×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Verze: attiecībās ar LM iestājies ledus laikmets

Foto - LETAFoto - LETA

Attiecībās ar Labklājības ministriju (LM) pašlaik ir iestājies ledus laikmets, tā sadarbību ar šo valsts institūciju trešdien novērtēja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) ilggadējā līdere Aina Verze.

“Pēdējā periodā ir iestājies it kā tāds īsts ledus laikmets. Pēdējā sanāksmē, kad bijām uz sarunu, zosāda metās. Ceru, ka iestāsies siltuma periods,” svinīgajā domes sēdē trešdien uzrunā sacīja Verze.

LPF atzīmē 20 gadu pastāvēšanu, un notiek organizācijas svinīgā domes sēde. To apmeklē arī vairākas augstas amatpersonas – premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (“Vienotība”), labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība). Piedalās arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”).

Pensionāru dusmas nesen izraisīja Viņķeles izteikumi, ka pensionāriem, kas darba stāžu uzkrāja padomju laikos, esot jāapzinās, ka tā laika Latvija un šodienas Latvija esot divas dažādas valstis un viņu devumu citai valstij nevar adekvāti novērtēt pašlaik. Latvijā lielākā daļa pensionāru saņem mazas pensijas, kas ir zem oficiāli noteiktā iztikas minimuma valstī. Viņķele vēlāk pauda nožēlu, ka viņa aizvainojusi pensionārus.

Verze raksturoja, ka gadu gaitā Pensionāru federācijas darbības stils ir mainījies – no protesta akcijām pret konstruktīvu sadarbību.

“Pirmajos gados organizējām arī protesta akcijas – bija krusta gājiens, katliņu un pannu dauzīšana, kaulu mētāšana pa valdības durvīm. Tas sen aizgājis pagātnē, un mūsu taktika ir konstruktīva saruna. Ejam vienalga pie kuras valsts varas institūcijas, liekot uz galda savus priekšlikumus, prasības, un mēģinām pierādīt, ka to tiešām ir jāmēģina risināt, ka tā ir problēma. Visiem ir grūti. Ar to, ka mēs parādīsim sabiedrībai, ka protam kliegt, nekas nav līdzēts. Mums ir pilnīgi cita darbības taktika,” pastāstīja Verze.

Par veiksmīgu viņa nosauca sadarbību ar Veselības ministriju, Saeimu, Rīgas domi. LPF pauda cerību, ka tuvākajā laikā izdosies personīgi tikties ar premjeru Dombrovski.

“Memoranda pārraudzīšanas darbs ir teorētisks. Federācijai ir cits stils. Lai risinātu konkrētus uzdevumus, mēs ejam ar konkrētiem priekšlikumiem, tā mēs redzam sadarbību ar valdību. Esam lūguši Dombrovski pieņemt mūs, un ceru, ka līdz 1.decembrim tiksimies. Praktiskā sarunā,” norādīja Verze.

Īpašas uzslavas par labu sadarbību tika Rīgas domei. Jāpiemin, ka Verze savulaik balotējusies arī vēlēšanās no LPP/LC saraksta, kas bija Rīgas vicemēra partija, bet tagad Verze ir “Gods kalpot Rīgai” biedre.

“Patlaban varu ar pateicību teikt, ka federācijas darbs ir nodrošināts caur projektiem, kurus izsludina Rīgas dome. Mēs šogad esam saņēmuši atbalstu, vēl visu neesam saņēmuši, bet projekti ir apstiprināti. Te nav runa ne par kādām politiskām interesēm. Rīgas domei ir noteikta kārtība,” klāstīja Verze.

Lielu atbalstu LPF saņemot arī no Teterevu fonda.

Rīgas domes pārstāve Lita Brice aģentūrai BNS pavēstīja, ka finansējumu pensionāru organizācija saņem no programmas “Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām”, kam šogad atvēlēti 55 000 latu no Rīgas domes budžeta. Šogad atbalstīti 63 finansējuma pieprasījumi, kurus izvērtē speciāla komisija.

LPF no Rīgas domes šogad projektiem saņēmusi tūkstoti latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+