×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Senioru interešu klubs “Vecie draugi” Ķekavas novadā darbojas jau četrpadsmit gadus (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

"Vecie draugi" Irma un Janis Gabri (no labas), Aldona Zundure, Ilma Sloka, Vija Vasite, Haide Piebalga kopa ar Tautas nama vaditaju Aiju Vitmani.

“Jūtos te kā savās mājās. Visi pazīstami. Ar dažiem pat esmu kopā skolā gājis,” stāsta Jānis Gabris, kas senioru interešu kluba pasākumus apmeklē kopā ar dzīvesbiedri Irmu. Katru otro sestdienu ceļu uz Katlakalna Tautas namu mēro vēl vairāki desmiti pensionāru no Ķekavas, Valdlaučiem, Baložiem, Rāmavas, pat no Rīgas, lai tiktos ar populāriem aktieriem, mūziķiem un rakstniekiem un baudītu priekšnesumus, ko sarūpējuši ne tikai profesionālie mākslinieki, bet arī vietējo skolu un bērnudārzu audzēkņi.

Izrauj no ikdienas un satuvina

Reizi mēnesī Tautas nama zālē tiek klāti galdi, tasēs kūp kafija, bet par cienastu gādā paši senioru interešu kluba dalībnieki. Četrpadsmit gadu laikā pie katra galdiņa izveidojušās nelielas, bet draudzīgas domubiedru kompānijas, kas cenšas turēties kopā ne tikai “Veco draugu” sanākšanas reizēs.

“Pie mūsu galdiņa ir desmit cilvēku. Mēs visu cits par citu zinām, tiekamies un čubināmies arī ārpus kluba pasākumiem, viens otru apciemojam, kopā atzīmējam jubilejas. Esam jau norunājuši, ka vasarā, kad kluba pasākumi nenotiek, tiksimies atpūtas zonā pie Daugavas, pasēdēsim brīvā dabā, papļāpāsim un, ja būs silts laiks, arī peldēsimies,” stāsta pensionāre Vija Vasīte.

Katlakalna Tautas nama vadītāja Aija Vitmane uzskata, ka dalība interešu klubā seniorus garīgi ceļ un apvieno. Viņa ir pārliecināta, ka katram kluba pasākumam jābūt interesantam, izglītojošam, pārdomas raisošam. Senioriem, kas darbojas klubā, jābūt gataviem arī pašiem aktīvi iesaistīties – piedalīties diskusijās, dažādos konkursos, pat dziedāt un skandēt dzeju. Piemēram, veidojot teatrālo uzvedumu “Vērša gadu sagaidot”, ikviens parādījis savus talantus. Drosmīgākie demonstrējuši citiem arī vaļaspriekus, piemēram, rokdarbus, fotogrāfijas.

“Kad nodibinājām interešu klubu, seniori burtiski atdzīvojās, pārvērtās. Pirmajās tikšanās reizēs daudzi atnāca, ģērbušies ikdienas drēbēs – jakās, ar gumijas zābakiem kājās, bet nepagāja ne daži mēneši, kad dāmas jau ieradās, skaisti safrizējušās, glītās kleitās un augstpapēžu kurpēs,” atceras viena no kluba dibinātājām Aldona Zundure. Arī viņa pati vairs nevar iedomāties savu dzīvi bez “Veco draugu” pasākumiem. Ja kādu no tiem neizdodas apmeklēt, sajūta esot tāda, ka kaut kas nav tā, kā vajag.

Katru reizi kaut kas jauns

Kāda pensionāre arvien zvanot Aijai Vitmanei un jautājot, kas šoreiz būs interešu kluba pasākumā, lai zinātu, iet vai neiet, un ikreiz saņem vienu un to pašu atbildi: “Es jums to neteikšu tikai tāpēc vien, lai jūs atnāktu un pati paskatītos.”

Gadu gaitā klubā viesojušies daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki: aktieri An­dris Bērziņš un Varis Vētra, dziedātāji Viktors Lapče­noks, Žoržs Siksna un Kaspars Antess, rakstniece un publiciste Monika Zīle, šlāgermūzikas grupa no Kuldīgas “Rumbas kvartets”. Atmiņā palikusi tikšanās ar Daugmales amatieru teātra jauniešiem, kas bija sagatavojuši ne tikai izrādi, bet arī rotaļu pēcpusdienu. Seniori turējušies ļoti braši. Piemēram, ejot rotaļā “Ādamam bij’ septiņi dēli”, kāda jauniete apsēdusies uz grīdas, cerot, ka daudziem vecāka gadagājuma ļaudīm tas nebūs pa spēkam. Lika drusciņ pagaidīt! Pēc brīža uz grīdas bijuši pilnīgi visi pensionāri.

Pašā kluba darbības sākumā mākslinieku uzstāšanos apmaksāja no Tautas nama līdzekļiem, bet nu jau vairākus gadus senioru interešu klubu atbalsta Ķekavas novada pašvaldība, regulāri atvēlot šim mērķim noteiktu naudas summu. Par šiem līdzekļiem tiek rīkotas arī interešu kluba sezonas atklāšanas svinības oktobrī.

“Tie ir mūsu zelta seniori,” tā interešu kluba biedrus dēvē Aija Vitmane. Neslēpjot aizkustinājumu, viņa pastāsta kādu gadījumu. Tautas nama Bērnu un jauniešu teātris iestudējis viņas sarakstīto lugu par dzintaru. Izrādē bija vajadzīgs liels dzintara gabals, bet nav bijis, kur to ņemt, tā vietā izmantojuši butaforiju. Pēc tam, kad izrādi noskatījušies interešu kluba dalībnieki, kāda pensionāre uzdāvinājusi lugas autorei milzīgu dzintara gabalu, kuru viņa jaunībā atradusi Ventspils jūrmalā. To aktieri izmantojuši visās turpmākajās izrādēs, arī amatieru teātru festivālā Lietuvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Saldū pensionāru biedrība darbojas jau 21 gadu. Senioru deju grupa, vingrošana, nūjošana, vokālais ansamblis, akordeonistu ansamblis “Akords” ekskursijas, teātru apmeklējumi, veselības mācības,
    un vēl daudz kas cits. Lai Jums veicas un viss izdodas! Tiksimies senioru sporta spēlēs pie Usmas ezera.

Draugiem Facebook Twitter Google+