uzlabot savu veselību, turklāt viņš ir paņēmis atvaļinājumu, lai saprastu, vai var turpināt pilnvērtīgi strādāt.

Dombrovskis norādīja, ka ministram ir jābūt spējīgam pilnvērtīgi veltīt laiku savas nozares politikas īstenošanai. Politiķis uzsvēra, ka lēmums par turpmāko nebūs Ķīļa, partijas vai frakcijas vienpersoniska izšķiršanās, bet gan kopīgs lēmums.

RP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Demiters, paužot savu personīgo viedokli, aģentūrai LETA atzina, ka Ķīļa nespēja ilgstoši pildīt pienākumus nav pieņemama, taču ministram pašam jāizlemj, vai atstāt amatu vai turpināt darbu.

Savukārt cita RP politiķe Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica, vērtējot iespējamo ministra nomaiņu, norādīja, ka “mums vajadzīga valdības stabilitāte, nevis nepārtrauktas maiņas un turbulences”. Kalniņas-Lukaševicas un Dombrovska uzvārdi politikas kuluāros ir izskanējuši kā iespējamie ministra amata pārņēmēji, taču šie kandidāti esot atmesti.

Kā ziņots, Ķīlis slimības dēļ nav varējis piedalīties vairākās svarīgās ar izglītības jautājumiem saistītās sanāksmēs, tajā skaitā Ministru kabineta sēdē. Piemēram, pašlaik izšķiras jautājums par augstākās izglītības akreditācijas sistēmas nākotni, kura risināšanā Ķīlis tieši nepiedalās, un viņa sākotnējās reformu ieceres draud izgāzties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+