Vērtīgas uzvaras Valmierai un Jelgavai 0

LBL čempionātā BK “Valmiera” atkal ir stabilā trešajā vietā, Baltijas basketbola līgā BK “Jelgava” veikusi nopietnu pieteikumu iekļūšanai turnīra Top-16 fāzē.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

LBL čempionāta spēlē starp Valmieras un Jūrmalas komandām mājinieki pirmajās divās minūtēs neguva nevienu punktu, nokļuva zaudētājos ar 0:4 un jau pašā mača ievadā Varim Krūmiņam bija jāprasa minūtes pārtraukums. Vidzemnieku atbilde daudzpunktes neatstāja – 13:2 ofensīva un iniciatīva līdz pat spēles beigām. Jau ar pirmajām minūtēm Valmiera mēģināja spiest uz vājāko jūrmalnieku vietu – groza apakšu. Ne vienmēr izdevās, tomēr pārliecinoši uzvarētā cīņa par atlēkušajām bumbām (57 pret 35) un komandas garā gala spēlētāji rezultatīvāko saraksta priekšgalā norāda, kas bija BK “Valmiera” pārliecinošās uzvaras stūrakmeņi.

Baltijas basketbola līgā BK “Jelgava” mačā ar turnīra tabulas kaimiņiem Utenas “Juventus” izbraukājās pa amerikāņu kalniņiem – te priekšā, te iedzinējos. Abu komandu trakais skrējiens pēc uzvaras pierima pēdējā ceturtdaļā, kad jelgavniekiem izdevās atspēlēt sešu punktu deficītu un pieļaut mazāk kļūdas izšķirošajos brīžos. Pēdējais uzbrukums piederēja “Juventus” komandai un beidzās ar lietuviešu 17. kļūdu – zīmīgs spēles nobeigums. Jelgavas komanda pašlaik ir B grupas četriniekā, bet ļoti svarīga šīs vietas sadalē būs ceturtdienas spēle izbraukumā Liepājā, turienes jaunā trenera Kaspara Mājenieka debijas spēlē.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Valmiera” – “Jūrmala/Fēnikss” 78:63 (19:11, 36:24, 58:45). Ziediņš 17+10AB, Porziņģis 16, Iļjins 15+12AB, Elksnis 12, Bērziņš 11+10AB, Engers 3, Kaufmanis, Gabrāns pa 2; Mednis 21+10AB, Ozols 13, Viļums, Čoders pa 7, Dilevka, Brauns, Bučs pa 4, Strauts 3.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 5-1, 2. “VEF Rīga” 5-1, 3. BK “Valmiera” 7-3, 4. “LU” 7-4, 5. “Jūrmala/Fēnikss” 6-5, 6. “Barons kvartāls” 4-5, 7. BK “Jelgava” 4-5, 8. BK “Jēkabpils” 4-6, 9. “Liepāja/Triobet” 3-6, 10. BA “Turība” 3-7, 11. U-18 izlase 1-6.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

BK “Jelgava” – “Juventus” 82:81 (26:24, 43:49, 70:71). Dušelis 20, Kanbergs 17, A. Justovičs 14, Brakets 9+10AB, Silavs 9, Mizis 5, Krūmiņš, G. Justovičs pa 4; Gvezdausks 20, Petrukonis 16, Varnelis, Leonards pa 11Kiseļus 8, Viskonts 6, Morkeļūns 5, Matulis 4.

Tabulā: 1. “Rock” 7-1, 2. “Lietkabelis” 5-1, 3. Juventus” 3-4, 4. BK “Jelgava” 3-4, 5. “Liepāja/Triobet” 2-5, 6. “Valga” 1-6.