×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Vēsais laiks izdzēš 80 gadus vecas sirmgalves dzīvību (3)

svecesgais

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) pirmdien nogādāta aptuveni 80 gadus veca sieviete, kurai konstatēta vispārēja ķermeņa atdzišana un kuras dzīvību mediķiem neizdevās glābt, informē RAKUS.

Sākotnēji mediķiem bija aizdomas par insultu, jo pacientei bija ierobežotas runas spējas un kustību traucējumi. Veicot nepieciešamos izmeklējumus, ārsti konstatēja hipotermiju jeb vispārējo ķermeņa atdzišanu. Šis šajā sezonā ir pirmais gadījums, kad cilvēks zaudējis dzīvību, nosalstot.

“Sieviete bija pakritusi savas mājas pagalmā un vairs nespēja patstāvīgi nokļūt siltumā. Nonākot slimnīcā, viņas ķermeņa temperatūra bija 29 grādi,” norāda Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. “Mēs, protams, nezinām visas detaļas, tomēr šis ir tas gadījums, kad cilvēks būtu izdzīvojis, ja laikā būtu saņēmis līdzcilvēku palīdzību. Neraugoties uz veiktajiem intensīvās terapijas pasākumiem, pacientei iestājās aukstuma radītas neatgriezeniskas izmaiņas organismā, kas nebija savienojamas ar dzīvību.”

Iestājoties vēsākam laikam, RAKUS ārsti aicina cilvēkus būt piesardzīgiem, novērtēt laikapstākļus un samērot savas āra aktivitātes ar atbilstošu apģērbu, piemēram, dodoties pārgājienos ar teltīm vai atrodoties ārā ilgāku laiku īpaši vakara stundās. Tāpat, redzot cilvēku bezpalīdzīgā stāvoklī, nepaiet garām, bet uzrunāt un piedāvāt palīdzību, ja nepieciešams.

Jau ziņots, ka slimnīcā pieaudzis arī ar pneimonijām stacionēto pacientu skaits – tie ir gan jaunieši, gan vecāka gadagājuma cilvēki, ko ārsti tiecas skaidrot ar vēsāka laika iestāšanos, un, iespējams, kūtru cilvēku paradumu maiņu, dodoties ārā bez siltākām drēbēm.

Kopumā aizvadītajā diennaktī Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā palīdzība sniegta 236 pacientiem, 59% no tiem slimnīcā tika nogādāti ar neatliekamā palīdzības brigādēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piedosim šim rakstītājam. Ja viņš pats nodzīvos līdz 80, tad katru nākošo dienu uzskatīs par likteņa dāvanu.

  2. viņas gadi izdzēsa viņas dzīvību, nezaimojiet Dievu

    • ārzemēs tā nedomātu. Tur 80 gadi nav nekāda robeža cilveka mūžam. Daudzi vēl arvien domā padomiski vai arī vēl ir ļoti jauni

Draugiem Facebook Twitter Google+