Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
2. marts, 2016
Drukāt

LU Bioloģijas fakultāte saņem vērtīgas dāvanas

Foto - LETAFoto - LETA

Ieeja Latvijas Universitātes ēkā

Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte saņēmusi dāvinājumu no Starptautiskās atomenerģētikas aģentūras. Fakultātē nonākušas trīs iekārtas, kas paredzētas radiācijas ietekmes noteikšanai bioloģiskajā materiālā – asins paraugos.

Dāvinājuma kopējā vērtība ir 92 000 eiro. Divas iekārtas paredzētas automatizētai asins paraugu sagatavošanai – nukleīnskābes izdalīšanai, bet trešā – reakcijas noteikšanai reālā laika režīmā. Bioloģiskā materiāla izmantošanu radiācijas līmeņa noteikšanai sauc par biodozimetriju, un asins parauga analīzes metodes izmantošana biodozimetrijā ir ļoti nesena – Latvija būs trešā vieta Eiropā, kur tā tiks izmantota. Divas šāda veida iekārtas atrodas Vācijā, bet viena – Lielbritānijā. Šīs biodozimetriskās metodes unikalitāte ir tās zemās izmaksas un īsais laiks, kas nepieciešams analīzes veikšanai. Metode būs efektīvi izmantojama reģionālās vai starptautiska mēroga ārkārtas situācijās, kā arī kodolavārijas gadījumos, kad laboratorija varēs pārbaudīt potenciāli starojumu saņēmušo cilvēku asins paraugus. Jaunās iekārtas atradīsies fakultātes Bioanalītikas un biometrijas metožu laboratorijā, un ar tām strādās universitātes pētnieki un studenti. Laboratorija sadarbosies ar Radiācijas drošības centru un slimnīcām. Vērtīgais dāvinājums saņemts Starptautiskās atomenerģētikas aģentūras projekta “Radiācijas bioloģijas laboratorijas infrastruktūra un kapacitāte” ietvaros.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+