×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Vērtīga balva saliedē paaudzes


Foto - Einārs KozlovskisFoto - Einārs Kozlovskis

“Urrā!” sajūsmā pa tālruni sauca Ieva Vaivode (27), kad krusttēvs viņai pavēstīja par konkursā iegūto vērtīgo balvu – “Samsung” planšetdatoru “Galaxy Tab 2”.


 

Tā kā Ievas ģimene abonē “Latvijas Avīzi”, tieši viņa vasaras vidū laikrakstā atrada “Lattelecom” tematisko izdevumu “Senioru Lietas”, kurā bija izsludināts krustvārdu mīklas konkurss. Pareizo atbildi, kas skan: “Pieslēdzies, Latvija!”, redakcijai kopumā iesūtīja 73 konkursa dalībnieki. Uzvarētājs tika noteikts izlozē un šoreiz zvaigznes uzsmaidīja 60 gadus vecajam Aleksandram Purviņam no Viļakas novada Upmalas pagasta.

Aleksandrs teic lielu paldies krustmeitai, kura konkursu pamanīja, palīdzēja gan mīklu atrisināt, gan pareizo atbildi nosūtīt e-pastā. Pati Ieva atceras, ka mīklas risināšanu bija atlikusi uz vēlāku laiku un atskārtusi par to tikai pašā pēdējā brīdī, kad konkurss jau pietuvojās pašam noslēgumam. Tāpēc uzvara tajā ir vēl jo negaidītāks pārsteigums. Turklāt krusttēvs, ilgi nedomādams, iegūto planšetdatoru nolēmis dāvināt pašai Ievai. Tā jaunā sieviete tikusi pie kārotas datoriekārtas. Savukārt Ieva no savas puses apņēmusies šoziem krusttēvam iemācīt datorlietošanas pamatus.

“Nekad jau nesanāk tam datoram laika,” spriež Aleksandrs, kurš saimnieko vairāk nekā desmit hektāros lauksaimniecības zemes. Nu viņš ļāvies pierunāties, ka, beidzoties lielajiem ražas novākšanas darbiem, tomēr sēdīsies pie datora, lai krustmeitas vadībā sāktu apmācības.

Purviņu ģimenē paaudzes turas kopā gan darbos, gan priecīgos atpūtas brīžos. Nupat sabraukuši jaunie, lai kopīgi tuptos kartupeļu vagās. Tāpat iznāk, ka datorlietas satuvinājušas jaunos un vecos.

Ieva pati datoru pārvalda ļoti labi, tāpēc arī krusttēva dāvinātā planšetdatora lietošana nekādas problēmas nesagādā. Viņa atklājusi, ka īpaši ērts tas ir elektronisko grāmatu, žurnālu vai laikrakstu lasīšanai. Ieva ir pārliecināta, ka arī krusttēvam izdosies apgūt datoriemaņas: “Tikai pacietīgi jāsāk ar pašu vienkāršāko. Tas nemaz nav tik grūti. Domāju, ka sākumā jāapgūst informācijas pārlūkošanas un meklēšanas iespējas tīmeklī. Jāiemācās elektroniskā pasta lietošana un darbs ar teksta dokumentiem.” Ieva tomēr atzīst, ka pati turpinās aizpildīt un iesniegt elektroniskās atskaites par krusttēva saimniecību, jo tas prasa nopietnākas datorprasmes.

“Gan “Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas datorkursu dalībnieki, gan krustvārdu mīklas atbilžu iesūtītāji pierāda, ka ikvienam un jebkurā vecumā ir iespējams “iemācīties jaunus trikus”. Prieks un gandarījums, ka jaunās tehnoloģijas arvien vairāk ienāk ne vien jauniešu, bet arī senioru ikdienā. Turklāt, kā atzīst “Pieslēdzies, Latvija!” pasniedzēji, tieši seniori jaunās lietas apgūst mērķtiecīgi, pacietīgi un ar lielu ieinteresētību. Lai ikvienam no mums zinātkāre saglabājas visas dzīves garumā!” novēl “Lattelecom” sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Bite.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+