Mobilā versija
+4.9°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Vērtīgs dāvinājums

Foto - LETAFoto - LETA

Maijā parakstīts līgums par Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, grafiķa un grāmatu mākslinieka Valda Villeruša latviešu seniespiedumu krājuma dāvinājuma nodošanu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB).

Kā informē LNB, dāvinājums ir ļoti vērtīgs un nozīmīgs gan LNB, gan ikvienam lasītājam, kura studiju un pētniecības darbs saistīts ar seno tekstu izpēti, jo papildina nacionālā krājuma daļu ar izdevumiem, kuru līdz šim vēl nebija bibliotēkas krājumā. Dāvinājumu veido aptuveni 1000 latviešu iespieddarbu, pārsvarā līdz 1855. gadam izdoti reti izdevumi – grāmatas un vienlapas (paziņojumi, rīkojumi, veltījuma dzejoļi u.c.), kā arī vairāki 17. gs. izdevumi (piemēram, Georga Manceļa “Lettus” (1638) un “Phraseologia Lettica” (1638)). Šobrīd norit iespieddarbu kataloģizēšana. Nākotnē tiek plānots V. Villeruša bagātīgo krājumu atspoguļot īpaši tam veltītā izstādē.

Pievienot komentāru

"Gaismas nesēja" titulam izvirzīti 34 bibliotekāriŠogad konkursam “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” pieteikti 34 bibliotekāri no visas Latvijas, šodien vēsta konkursa rīkotāji – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta
Draugiem Facebook Twitter Google+