Mobilā versija
+17.0°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
23. maijs, 2016
Drukāt

Cik populārs ir lauku tūrisms? “LA” aptauja

Foto: Andris EglītisFoto: Andris Eglītis

Rīt lauku saimniecībās visā Latvijā norisināsies “Atvērtās dienas laukos”, aicinot cilvēkus iepazīt un baudīt lauku dzīvi. Aptaujā skaidroju, cik populārs galamērķis ceļotājiem ir lauku saimniecības.

 

Anna Gintere, z/s “Kaltiņi” Ogres novadā: “Saimniecības pamatnozare ir aitkopība, tāpēc uz to arī pamatā koncentrējamies. Iespējams iepazīties ar šiem dzīvniekiem, tos pabarot ar līdzi paņemtajiem dārzeņiem, kā arī izzināt visu aitas vilnas apstrādes procesu no cirpšanas līdz gatavam produktam. Rīt saimniecībā viesosies Suntažu adītājas, kas demonstrēs savu prasmi un interesentiem arī dos padomus un palīdzēs to apgūt. Iespējams apskatīt arī dažādus putnus, kā arī vērties zvaigznēs un izglītoties astronomijā bijušajā skābbarības tornī izveidotajā observatorijā. Ģimenes ar bērniem visvairāk priecājas par tikšanos ar lauku dzīvniekiem, jo šodien tā daudziem ir eksotika. Mūsu aitas ir draudzīgas un ļauj sev pieskarties, un tas cilvēkiem ļoti patīk. Saimniecību apmeklē arī aitkopībā ieinteresēti cilvēki, kas vēlas sākt ar to nodarboties, un brauc pēc padoma, pieredzes apmaiņā. Domājot par viņiem, rīt esam pieaicinājuši arī ekspertu no Latvijas Aitu audzētāju asociācijas. Interese par aitkopību ir arī ārzemniekiem, kas vēlas sākt Latvijā šādu biznesu. Visvairāk – no Krievijas un Kaukāza reģiona.”

 

Elmārs Biele, lauku sēta “Bieles” Madonas novadā: “Mūsu sētā interesenti var apskatīt netradicionālas dzīvnieku šķirnes. Turpinām pieturēties pie idejas, ka visu gribam īpašu. Pie mums var sastapt, piemēram, mandarīnpīles, Vjetnamas minicūkas, Īrijas kalnu āzi ar metrīgiem ragiem, pudeļpīles, stepes murkšķi un citus. Vēl pie mums ir 770 metru gara zālē izpļauta enerģētiskā spirāle, kura redzama pat no kosmosa. Tā ir meditācijas vieta, kuru izstaigājot piedāvājam klausīties latviešu spēka dziesmas. Rītdienas viesus cienāsim ar īpašu nātru–gārsu auksto zupu. Jaunums pie mums ir milzu gliemeži, kas ir dabas kosmetologi. Tie, rāpojot pa cilvēka ādu, izdala dabisko koenzīmu Q10. Drosmīgie varēs izmēģināt šo procedūru. Ir cilvēki, kas visvairāk priecājas par dzīvnieku kolekciju, bet ir daļa, kas regulāri brauc pie mums meditēt un uzņemt enerģiju. Vēl labprāt cilvēkiem stāstām par īpašu saimniekošanu dārzā – permakultūru, ko paši piekopjam.”

 

Anna Avgustova, saimniecība “Bandavas” Mālpils novadā: “Patiesībā jau nepiedāvājam neko pārsteidzošu. Mums ir naturālā saimniecība ar latvju sētā tradicionālajiem dzīvniekiem – zirgiem, kazām, purva aitām, teliņiem, trušiem, mājputniem. Tos var apskatīt un pabarot. Par katru arī pastāstām. Uzskatām, ka, piedāvājot to, kas mums pašiem sirdij tuvs, vienmēr atradīsies kāds, kuru tas interesēs. Cilvēkus piesaista pavisam vienkāršas lietas – tas ir lauku miers. Cilvēki, šurp atbraukuši, vēlas atslēgties no ikdienas steigas. Citi izvēlas vienkārši gulēt šūpuļtīklā un vērot saulrietu, daži, tieši pretēji, grib fiziski darboties – paskaldīt malku, parakt zemi, apkopt lopus vai doties izjādē ar zirgu. Tāpat ar viesiem lasām dažādus dabas sniegtos labumus – tējas, ogas, kā arī stāstām par dzīvi laukos.”

 

Juris Lubāns, z/s “Juri” Riebiņu novadā: “Darbojamies trešajā paaudzē mantotā lauku saimniecībā. Pamatnozare ir piena lauksaimniecība. Piedāvājam tūristiem dažādu mūsu ražoto nenogatavināto sieru un citu piena produktu degustāciju un iegādi. Tāpat apmeklētāji varēs iepazīties ar mūsu autentisko latgaļu lauku sētu. Saglabājam un strikti pieturamies pie senās koka apbūves, arhitektūras, saimniecībā runājam tikai latgaliski un uzturam dzīvu latgaļu garu. Pie mums uz ekskursijām brauc tūristu grupas, vasaras mēnešos arī ģimenes, galvenokārt – pilsētnieki. Bērniem šeit top skaidrs, ka piens nerodas “rimikā”, bet tiek izslaukts no gotiņām. Diezgan daudz pie mums viesojas arī tūristi no Krievijas.”

 

UZZIŅA

*Sestdien, 14. maijā, asociācija “Lauku ceļotājs” aicina piedalīties akcijā “Atvērtās dienas laukos” un apmeklēt kādu no 101 saimniecības visā Latvijā, kas šajā dienā ceļotājiem sagādājušas īpašus pārsteigumus.

* Akcijas mērķis ir popularizēt Latvijas laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus doties prom no pilsētas, lai iepazītu Latvijas lauku dzīvi.

* Par konkrētu saimniecību piedāvājumu var uzzināt vietnē celotajs.lv/atvertasdienas.

Pievienot komentāru

Agris Liepiņš: Darvas karote – mūsu bailīgums (14)Krievija apmelo nacionālos partizānus – latvieši, kā jau tas ierasts, lepni norij krupi, baltiešu pašcieņu glābj lietuviešu žurnālists.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka: Man vēl viena riebeklība Latvijā jāpastrādā!

Tā saukto “oligarhu sarunu” publiskošanu žurnālā “Ir” esot pasūtījis Džordžs Soross, pārliecināts Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. “Tādi resursi tiek ieguldīti, lai tādām metodēm mani noņemtu no politiskās dienaskārtības, lai iebiedētu citus politiķus, lai viņi ar mani nesēž pie viena galda, nerunā,” preses konferencē apgalvoja Lembergs.

Vai Rīgas "Dinamo" jāpiedalās KHL?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (14)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (11)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (1)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+